Krepšelis tuščias
Pirkti

Skauda dantį! 0 Į sąrašą link_right

Šuns dantis patartina tikrinti vieną kartą per metus.
Šuns dantis patartina tikrinti vieną kartą per metus.

Gyvūnas niekada nepasakys, ką jam skauda. Tik iš jo išvaizdos galima nuspręsti, kad šuneliui kažkas negerai. Jei jis prislėgtas, maistą kramto tik viena burnos puse, atsisako kieto ėdalo ir labai seilėjasi - tai požymiai, kad šuniui skauda dantį, dantenas ar liežuvį. Dantų ligomis gali susirgti bet kokios veislės ir lyties šunys.

Pieninių dantų problemos

Dažna šunų dantų augimo patologija yra susijusi su tuo, kad pieniniai dantys, kuriuos 5-6 mėnesiais pakeičia nuolatiniai, ne visada iškrenta. O augantys nuolatiniai dantys tiesiog juos pastumia ir susidaro dvi dantų eiles. Sprendimas vienareikšmiškas - pieninius dantis reikia pašalinti.

Dantų akmenys

Dantų akmenys. Jie būna rudos, pilkos arba geltonos spalvos. Susidaro iš kalcio karbonato, kalcio fosfato, maisto likučių ir burnos ertmės mikrofloros. Jų dydis gali būti neribotas.

Dantų akmenys, dažnai pilnai padengia dantį, sukeldami dantenų išopėjimą. Todėl, šuniui valgant, skauda dantenas, iš burnos eina nemalonus kvapas, kol galiausiai dantis iškrenta. Gydytojas pašalina danties akmenis specialiu įrankiu. Po to reikia kelias dienas tepti dantenas liugolio tirpalu. Dantenų stiprinimui veterinaras gali paskirti vitaminą C ir kitas priemones, pavyzdžiui, ąžuolo žievės ir lapų nuovirą ar kalio permanganato tirpalą.

Dantų ėduonis

Laikui bėgant dantyje atsiranda skylutė, kurioje kaupiasi maisto atliekos. Kariesas gydomas išvalant atsiradusią ertmę ir ją užplombuojant. Arba, jei reikia, iš plombos atstatomas visas dantis. Nuskausminimui naudojama bendra narkozė. Tačiau dažniausiai veterinarai danties netaiso, o jį ištraukia, naudodami dantų žnyples.

Pulpitas

Dar viena šunų dantų liga yra pulpitas. Tai danties nervo uždegimas. Ji pasireiškia, kai dėl karieso infekcija papuola į danties pulpą. Šuneliui labai skauda dantį, jis pasidaro neramus, nenori ėsti. Gydymas yra per daug sudėtingas, todėl pažeistą pulpito dantį patartina išrauti.

Burnos ertmės ligos sukelia stiprų skausmą ir dažniausiai pasireiškia tiems gyvūnams, kurie ėda netinkamą maistą ir turi silpną imuninę sistemą. Todėl šeimininkai privalo pasirūpinti savo augintinio sveikata: šerti jį sveiku maistu ir ne rečiau nei 1 kartą į metus nuvesti šunelį pas veterinarą, kad jis apžiūrėtų jūsų keturkojo dantukus.

TRIXIE metalinės šukos
Metalinės dvipusės šukos šunims
2.56 €
Peržiūrėti
MOSER 1400
Elektrinė mašinėlė gyvūnų kailiui kirpti
59.90 €
Peržiūrėti
TRIXIE dvipusis šepetys
Dvipusis plastmasinis šepetys šunims
9.18 €
Peržiūrėti
MOSER 1230 kirpimo mašinėlė
Kirpimo mašinėlė šunims
115.82 €
Peržiūrėti
TRIXIE priemonė ausų valymui
Šunų ausų valymo priemonė
3.69 €
Peržiūrėti
CHRIS CHRISTENSEN ovalus šepetys
Ovalus šepetys šunims su variniais dantukais
53.76 - 59.03 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity trimingo grėbliukas
Trimingo grėbliukas šunims
14.59 €
Peržiūrėti
BIOGANCE Clean Ears
Ausų valymo priemonė šunims
5.76 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra