Krepšelis tuščias
Pirkti

Ką daryti apsinuodijus augintiniui? 0 Į sąrašą link_right

Apsinuodijimas yra viena iš dažniausių ir pavojingiausių situacijų, su kuriomis gali susidurti augintinių savininkai. Augintiniai gali netyčia ar smalsumo dėka suvalgyti, įkvėpti ar paliesti daugybę toksiškų medžiagų, kurios gali sukelti rimtų sveikatos problemų ar net mirtį. Tai tokios medžiagos kaip augalai, maistas, vaistai, chemikalai, kiti gyvūnai ir kt. Kaip elgtis tokioje situacijoje ir kaip padėti savo augintiniui?

Pirmieji žingsniai apsinuodijimo atveju

Jei įtariate, kad jūsų augintinis yra apsinuodijęs arba pastebėjote, kad jis suvalgė, įkvėpė ar palietė kažką kenksmingo, svarbu imtis greitų veiksmų.

  • Atitraukite augintinį nuo toksiškos medžiagos. Jei jūsų augintinis dar valgo, kvėpuoja ar liečia nuodingą medžiagą, nedelsdami nutraukite jo kontaktą su ja ir perkelkite jį į saugią vietą.
  • Patikrinkite augintinio būklę. Ar jis kvėpuoja ir elgiasi normaliai? Ar yra pykinimo, vėmimo, viduriavimo ar kitų apsinuodijimo požymių? Jei jūsų augintinis yra sąmoningas, bandykite nuraminti jį ir patikrinti jo burną bei kūną dėl galimų sužalojimų ar medžiagų likučių.
  • Neduokite jokių tariamų priešnuodžių. Niekada neduokite savo augintiniui jokių medžiagų be veterinaro patarimo. Kai kurios medžiagos gali pabloginti augintinio būklę ar sukelti papildomų komplikacijų.
  • Nesukelkite vėmimo be veterinaro patarimo. Kai kurie augintinių savininkai mano, kad sukeliant vėmimą, galima pašalinti toksiškas medžiagas, tačiau tai ne visada yra tinkamas sprendimas. Vemiant į plaučius gali patekti toksiškos medžiagos ir sukelti uždegimą ar uždusimą. Be to, kai kurios medžiagos gali būti dar labiau dirginančios vemiant nei jas prarijus.
  • Skubiai kreipkitės į veterinarą. Net jei jūsų augintinis atrodo normaliai, nereikėtų laukti kol pasirodys apsinuodijimo simptomai, nes tada gali būti per vėlu. Kuo greičiau bus suteikta pagalba, tuo didesnė tikimybė išgelbėti gyvūno gyvybę.

Kaip kreiptis pagalbos?

Kreipdamiesi pagalbos turite pateikti kuo daugiau informacijos apie savo augintinį ir apsinuodijimo aplinkybes.

Nustatykite toksišką medžiagą. Jei įmanoma, surinkite likusią toksišką medžiagą ar jos pakuotę ir nurodykite jos pavadinimą, sudėtį, kiekį ir laiką, kada augintinis su ja susidūrė. Jei jūsų augintinis vėmė, patikrinkite ar vėmimas turi toksiškos medžiagos pėdsakų.

Skambinkite savo veterinarui arba artimiausiai veterinarijos klinikai. Jei jūsų veterinarijos klinika dirba, skambinkite jai pirmiausia. Jei apsinuodijimas įvyko ne darbo laiku, skambinkite artimiausiai veterinarijos klinikai, kuri teikia skubią pagalbą. Pasakykite jiems savo augintinio veislę, amžių, svorį ir sveikatos būklę, taip pat toksiškos medžiagos pavadinimą ir kiekį. Jie jums pasakys kaip elgtis ir ar reikia atvykti į kliniką.

Kaip išvengti apsinuodijimo?

Geriausias būdas apsaugoti savo augintinį nuo apsinuodijimo yra užkirsti prieigą prie toksiškų medžiagų.

Laikykite toksiškas medžiagas užrakintose spintelėse ar aukštai augintiniui nepasiekiamoje vietoje. Tai liečia vaistus, chemikalus, trąšas, alkoholį, nikotiną ir kt.

Neleiskite savo augintiniui valgyti nežinomų augalų ar gyvūnų. Kai kurie augalai ir gyvūnai gali būti nuodingi augintiniams. Prieš sodindami augalus savo kieme ar namuose, patikrinkite ar jie nėra pavojingi jūsų augintiniui. Jei matote savo augintinį valgantį nežinomą augalą ar gyvūną, nedelsdami nutraukite jo kontaktą su juo ir kreipkitės pagalbos.

Neleiskite savo augintiniui valgyti žmogaus maisto. Kai kurie maisto produktai gali būti kenksmingi ar net mirtini augintiniams. Tai apima šokoladą, avokadus, česnakus, svogūnus, saldainius su saldikliais, riešutus ir kt. Laikykite šiuos produktus užrakintose spintelėse ar aukštai, augintiniui nepasiekiamoje vietoje ir neleiskite savo svečiams dalintis savo maistu su jūsų augintiniu.

Būkite atsargūs su žaislais ir dekoracijomis. Kai kurie žaislai ir dekoracijos gali būti praryti, jie gali įstrigti ar sužeisti augintinio burną, gerklę ar skrandį. Tai liečia guminius kamuoliukus, lėles, siūlus, sagas, eglutės žvakes, girliandas ir kt. Pasirinkite tinkamo dydžio ir kokybės žaislus savo augintiniui ir stebėkite jį kai jis žaidžia. Pašalinkite bet kokias dekoracijas, kurios gali būti pavojingos jūsų augintiniui, ypač per šventes.

Apsinuodijimas yra rimta ir dažna grėsmė augintinių sveikatai ir gyvybei. Jei įtariate, kad jūsų augintinis yra apsinuodijęs, nereikėtų laukti ir nedelsdami imkitės veiksmų. Kuo greičiau bus suteikta pagalba, tuo didesnė tikimybė išgelbėti jūsų augintinio gyvybę.

Komentarų nėra