Krepšelis tuščias
Pirkti

Kova su parazitais 0 Į sąrašą link_right

Viena iš apsaugos priemonių nuo parazitų - maudynės.
Viena iš apsaugos priemonių nuo parazitų - maudynės.

Šunys dažnai kenčia nuo įvairių parazitų. Vidinių - apvaliųjų kirmėlių ir kaspinuočių, išorinių  - blakių, utėlių, erkių ir niežinių erkių.

Blusos

Blusos - tai šokinėjantys vabzdžiai, kurie minta krauju ir kandžiojimu erzina šunį. Be to jos platina daugelį ligų. Šunų blusos kartais užpuola ir žmogų, tačiau gyvena tik iš šunų kraujo, todėl pas kitus gyvūnus ar žmones jos ilgai neužsibūna.

Šie parazitai prideda iki penkių tūkstančių kiaušinėlių ir gali išbūti be maisto net kelis mėnesius. Norint išnaikinti blusas, šunelį reikia maudyti kuo dažniau ir apibarstyti jo kailį specialiais milteliais, kurie užmuša ne tik blusas, bet ir jų kiaušinėlius. Taip pat reikia dezinfekuoti baldus, šuns narvą, tas vietas kur šuo mėgsta gulėti. Jei padėtis sunki, reikia savo augintinį kuo skubiau vesti pas veterinarą.

Utėlės

Utėlės plinta rečiau, dažniausiai jų turi benamiai šunys. Jei jomis apsikrėtė naminis šuo, jo kailį taip pat reikia apibarstyti specialiais milteliais. Jei vis tik nepavyko išnaikinti utėlių, teks šunį apskusti.

Erkės

Labai dažnai šunys kenčia nuo erkių. Ypač kaimo vietovėse. Erkes labai lengva aptikti: jos panašios į mažą arbūzo sėklą. Šie vabzdžiai įsisiurbia į šuns odą ir geria kraują. Erkę galima lengvai pašalinti, kadangi ji beveik nejuda. Ant jos reikia užlašinti benzino arba labai sūraus vandens, ir atsargiai, nepažeidžiant erkės, ištraukti ją pincetu. Po to, erkę reikia sudeginti arba įmesti į benziną.

Niežinės erkės

Iš išorinių parazitų, šuniui pačios pavojingiausios yra niežinės erkės, kurios sukelia niežus.

Jei jūsų augintinis turi niežinių erkių, jo oda pasidengia raudonomis dėmėmis, kurios vėliau pavirsta į pūsles. Tokiais atvejais, šunį reikia apskusti ir gydyti jį gydomosiomis vonelėmis ir tepalais, kuriuos išrašys veterinaras. Niežinės erkės dažnai mėgsta įsikurti šuns ausyse. Dėl to šuo dažnai purto galvą, kasosi ir inkščia. Norint išvengti ausų uždegimo, reikia savo keturkojį draugą kuo skubiau parodyti veterinarui.

Trichofitija

Dar viena liga, kuria serga ne tik žmonės, bet ir šunys, yra trichofitija. Tai odos, plaukų ir nagų liga, kurią sukelia plaukagrybio Trichophyton genties parazitiniai grybai. Paprasčiau tariant, tai grybelis, kuris kenkia šuns odai. Užkrėstas odos vietas reikia nuskusti ir prausti muilu, kurio sudėtyje yra sieros. Trichofitija gali sukelti ausų uždegimą, todėl šunį būtina parodyti veterinarui.

Priemonės nuo parazitų

Norėdami užkirsti kelią visiems šiems parazitams, gyvūnų parduotuvėse galite įsigyti specialių priemonių nuo parazitų. Tai gali būti aerozolis, lašai arba antkakliai. Pirmiausia, reiktų atkreipti dėmesį į gamintoją, atsiliepimus apie produktą ir t.t.

Kaip veikia preparatai?

Aerozolių, lašelių ar antkaklių veikimo būdas yra vienodas. Veikliosios preparato medžiagos įsigeria į poodinį audinį ir kaupiasi plaukų folikuluose. Taip pat kartu su sekretu nedidelėmis proporcijomis išsiskiria ant odos paviršiaus. Šis procesas vyksta gana ilgai. Todėl apsaugines priemones nuo parazitų reikia naudoti mėnesį ir daugiau. Šių priemonių dėka, parazitų aktyvumas vis mažėja ir mažėja, o po kurio laiko jie visai išnyksta. Tai reikalauja daug kantrybės, tačiau juk verta pasistengti dėl savo numylėtinio keturkojo.

Kaip išrinkti pačią veiksmingiausią priemonę?

Gamintojai pataria aerozolius ir lašus naudoti kelis kartus per savaitę ant skirtingų šuns kūno vietų. Jei pasirinkote antkaklį, pasiteiraukite veterinaro, kiek laiko jį reikės nešioti.

Tačiau efektyviausia priemonė yra aerozolis, kadangi juo galima tolygiai apipurkšti visas pageidaujamas šuns vietas.

Preparatų kombinavimas

Vienu metu galima naudoti kelis preparatus. Tik reikia žinoti, kas su kuo tinka. Aerozolį ir lašelius galima naudoti kartu, kadangi jie turi tą patį veikimo mechanizmą. Todėl, norint užtikrinti gerą rezultatą, lašus reikia naudoti pagal gamintojo nurodymus, o aerozolį purkšti kasdien. Tik jokiu būdu nenaudokite antkaklio kartu su aerozoliu arba lašais. Nes kelių tarpusavyje nesuderinamų preparatų naudojimas gali sukelti jūsų augintiniui pavojingas chemines reakcijas ar alergiją.

Kitokių priemonių nuo parazitų nėra. Taip pat nėra vakcinų, kurios kartą ir visam laikui garantuotų apsaugą nuo parazitų. Todėl, naudokite tuos preparatus, kuriuos galima įsigyti gyvūnų parduotuvėse, ir kuo dažniau apžiūrėkite savo numylėtinio kailį.

ANIBIO Tic-Clip
Pakabukas - apsauga nuo parazitų
27.90 €
Peržiūrėti
TRIXIE erkių traukiklis
Erkių traukiklis metalinis
2.20 €
Peržiūrėti
BIOGANCE Biospotix antiparazitinis antkaklis šunims
Antiparazitinis antkaklis šunims
4.30 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity dvipusės šukos parazitams iššukuoti
Dvipusės plastmasinės šukos šunims, skirtos parazitams iššukuoti
1.20 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity šukos parazitams iššukuoti
Tankios šukos šunims, skirtos parazitams iššukuoti
4.80 €
Peržiūrėti
BEAPHAR Bio Band Plus
Natūralus antiparazitinis antkaklis šunims
2.78 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra