Krepšelis tuščias
Pirkti

Sausas maistas augintiniams: kokie jo galimi trūkumai? 0 Į sąrašą link_right

Naminių gyvūnėlių ėdalo pasirinkimai dažnai yra nulemti šeimininkų susikurto biudžeto. Žinoma - sausas maistas yra daug labiau priimtinesnis variantas kainos atžvilgiu. Ką reikia žinoti apie šią maisto rūšį? Kokius trūkumus galima išskirti ir ar jų tikrai neįmanoma paversti privalumais? 

Ši rūšis gali būti augintinio organizmo dehidratacijos priežastis

Dažnas žmogus skundžiasi, jog naminis gyvūnas, kuris buvo ilgą laiką maitinamas sausu ėdalu, pradėjo rodyti dehidratacijos požymius. Ypač tai aktualu šiltaisiais metų mėnesiais, kai augintiniai pajaučios kaitros padarinius. Maitindami gyvūnus šlapiu maistu (konservais) tokios problemos, tikėtina, kad išvengtume. Šlapias ėdalas savo sudėtyje turi vandens, kai tuo tarpu sausas - ne.

Ką daryti?

Dauguma naminių augintinių šeimininkų mėgsta sugudrauti. Tai jie padaro be galo paprastai - sausą maistą sumaišo su vandeniu. Taip gyvūnui negresia (arba bent jau mažėja tikimybė) patirti dehidrataciją. Iš tiesų, tokiu būdu patiektas ėdalas traukia gyvūnus, kadangi išsiskiria sudėtyje esančios mėsos ar žuvies kvapas. Sausą šunų maistą pirkite iš “Alpha Zoo” elektroninės parduotuvės - čia esantys pasirinkimai nenuvils augintinio. 

Sausas maistas - nehigieniškas pasirinkimas

Atviras ir tiesus teiginys, kuris dažnai girdimas iš naminių gyvūnėlių šeimininkų perspektyvos. Sausas ėdalas yra montuojamas kompaktiškai, parduodamas dideliais kiekiais, todėl žmonės mano, jog toks pasirinkimas nėra palankiausias švarai palaikyti. Juk šlapio maisto indeliai yra maži, turinys susinaudoja per kelias dienas, taip mažėjant rizikai jame prisikaupti nešvarumams, kurie vėliau gali patekti į gyvūno virškinimo sistemą.

Ką daryti?

Tai, jog sauso maisto įpakavimai kelia didesnę riziką higienos pažeidimams atsirasti, yra faktas. Visgi, jokiu būdu nereikėtų galvoti, kad to negalima išvengti. Daugumai šeimininkų svarbiausias sauso maisto privalumas yra kaina, ko šlapias ėdalas negali pasiūlyti. Rekomenduojama investuoti į specialias dėžutes, kuriose sausą maistą būtų galima laikyti atokiai ir sandariai. Be to, nesvarbu, kokios rūšies maistas laikomas indelyje, reikia reguliariai šį valyti, turėti nerūdijančio plieno pasirinkimus.

Dažnai šios rūšies pasirinkimai nebūna pakankamai maistingi

Gyvūnus auginantys žmonės žino - augintinių stabiliai raida reikalinga pilnavertė mityba. Vis dažniau pastebima, jog dažnoje sauso maisto sudėtyje dominuoja grūdinės kilmės ingredientai, kurie nėra pats vertingiausias maistinių medžiagų šaltinis. Augintiniai juk nori gauti kuo daugiau baltymų kupino maisto, kurio faktiškai daugiau randama šlapio ėdalo pasirinkimuose.

Ką daryti?

Būtina atidžiai peržiūrinėti visas sauso maisto etiketes. Klaidinga manyti, kad visas šlapio maisto asortimentas pasižymės maistingumu, o sauso maisto pasirinkimai bus ne tokie vertingi. Pirkdami iš patikimų tiekėjų, matydami jų veiklos filosofiją, galite nusiraminti - ne visas sausas maistas yra prastas. Pavyzdžiui, šioje nuorodoje pateiktas atsakingai atrinktas sausas maistas katėms (rasite ir skirtingų skonių, ir begrūdžių pasirinkimų): https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/katems/sausas-maistas

Vadovaukitės sveika logika

Labiausiai sveikintinas žingsnis naminių gyvūnų šeimininkų tarpe - pastovus domėjimasis apie tai, kas Jūsų augintiniui yra geriausia. Dažnai atsakymas, kas yra teisingiausia slepiasi gyvūno elgesyje. Tiek šunys, tiek katės žino, kokio maisto nori, tad tai - svarbus rodiklis. Apsilankymas pas veterinarą - kitas aktualus žingsnis. Specialistai ne tik patars, kokį maistą rinktis, bet ir paaiškins, kodėl kiekvienas tipas turi savų privalumų ir trūkumų.

ARATON Junior Lamb & Rice
Visavertis jaunų šunų pašaras su ėriena ir ryžiais
9.24 - 40.00 €
Peržiūrėti
HILL'S Adult Perfect Weight Large Chicken
Ėdalas suaugusiems didelių veislių šunims optimaliai svorio kontrolei
63.90 - 127.90 €
Peržiūrėti
TRAINER FITNESS3 Adult Medium & Maxi Duck Rice Oil
Pašaras vidutinių ir didelių veislių suaugusiems šunims su antiena
14.90 - 51.90 €
Peržiūrėti
TRAINER FITNESS3 Adult Mini Rabbit Potatoes Oil
Pašaras mažų veislių suaugusiems šunims su triušiena
6.90 - 40.90 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Mini Sensible
Ėdalas suaugusiems mažų veislių šunims su jautria virškinimo sistema
54.90 - 106.90 €
Peržiūrėti
-5% JOSERA Balance
Ėdalas vyresnio amžiaus ir mažesnio aktyvumo suaugusiems šunims
41.45 - 79.70 €
Peržiūrėti
HILL'S Puppy Mini Chicken
Ėdalas jauniems mažų veislių šuniukams su vištiena
21.40 - 83.90 €
Peržiūrėti
PRO PLAN Adult Medium Sensitive Skin
Ėdalas suaugusiems vidutinių veislių šunims turintiems jautrią odą
21.90 - 129.99 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra