Krepšelis tuščias
Pirkti

Kaip surasti dingusį augintinį? 0 Į sąrašą link_right

Kaip surasti dingusį augintinį? Socialiniai tinklai - galingas ginklas.
Kaip surasti dingusį augintinį? Socialiniai tinklai - galingas ginklas.

Dingo augintinis? Esate ne pirmas ir ne paskutinis, kuriam nepasisekė. Auginantiems šunis, kates, triušiukus, šeškus, žiurkėnus ar jūrų kiaulytes pasitaiko situacijų, kad augintinis pradingsta. Tikriausiai nereikia nė priminti ar Jūsų mokyti, kad nuo augintinio dingimo apsaugo tinkamai parinkti pavadėliai ir antkakliai, laiku uždarytos durys ar tvirta tvora aptvertas kiemas. Tačiau jei įvyko kaip įvyko ir augintinis paspruko, viskas, ko jums reikia imtis pirmiausia – tai ne pulti į paniką ir ašaras, o imtis konkrečių veiksmų, padėsiančių susigrąžinti mylimą šeimos narį.

Ko griebtis pirmiausia?

Jei gyvenate daugiabutyje, pasiteiraukite, gal kuris nors iš kaimynų matė jūsų augintinį. Puiki išeitis – laiptinėje, lifte iškabinti skelbimus – tiks ir rašyti ranka, jei namuose neturite spausdintuvo. Jei gyvenate nuosavame name, bus sudėtingiau, bet vėlgi – skelbimais „papuoškite“ savo tvorą, kaimynų tvoras (tik prieš tai gaukite jų sutikimą), stulpus gatvėje, autobusų stoteles, parduotuvių, seniūnijų skelbimų lentas ir kitas vietas, kuriose nuolat buriuojasi žmonės.

Kitas etapas – visagalis internetas ir skelbimo rengimas

Įkelkite skelbimą į internetą. Nežinote, kur? „Google“ paieškoje įrašius trumpas frazes, pavyzdžiui, „dingo šuo“ arba „dingo katė“, būsite nukreiptas ten, kur reikia. Pasinaudokite puikiais nemokamų skelbimų portalais – ten tikrai rasite skiltį, skirtą paskelbti apie dingusius gyvūnus. Tiesa, reikės padirbėti ir prie skelbimo teksto. Skelbime nurodykite kokio dydžio, amžiaus yra gyvūnas, apibūdinkite jo išvaizdą, ypatingąsias žymes, tikslią dingimo datą ir vietą (kuo tiksliau, tuo geriau, nepakaks parašyti vien miesto), gyvūno charakterio ypatumus, tam tikras detales, pavyzdžiui, į kokį vardą atsiliepia gyvūnas, ar šunį puošė antkaklis, o gal net buvo ir pavadėlis, galiausiai nurodykite bent savo telefono numerį, galima nurodyti ir adresą, el. pašto adresą, kitus duomenis. Labai svarbu pridėti gyvūno nuotrauką – tai padidins šansus jį surasti. Galite panaudoti ir motyvuojančią priemonę – pažadėti, kad atsilyginsite.

Skirtingiems gyvūnams – skirtingos ir paieškos

Katės ir šuns paieška kiek skiriasi. Katės dažniausia iššoka pro balkonus ar pravirus langus, tad pastebėję, kad katytės nėra, apvaikščiokite teritoriją po langais – pievą, krūmus, gėlynus, pasidairykite po kieme stovinčiais automobiliais, keliaukite į gretimus kiemus. Dar kartą katės išeikite ieškoti vakare, sutemus, kai gyvenimo ritmas aprimsta, paėmę žibintuvėlį, ir taip kelias dienas. Kai tokios paieškos taps bevaisės, pasikliaukite internetu.

Dar kiek pakalbėkime apie prevenciją. Jei jūsų šuo – iš tų, kurie nuolatos stengiasi pabėgti į laisvę, pravers tam tikros rūšies antkaklis, neleisiantis gyvūnui „išsimauti“. Labai padės ir gyvūno čipavimas – mikroschemos po oda įsiuvimas arba pakabuko su šeimininko kontaktais prikabinimas prie antkaklio.

Pastangos neliks bevaisės

Kaip jau minėjome, dingus gyvūnui klijuokite skelbimus, išdalinkite juos apylinkėse gyvenantiems vaikams ir už rezultatus pažadėkite atlygį. Ar augintinio nematė, pasiklauskite prekeivių, senukų, praeivių, vietinių mamų su vežimėliais. Nepamirškite, kad šunų paieškos spindulys turėtų būti kur kas didesnis nei kačių – neapsiribokite vien savo kiemu: skelbimus dėkite internete. Ypač efektyvūs – socialiniai tinklai ir tam tikrų miestų, mikrorajonų, miestelių grupės. 

Turbūt esate girdėję sėkmės istorijų, kai paklydę gyvūnai sugrįžta po kelių mėnesių ar net metų? Taigi jei augintinis neatsirado per savaitę, dar tikrai ne viskas prarasta. Bent kelis mėnesius peržvelkite skelbimus apie atsiradusius gyvūnus, globos draugijų tinklalapius ar grupes socialiniuose tinkluose. Daugelis dingusių gyvūnų nukeliauja kaip tik į prieglaudas. Įteikite artimiausioms prieglaudoms gyvūno nuotrauką ir smulkiai apibūdinkite, kaip atrodo jūsų pabėgęs numylėtinis. Ėmęsi visų įmanomų paieškos variantų, netrukus vėl mėgausitės malonia augintinio draugija.

Komentarų nėra