Krepšelis tuščias
Pirkti

Atsargiai, erkės! Profilaktika ir gydymas 0 Į sąrašą link_right

Erkės gali būti pavojingos augintinio gyvybei.
Erkės gali būti pavojingos augintinio gyvybei.

Veterinarai perspėja, kad pavasaris - piroplazmozės ligos pradžia, kuri gali būti mirtina jūsų šuniui. Ligos sukėlėjos - iksodinės erkės. Šunų savininkai turėtų žinoti apie šią ligą, jos požymius ir kaip elgtis įkandus erkei.

Nors ši liga gana gerai išstudijuota ir yra efektyvių gydymo priemonių, vis tik piroplazmozė dažnai baigiasi šunelio mirtimi, kadangi šunų savininkai ilgai delsia ir laiku nenuveža savo augintinio pas veterinarą.

Šia liga dažniausiai susergama šiltuoju metų laiku, nuo pavasario iki rudens. Pikas būna gegužės - birželio ir rugpjūčio - rugsėjo mėnesiais. Kartais piroplazmozė gali pasireikšti balandžio ir spalio mėnesiais. Šuo gali pasigauti erkių pasivaikščiojimu metu, ypač apaugusiose krūmais vietose arba aukštoje žolėje.

Grįžę po pasivaikščiojimo, atidžiai apžiūrėkite savo šunelio kailį ir kuo kruopščiau jį iššukuokite. Jei pastebėjote į gyvūno odą įsisiurbusią erkę, jokiu būdu nebandykite jos ištraukti. Kadangi nutrūksta tik kūnas, lieka galvutė, kuri gali sukelti uždegimą. Norint ištraukti erkę, ant jos reikia užlašinti aliejaus, spirito arba benzino. Po kelių minučių erkė arba pati nukris, arba ją reikės ištraukti pincetu. Po to, šuns žaizdą būtina patepti 5% stiprumo jodo tirpalu.

Ne kiekvienas šuo užsikrečia piroplazmoze, jei į jį įsisiurbė erkė. Deja, ant jos neparašyta, gali ji užkrėsti ar ne. Taigi, jūsų pagrindinė užduotis - rūpintis savo augintinio sveikata ir kelis kartus per dieną matuoti jam temperatūrą. Inkubacinis piroplazmozės periodas trunka 6-10 parų. Aptikę pirmuosius simptomus, iš karto kreipkitės į veterinarą, kuris tiksliai nustatys ligos būklę ir paskirs gydymą. Simptomai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį:

  • Temperatūra pakyla iki 40 - 42°С. Normali šuns temperatūra yra 37,5 - 39°С, o mažų šunų veislių - iki 39,5.
  • Šuo būna apatiškas ir praranda apetitą.

Nespecifiniai simptomai, būdingi daugeliui ligų:

  • Jei šuns šlapime atsirado kraujo priemaišų ir pagelto akių baltymai, nedelsiant parodykite savo augintinį veterinarui!

Nustatydamas piroplazmozę, veterinaras apžiūri šunį ir atlieka būtinus laboratorinius tyrimus (šlapimo, kraujo biocheminių ir bendrų tyrimų analizę). Gydymas vyksta dviem etapais:

  • 1. Ligos sukėlėjo sunaikinimas. Tam naudojami organinių dažiklių grupės preparatai (azidinas, berenilas, viribenas). Tačiau šie preparatai neveikia profilaktiškai, todėl juos naudoti galima tik po ligos nustatymo, prižiūrint veterinarui!
  • 2. Apsinuodijimo pašalinimas ir bendras organizmo būklės palaikymas. Tam prireiks nemažai medikamentų: vitaminų, fiziologinių tirpalų, vaistų nuo širdies ir t.t. Vaistų kiekis ir gydymo trukmė priklauso nuo šuns būklės. Bet kokiu atveju, atstatomasis gydymo laikotarpis trunka ne trumpiau nei mėnesį, o šuo yra stebimas.

Piroplazmozės profilaktika

Kad erkės nenorėtų apsigyventi jūsų šuns kailyje, profilaktiškai yra naudojamos akaricidinės priemonės. Tai antkakliai, aerozoliai ir lašai. Šias priemones reikia naudoti ant šuns kailio ir odos. Į kraują jos neįsigeria. Tačiau šios priemonės nesuteikia 100 % garantijų nuo erkių. Tokių preparatų efektyvumas priklauso nuo to, kiek laiko praėjo nuo jų panaudojimo. Apsaugines priemones reikia naudoti iš anksto: 2-3 dienos prieš pasivaikščiojimą į gamtą.

Prieš įsigydami apsaugines priemones pas veterinarą arba gyvūnų parduotuvėse, atkreipkite dėmesį į galiojimo datą, ar nepažeista pakuotė, ar yra instrukcija lietuvių kalba. Instrukciją skaityti būtina! Svarbu įsiminti:

  • Naudojant antiparazitinius preparatus nuo erkių, galima kontaktinė alerginė reakcija.
  • Naudojant aerozolį, reikia prieš tai gerai paruošti ne tik šuns kūną, bet ir letenas, galvą, pažastis, kirkšnų ir ausų sritis.
  • Jei jūsų šuo ilgaplaukis, tokiu atveju reikės naudoti 2 buteliukus aerozolio.
  • Jei jūsų šuo dažnai maudosi arba jūs jį maudote, tada lašų kiekį taip pat reikės padvigubinti.

Šeimininkai labai dažnai kreipiasi į veterinarą, prašydami paskiepyti jų šunį nuo piroplazmozės.
Kol kas tokios vakcinos naudojamos tik užsienyje. Todėl norint išvengti šios ligos, reikia kuo atidžiau stebėti savo šunį. O aptikus pirmuosius piroplazmonės požymius, skubiai vežti pas veterinarą. Laiku suteikta pagalba išgelbės jūsų keturkojo numylėtinio gyvybę.

TRIXIE erkių traukiklis
Erkių traukiklis metalinis
2.20 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity šukos parazitams iššukuoti
Tankios šukos šunims, skirtos parazitams iššukuoti
4.80 €
Peržiūrėti
BEAPHAR Bio Band Plus
Natūralus antiparazitinis antkaklis šunims
2.78 €
Peržiūrėti
ANIBIO Tic-Clip
Pakabukas - apsauga nuo parazitų
27.90 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity dvipusės šukos parazitams iššukuoti
Dvipusės plastmasinės šukos šunims, skirtos parazitams iššukuoti
1.20 €
Peržiūrėti
BIOGANCE Biospotix antiparazitinis antkaklis šunims
Antiparazitinis antkaklis šunims
4.30 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra