Krepšelis tuščias
Pirkti

Pirmoji pagalba: šuo įsipjovė leteną. Ką daryti? 0 Į sąrašą link_right

Šuo vaikšto žeme, kurioje pilna stiklo šukių ar kitų aštrių daiktų. Nuo to neapsaugotas nei vienas gyvūnas.
Šuo vaikšto žeme, kurioje pilna stiklo šukių ar kitų aštrių daiktų. Nuo to neapsaugotas nei vienas gyvūnas.

Kiekvienas šuns šeimininkas anksčiau ar vėliau susiduria su tuo, kad jo augintinis pradeda šlubuoti, negali priminti letenos, varva kraujas…

Priežastis yra paprasta - šuo vaikšto žeme, kurioje pilna stiklo šukių ar kitų aštrių daiktų. Nei vienas šuns šeimininkas nesudaužys butelio gatvėje būtent dėl ​​šios priežasties - mes visada atsimename savo augintinius. Bet kuo ir kaip gydyti pjautinę žaizdą? Atrodo, viskas yra paprasta - diržu sustabdyti kraujavimą, patepti gydomo tepalo ir sutvarstyti.

Iš tiesų, paaiškėja, kad į veterinarijos klinikas beveik kiekvieną dieną atvyksta šunys įsipjovę letenas, o pirmąją pagalbą šeimininkai suteikė neteisingai. Veterinarai gali išvardinti visą sąrašą neteisingų šunų gydymo būdų namuose, o šeimininkai su neblėstančiu entuziazmu randa vis naujų sprendimo būdų. Čia ir Višnevskio tepalas, kažkodėl užteptas ant žaizdos, ir ichtiolo tepalas, šlapimo kompresai, taip pat visiems gerai žinomi streptocido milteliai. Iš tiesų, pirmoji pagalba šuniui yra labai paprasta tik reikia žinoti, kaip ją suteikti:

Neleiskite šuniui laižyti žaizdos!

Tai pirmas dalykas, ką augintinis bandys padaryti, tačiau jei žaizdoje liko stiklo šukė, šuo gali susipjaustyti ir liežuvį. Pabandykite nedelsiant sustabdyti visus bandymus laižyti žaizdą.

Nereikia dėti kraują stabdančio diržo!

Nuostabu, tačiau šunų ir žmonių struktūrą, skiriasi. Jei jūs puikiai atliekate pirmąją pagalbą žmonėms, tai nereiškia, kad su tokia pačia sėkme tai padarysite ir šuniui. Šuniui letenos kraujavimas stabdomas tvarsčiu slegiant pačią žaizdos vietą, jei kraujavimas labai stiprus, tvarstis kraujavimą gerokai apribos.

Nebarstykite žaizdos milteliais!

Streptocido milteliai ir kitos panašios medžiagos seniai nebenaudojamos: galite sukelti audinių nudegimus, kas paskatins ilgesnį žaizdų gijimą, formuos kietas pluteles ant žaizdos, kurios gali sukelti pūliavimą. Tiesiog žaizdą reikia praplauti virintu (ne karštu!) vandeniu ar antiseptiniu vandens tirpalu. Tai gali būti vandenilio peroksidas, furacilino tirpalas ar labai silpnas kalio permanganatas. Skalavimas vykdomas siekiant žaizdą išvalyti nuo smėlio, prilipusių šiukšlių, žemės dalelių. Jei yra galimybė nukirpkite plaukus aplink žaizdą, kad jie nedirgintų audinių.

Būtinai parodykite šunį gydytojui!

Bendras žaizdos vaizdas gali neatskleisti pasekmių sunkumo. Nedidelę ir siaurą, bet gilią žaizdą gali tekti operuoti, o didelė pjautinė žaizda, iš esmės gali būti nepavojinga ir greitai sugyti. Veterinaras ne tik apžiūrės žaizdą, bet ir nustatys sausgyslių vientisumą. Jei sausgyslės pažeistos, jas būtina susiūti, o pačią leteną sutvirtinti tvarsčiu su įtvaru, kitaip negerai suaugs. Taip pat siuvant žaizdą gali tekti įdiegti drenažą, ypač jei pažeista vieta buvo labai užteršta.

Komentarų nėra