Krepšelis tuščias
Pirkti

Kaune paminėta Šv. Pranciškaus pasaulinė gyvūnų globos diena 0 Į sąrašą link_right

Šv. Pranciškaus diena 2014
Šv. Pranciškaus diena 2014

Praėjusį šeštadienį į Santakos parką Kaune suplūdo daugybė gyvūnų kartu su savo šeimininkais. Mišiomis, gyvūnų ir jų šeimininkų palaiminimu, iškilminga eisena aplink Santakos parką, gausybe gyvūnų pasirodymų, aktyviomis veiklomis suaugusiems ir vaikams bei koncertu tądien buvo paminėta Šv. Pranciškaus pasaulinė gyvūnų globos diena.

Pasak vienos iš pagrindinių renginio organizatorių „Kauno senamiesčio draugijos“ vadovės Aistės Grybauskienės, ši šventė pranoko lūkesčius. „Geras oras, daugybė besišypsančių dalyvių su savo augintiniais – tai tik dar kartą parodo, kad ši šventė reikalinga žmonėms ir ji įgauna pagreitį. Šiais metais Šv. Pranciškaus pasaulinė gyvūnų globos diena Kaune tapo respublikine, kitąmet kviesime svečių iš užsienio ir darysime ją tarptautinę“, - sakė „Kauno senamiesčio draugijos“ vadovė Aistė Grybauskienė.

Kas vyko renginio metu?

Renginio metu Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba įteikė tradicinius apdovanojimus „Sekime Šv. Pranciškaus pavyzdžiu“, vyko J. Gruodžio konservatorijos džiazo ir estrados studijos, vadovaujamos Raimondos Navickienės, koncertas. Susirinkusieji susidomėję stebėjo LKMS Agility sekcijos „Iltys“ pasirodymą, kurio metu labiausiai žiūrovus nustebimo kaip greitai ir ypač koordinuotai trasą įveikia mažų veislių šuniukai. Po šio pasirodymo vyko pasieniečių kinologų programa, kurioje buvo rodoma, kaip pasienio ruože vyksta automobilių patikra, o specialiai dresuoti šunys aptinka narkotines medžiagas ir sprogstamuosius bei šaunamuosius ginklus. Žiūrovai pasirodymo metu įsitikino, jei jau pasienietis su šunimi liepia sustoti ir nejudėti, tai geriau taip ir daryti, nes priešingu atveju šuo reaguoja akimirksniu.

Šventės metu  pasirodė šunų dresūros mokyklos „Reksas“ šunys, kurie sukėlė žiūrovų susižavėjimo bangą atskleisdami, kiek daug įvairių triukų galima išmokyti savo augintinį. Taip pat vyko  Lietuvos Samojedų klubo parodomoji programa „Samojedas aprengs ir sušildys“ bei šunų jėgos sporto pristatymas. Renginį vainikavo „Kauno rajono dziudo ir jojimo sporto mokyklos“ raitelės Kristinos Sobešcukaitės parodomoji programa su žirgu Forsažas.

Prie šventės organizavimo prisidėjo ir lietuviškų naminiams gyvūnams skirtų produktų gamintojai

Šiais metais prie šios šventės organizavimo prisidėjo ir viena didžiausių, moderniausių ir ekonomiškai stipriausių Lietuvos kompanijų - AB „Kauno Grūdai“. „Viena iš mūsų kompanijos veiklos sričių, kuri nuolatos auga ir plečiasi – naminiams gyvūnams skirtų produktų gamyba ir prekyba. Kruopštaus ir atsakingo darbo patirtis bei nuolatos priimami novatoriški sprendimai leido įsitvirtinti Lietuvos ir Pabaltijo kombinuotų pašarų, lesalų bei šunims ir katėms skirto ėdalo rinkose. Džiaugiamės galėdami prisidėti prie pasaulinės gyvūnų globos dienos organizavimo Kaune, taip kartu su visais gyvūnų mylėtojais parodydami išskirtinį dėmesį gyvūnams, dėl kurių sveikatos ir gerovės dirbame kasdien“, - teigė AB „Kauno Grūdai“ generalinis direktorius Tautvydas Barštys.

Gyvūnus auginantys žmonės atviresni ir nuoširdesni, todėl gera tarp jų pabūti

Šventėje dalyvavęs kaunietis Andrius su šeima sakė, kad dalyvauja joje pirmą kartą, bet šventė jam ypač patiko. „Smagu, kad čia šiandien susirinkę tie žmonės, kurie myli gyvūnus, myli gamtą, kurie šiltai ir nuoširdžiai bendrauja. Tarp tokių žmonių gera pabūti, pasikalbėti, pasidalyti gyvūnų priežiūros patarimais“, - teigė į renginį atvykęs Andrius, dabar su šeima auginantis kurtsharą ir Burbonų braką.

Kita šventės dalyvė Kristina, atėjusi su savo vakarų škotų terjeru, sakė, kad ir praėjusiais metais dalyvavo renginyje, o šiemet liko nustebinta ne tik dalyvių gausa, bet ir visa programa. „Man labai patiko su savo šuniuku senamiesčio gražiausioje vietoje pabūti tarp gyvūnų mylėtojų, pabendrauti, pasikonsultuoti su specialistais, pasižiūrėti gyvūnų pasirodymus. Likau nustebusi, kad „Kauno Grūdai“ remia tokius renginius, anksčiau nežinojau, kad jie gamina ėdalą šunims ir katėms“, - nustebusi sakė jau antrus metus iš eilės Šv. Pranciškaus pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjime Kaune dalyvaujanti Kristina.