Krepšelis tuščias
Pirkti

Vyresnių šunų priežiūra 0 Į sąrašą link_right

Sendamas jūsų šuo tampa kiek lėtesnis, bet tai nereiškia, kad kuo vyresnis gyvūnas, tuo mažiau malonumo jis teikia. Pagaliau su metais šuo tampa protingesnis. Reguliarios veterinaro priežiūros, kasdienio rūpesčio ir tinkamo šėrimo dėka, senstantis jūsų šuo vis dar gali mėgautis laimingu ir sveiku gyvenimu.

Tačiau tikrai pastebėsite, kad metams bėgant jūsų šuns būklė keičiasi. Svarbios gyvūno organizmo funkcijos, paprastai nekėlusios problemų, ims lėtėti ar netgi visiškai sutriks. Kaip ir žmonėms, šunims ima keistis pojūčiai, taigi gali susilpnėti regėjimas, klausa ir uoslė. Taip pat gali sumažėti apetitas – labai seni šunys dažnai numeta daug svorio, jiems labiau išsikiša stuburas ir šonkauliai.

Neretai šunys yra senesni, nei mums atrodo, nes mes juos prisimename dar mažus, nuolat trykštančius energija. Šuns amžių nuspėti yra sudėtinga, nes skirtingų veislių senstančių gyvūnų požymiai dažnai labai skiriasi. Ilgiausiai gyvena maži šunys, o dideli šunys – sąlyginai . Be veislės, ir specifiniai gyvenimo būdo ypatumai lemia, kiek gyvens šuo. Ypatingą vaidmenį šunų gyvenimo trukmei vaidina šėrimas, fizinis krūvis ir bendra sveikatos būklė.

Senėjimo požymiai

Jei norite įsitikinti, ar jūsų šuo sensta, stebėkit jo elgesį ir išvaizdą. Paprasčiausiai įvertinkite, kaip augintinis atrodo, jaučiasi ar elgiasi. Pagrindiniai senstančio šuns požymiai:

 • Sumažėja energijos.
 • Silpnumas sąnariuose, darosi sunku atsikelti po gulėjimo, taip pat po ilgo pasivaikščiojimo.
 • Oda tampa storesnė ir mažiau elastinga. Kailis šiurkštėja, atsiranda nuplikusių vietų ir žilų šerių.
 • Kurtumas. Jį pastebėsite iš karto, nes šuo nereaguos į komandas ar neatsilieps šaukiamas vardu.
 • Dantų ir dantenų būklė – iš nasrų krinta ėdalas, gali suaktyvėti seilėjimasis, šuo letena pradeda kasytis dantis. Patinę paakiai gali būti dantų šaknų ligų požymis, tad patartina kreiptis į veterinarą.
 • Gali atsirasti ataugų, didelių guzų ar net auglių. Paprašykite veterinaro patikrinti tokius darinius, nes ankstyva diagnostika gali išsaugoti jūsų šuns gyvybę.
 • Per didelis troškulys ir gausus ar nekontroliuojamas šlapinimasis.
 • Sutrikimas ar nesugebėjimas atpažinti savo aplinkos.
 • Sumažėjęs apetitas.
 • Depresija, nepaklusnumas, dažnai net agresyvus elgesys.
 • Balzgana, melsva plėvelė ant akių paprastai yra įprastas reiškinys ir netrukdo regėjimui. Bet balzganas ir baltas darinys gali būti aklumo pranašas. Jūsų veterinaras gali padėti jums tai nustatyti.
 • Noras daugiau miegoti dieną ir mažiau naktį. Kai kurie šunys naktį klajoja po namus dėl skaudančių sąnarių, senatvės ar vienatvės.
 • Svorio augimas – labai dažna senų šunų problema.

Ateis diena, kai senatvės požymiai taps akivaizdūs, tačiau tai nereiškia, kad šunį turite susupti į antklodę ir pradėti nerimauti. Jums paprasčiausiai reikia pakeisti jo dienotvarkę ir imtis kelių atsargumo priemonių.

Tinkama medicininė priežiūra – senus šunis reikia reguliariai tikrinti. Be kasmetinių patikrinimų ir skiepijimų, susitarkite su savo veterinaru dėl specialių apžiūrų gyvūnui senstant. Fiksuokite ir visus kitus neįprastus požymius, praneškite apie juos veterinarui.

Geros treniruotės – nutukimas ir artritas yra dvi labiausiai paplitusios senų šunų problemos, todėl labai svarbu reguliarus fizinis krūvis. Tačiau jei jūsų šuo serga artritu, prieš pradėdami treniruočių programą pasikonsultuokite su veterinaru.

Kasdienis režimas – pastovus dienos režimas yra labai svarbus veiksnys jūsų šuns fizinei, psichinei ir emocinei sveikatai. Taip ir jums patogiau prižiūrėti, ir gyvūnas patiria saugumo jausmą.

Sveikas kailis ir oda – į dienotvarkę įtraukite specialią šukavimo procedūrą (bent kartą per savaitę). Taip pat labai svarbu reguliariai maudyti seną šunį. Tai dar viena puiki proga parodyti šuniui meilę, kurios jam taip reikia.

Sveiki dantys ir dantenos – nuolatinė dantų priežiūra, atliekama veterinaro, yra labai svarbi, nes senesni šunys dažniau serga dantenų ligomis ir jiems dažniau formuojasi dantų akmenys.

Emocinė parama – stenkitės jautriai reaguoti į tai, kas vyksta jūsų šuns gyvenime, ir pasistenkite suprasti, kad jam reikia susitaikyti su daugybe psichologinių pasikeitimų. Kasdienė seno šuns priežiūra iš jūsų reikalauja šiek tiek daugiau pastangų. Jūsų meilė, priežiūra ir atsidavimas padeda sukurti kokybiško gyvenimo atmosferą, kuria jūsų šuo gali mėgautis sulaukęs senatvės.

Vyresnių šunų šėrimas

Vienas svarbiausių dalykų, be reguliarios veterinaro priežiūros, – suvokti pasikeitusius jūsų šuns šėrimo poreikius. Septynerių metų ir vyresnių šunų gyvenimo tempas lėtėja, taigi keičiasi ir jų ėdimo poreikiai. Vyresni šunys yra mažiau aktyvūs, jų medžiagų apykaita lėtesnė, taigi jiems reikia mažiau kalorijų. Senstantiems šunims būtini aukštos kokybės lengvai virškinami baltymai, jie tampa svarbesni nei kada nors anksčiau, nes padeda palaikyti gerą organizmo būklę.

Seniems šunims skiriamas specialus racionas, kad gyvūnui netrūktų koncentruotų, aukštos kokybės neriebių baltymų ir lengvai virškinamų angliavandenių energijai gaminti. Pagrindiniai mineralai padeda senstantiems sąnariams, o vitaminai kartu su baltymais padeda kovoti su infekcijomis, puolančiomis silpnėjant imuninei sistemai. .

Senstančių šunų ėdalas yra sudarytas taip, kad patenkintų visus pasikeitusio organizmo poreikius. Taigi, jūsų šuo ir toliau gali mėgautis ėdalu, nepatirdamas sveikatos sutrikimų.

Šunį reikia šerti vieną ar du kartus per dieną, tačiau gali būti, kad šuo ims ėsti dažniau, bet mažesnėmis porcijomis. Nesijaudinkite, tai normalu, nes mažesnes porcijas yra lengviau suvirškinti.

O svarbiausia, rūpinkitės juo su tokia pat meile, kokią jam puoselėjote visą tą laiką, kol jis buvo su jumis. Augintiniui pats svarbiausias dalykas yra žinoti, kad jo šeimininkas jį myli ir niekada neapleis.

Komentarų nėra