Krepšelis tuščias
Pirkti

Vizitas pas veterinarą 0 Į sąrašą link_right

Lankytis pas veterinarą reikia reguliariai, net jei šuniukas auga sveikas ir stiprus.
Lankytis pas veterinarą reikia reguliariai, net jei šuniukas auga sveikas ir stiprus.

Įsigydami šuniuką, nepamirškite, kad perkate ne žaisliuką, o gyvą būtybę, reikalaujančią jūsų dėmesio ir priežiūros. Gyvūnai daug kuo panašūs į žmones. Jie taip pat turi savo charakterį, įpročius, nuotaikas, prisirišimą ir simpatijas.

Deja, kaip ir mes, šunys serga daugybe ligų, pvz., jie gali susirgti gripu ar persišaldyti. Tačiau gydyti savo šunelį savarankiškai - gali būti pavojinga jo gyvybei. Geriau augintinį atiduoti į profesionalų rankas, t.y. veterinarui, kuris yra antras po šeimininko pagal svarbumą asmuo šuns gyvenime. Juk su veterinaru aptariate šuns mitybos, dienos režimo ir sveikatos klausimus.

Vizito pas veterinarą negalima atidėlioti iki tada, kai šuo jau sunkiai serga. Reikia reguliariai lankytis pas gydytoją. Taip užkirsite kelia rimtoms ligoms. Vizitų dažnumas priklauso nuo šuns amžiaus: šuniuką reikia vesti pas veterinarą kartą į mėnesį ar du, o suaugusį šunį - apytiksliai kartą į metus.

Jei einate pas veterinarą pirmą kartą, turite būti pasiruošę, jog jūsų šuo gali išsigąsti naujos aplinkos ir nepažįstamų žmonių. Kitus gyvūnus, kaip kates, paukščius, graužikus galima atnešti specialiuose narvuose, o šunis reikia atvesti su pavadėliu ir antsnukiu, kadangi iš baimės jis gali pasidaryti agresyvus.

Apsilankius pas veterinarą pirmą kartą, jums reikės užpildyti daugybę dokumentų. Kai kuriose veterinarijos klinikose gyvūnams, kaip ir žmonėms, išrašomos ambulatorinės kortelės. Taip pat, veterinarui gali prireikti jūsų, kaip šuns savininko, duomenų, ir žinoma informacijos apie šuniuką: kur jį įsigijote, kiek laiko gyvūnas gyvena su jumis, kaip ir kuo jį maitinate ir pan.

Vėliau, sutvarkius dokumentus, veterinaras apžiūrės jūsų augintinį. Įprastai jis apžiūri akis, ausis, nosį, kailį, šlapimo pūslę, apčiupinėja šuns pilvą ir lytinius organus. Gydytojas taip pat gali paklausyti jūsų augintinio širdies ritmo ir kvėpavimo.

Po apžiūros, veterinaras pasiūlys šuniuką paskiepyti ir išduos siuntimus, kad padarytumėte šuns kraujo, šlapimo ir išmatų tyrimus.

Daugelis veterinarų rekomenduoja reguliariai lankytis veterinarijos klinikose, nes taip jie galės sekti kaip auga ir vystosi jūsų šuniukas.

Klaidingai manoma, kad apsilankymai pas veterinarą - tai tik veislinių šunų prerogatyva. Juk ir neveisliniams šunims specialisto apžiūra būtina. Gydytojas patikrins ne tik šuns sveikatą, bet ir patars kaip jį prižiūrėti, dresuoti, kuo maitinti ir pan.

Jei jums iškilo klausimų dėl šunelio priežiūros, mitybos ar dresūros - nesidrovėkite kreiptis į veterinarą. Jis gali ne tik patarti ir padėti, bet jei reikia, ir nukreipti pas kitus specialistus.

Jei šuniui pasireiškė ligos požymiai, iš karto kreipkitės į veterinarą. Atminkite, kad savarankiškas gydymas - didelė klaida. Pirma, jūs nežinote kokia tai liga, antra - tik specialistas gali teisingai parinkti vaistus.

Viena svarbiausių apsilankymo pas veterinarą priežasčių - naminio gyvūno sterilizacija. Jei patino ar kalės nežadate su niekuo suvesti, specialistai primygtinai pataria sterilizuoti savo augintinį.

Jokiu būdu neatidėliokite vizito pas veterinarą, jei jūsų augintiniui pasireiškė stipraus apsinuodijimo simptomai, pakilo arba sumažėjo temperatūra, yra problemų su kvėpavimu arba šuo buvo traumuotas. Nuo to kaip greitai apsilankysite pas veterinarą, priklausys jūsų keturkojo numylėtinio sveikata ar net gyvybė. Todėl jūsų užrašų knygutėje turi būti artimiausios veterinarijos klinikos arba veterinaro kontaktai.

Visada atminkite, kad mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome. Rūpinkitės savo šunukio sveikata ir gyvybe.

VETZYME Dry Skin
Papildas šunims esant sausai ar sudirgintai odai
7.50 €
Peržiūrėti
VETZYME Garlic
Papildas šunims praturtintas B grupės vitaminais su česnaku
9.90 €
Peržiūrėti
BEAPHAR Junior Cal
Kailinių gyvūnų vitaminai. Stiprina kaulus, dantis ir kailį
6.05 €
Peržiūrėti
NATURVET Tear Stain Supplement Powder
Stiprina imuninę sistemą, padeda išvengti ašarų ir seilių dėmių
26.33 €
Peržiūrėti
VETZYME Moult & Coat
Papildas mažina pernelyg didelį šėrimąsi ir suteikia kailiui natūralų blizgesį
7.50 €
Peržiūrėti
BEAPHAR Top - 10
Šunų vitaminai stiprinantys fizinę būklę ir sveikatą
7.79 - 22.56 €
Peržiūrėti
NATURVET Tear Stain Supplement Tablets
Pašaro papildas tabletėmis, šalinantis ašarų ir seilių dėmes
17.64 €
Peržiūrėti
VITAKRAFT Vita-Bon Condition + Fitness Dog Medium
Vitaminizuotas papildas vidutinės veislės (10-20 kg) šunims
5.15 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra