Krepšelis tuščias
Pirkti

Straipsniai

Pasivaikščiojimas su šuniuku naudingas ne tik augintiniui, bet ir šeimininkui.

Pasivaikščiojimas su šuniuku

Pradėjote aktyviai vaikščioti su savo šuneliu ir jau spėjote nusistatyti sau tinkamą režimą. Vietos aplink namą jau ištyrinėtos, šuniukas šiek tiek sustiprėjo ir apsiprato vaikščioti gatvėje, taigi pats laikas prailginti pasivaikščiojimų laiką ir maršrutus. Bet kaip nepakenkti šiam pipirui?

Netaisyklingo sąkandžio gydymas reikalauja kantrybės.

Netaisyklingas dantų sąkandis: priežastys ir gydymas

Netaisyklingas šuns dantų sukandimas - tai viena iš labiausiai paplitusių burnos ertmės patologijų. Dėl to šuo negali normaliai sukramtyti ir praryti maisto. Netaisyklingas dantų sukandimas traumuoja dantenų, žandų, liežuvio ir lūpų gleivinę, ir gali sukelti haimoritą (prienosinio ančio gleivinės uždegimas).

Kaulai gali sutrikdyti šuns žarnyno funkcijas.

Ar reikia duoti šunims kaulų

Mityba - vienas iš svarbiausių dalykų, ne tik žmonių, bet ir šunų gyvenime. Turbūt visi iš vaikystės prisimena paveikslėlius, kuriuose vaizduojamas šuniukas su kaulu dantyse. Bet ar visi žino kam iš tiesų reikalingi kaulai šunims? Daugelis šunų veisėjų mano, kad šunims reikia duoti kaulų, kadangi taip jie pasigalanda savo dantis.

Demonstruojami augintinio sugebėjimai

Vilniuje įvyko labdaringa šunų paroda

Šiandien Vilniuje, Lengvosios atletikos manieže, vyko labdaringa šunų paroda „Bigbank Match Show“. Renginys pritraukė ne tik gausų būrį dalyvių, norinčių parodyti savo keturkojų augintinių sugebėjimus, bet ir žinomų žmonių.

Šunų letenų pagalvėlės labai atsparios, tačiau ir joms reikia priežiūros.

Kaip prižiūrėti šunų letenėles

Po pasivaikščiojimo, daugelis šunų nenoriai grįžta namo, nes žino, kad reikės atlikti nemalonią procedūrą - plautis letenas. Ši procedūra yra neišvengiama bet kokiu metų laiku. Tačiau ją galima šiek tiek sušvelninti. Jei jūsų šuo mažiukas, o jo letenėlės plaunate vonioje, patieskite guminį kilimėlį, kad jis joje neslidinėtų ir nebijotų pargriūti.

Champ - laimingiausias šuo.

Ar tai laimingiausias šuo pasaulyje?

20 - metė Candice Sedighan labai myli savo šunį - auksaspalvį retriverį vardu Champ. Tai linksmas ir fotogeniškas augintiniui. Jis apsuptas muilo burbulų, rudens lapų, drugelių... Jam jau 10 metų, tačiau Champ ir dabar džiaugiasi savo šuns gyvenimu.

Skanėstai šunims turi būti gardūs ir naudingi.

Kokie skanėstai tinka mūsų augintiniams?

Visi šunų šeimininkai myli savo keturkojus augintinius ir, progai pasitaikius, visada juos palepina skanėstais. Tačiau šunelio sveikata priklauso tik nuo mūsų, todėl privalu žinoti, ar tikrai visi skanėstai yra naudingi bei kada ir kaip dažnai juos galima duoti.

Šuo ėda išmatas? Atpratinti nuo tokio elgesio prireiks daug kantrybės.

Ką daryti? Mano šuo ėda išmatas!

Vedžiodami savo šunis, žmonės dažnai sutrinka ir nežino ką daryti, kai pamato, kad jų augintiniai puola ėsti išmatas. Juk šuo sočiai pamaitintas, be to ekskrementai kelia šleikštulį. Bet pasirodo, šunys yra kitokios nuomonės. Taigi, kodėl šunys taip elgiasi?

Erkės gali būti pavojingos augintinio gyvybei.

Atsargiai, erkės! Profilaktika ir gydymas

Veterinarai perspėja, kad pavasaris - piroplazmozės ligos pradžia, kuri gali būti mirtina jūsų šuniui. Ligos sukėlėjos - iksodinės erkės. Šunų savininkai turėtų žinoti apie šią ligą, jos požymius ir kaip elgtis įkandus erkei. Nors ši liga gana gerai išstudijuota ir yra efektyvių gydymo priemonių, vis tik piroplazmozė dažnai baigiasi šunelio mirtimi.

Šuns dantis patartina tikrinti vieną kartą per metus.

Skauda dantį!

Gyvūnas niekada nepasakys, ką jam skauda. Tik iš jo išvaizdos galima nuspręsti, kad šuneliui kažkas negerai. Jei jis prislėgtas, maistą kramto tik viena burnos puse, atsisako kieto ėdalo ir labai seilėjasi - tai požymiai, kad šuniui skauda dantį, dantenas ar liežuvį. Dantų ligomis gali susirgti bet kokios veislės ir lyties šunys.

Geri voljerai šunims - atlieka ne tik savo pagrindines funkcijas, bet ir gali gražiai derėti prie aplinkos.

Voljerai šunims

Voljeras - tai aptvertas teritorijos sklypas arba specialiai pastatytas statinys šuniui laikyti. Juose dažniausiai laikomi tarnybiniai ir sarginiai šunys. Kiekvienam šuniui reikia parinkti voljerą, atsižvelgiant į jo dydį, taip pat į tai, kiek laiko jis voljere praleis.

Lankytis pas veterinarą reikia reguliariai, net jei šuniukas auga sveikas ir stiprus.

Vizitas pas veterinarą

Įsigydami šuniuką, nepamirškite, kad perkate ne žaisliuką, o gyvą būtybę, reikalaujančią jūsų dėmesio ir priežiūros. Gyvūnai daug kuo panašūs į žmones. Jie taip pat turi savo charakterį, įpročius, nuotaikas, prisirišimą ir simpatijas. Deja, kaip ir mes, šunys serga daugybe ligų, pvz., jie gali susirgti gripu ar persišaldyti.

Niežulys - sergančių šunų palydovas.

Šunų odos ir kailio ligos

Šuns odos ir kailio susirgimus gali sukelti daug įvairių infekcinių ligų, pavyzdžiui, virusai, bakterijos, grybelis; hormoniniai ir metaboliniai sutrikimai; fiziniai ir cheminiai sužalojimai. Bet kokiu atveju, ligą turi nustatyti veterinaras. Todėl aptikę bet kokius savo augintinio odos ir kailio pažeidimus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Beveik visi mano, kad šunims svarbesnė uoslė, nei regėjimas. Tai ne visai tiesa.

Šunų regėjimas: ką ir kaip mato mūsų augintiniai

Daugelis remiasi senais duomenimis ir teigia, jog šuo viską mato tik juoda ir balta spalvomis. Tačiau tai netiesa. Pagal paskutinius JAV tyrimus, šunys mato spalvas, tačiau jos skiriasi nuo žmogaus matomų spalvų. Kodėl? Šuns akies tinklainėje yra mažiau kūgelių, nei žmogaus akyje. Būtent kūgeliai yra atsakingi už spalvų suvokimą.

Teisinga šuns priežiūra - raktas į augintinio sveikatą.

Šunų priežiūra ir auginimas

Daugelis mano, kad šunį laikyti labai paprasta. Užtenka jį pašerti, pavedžioti, jei reikia išmaudyti, ir šuo bus patenkintas. Tačiau šuns priežiūra toli gražu ne tik gražios išvaizdos palaikymas.

Ausys - daugelio veislių šunų silpnoji vieta.

Šuns ausų priežiūra

Kiekvienas šeimininkas trokšta, kad jo augintinis ne tik jaustųsi gerai, bet ir atrodytų sveikas bei gražus. Norint tai pasiekti, reikia įdėti nemažai pastangų ir atlikti įvairias higienos procedūras, tokias kaip šunelio maudymas, jo nagų priežiūra. Tačiau nemažiau svarbus yra šuns ausų valymas.

Svarbiausi šunims A ir D vitaminai.

Vitaminai šunims

Vitaminų poreikis priklauso nuo daugelio faktorių: šuns amžiaus, ūgio, temperamento, klimato sąlygų. Pirkdami maistą šunims, šeimininkai turėtų išsiaiškinti jo sudėtį. Svarbu, kad su ėdalu šunelis gautų pakankamą vitaminų ir mikroelementų kiekį. Jie ypač reikalingi brendimo metu, kai šuo auga, vystosi.

Yra daugybė šampūnų, kurie skirti skirtingų tipų kailiui ir įvairioms šunų veislėms.

Kaip išrinkti tinkamą šampūną savo šuniui

Šiandieną yra gausybė šampūnų, skirtų gyvūnams. Tačiau jų kainos nemažos, kai kurių firmų šampūnai kainuoja net brangiau, nei žmonių. Šunų šampūnų sudėtyje yra augalinių ekstraktų, vitaminų ir aliejų. Tai gana brangūs ingredientai, bet jie būtini, nes šuniukų oda yra labai jautri.

Šuns guolis turi būti jaukus, šiltas ir komfortiškas.

Guoliai šunims

Guoliai šunims, kaip ir žmogui lova - ypatinga detalė. Kiekvienam svarbu turėti patogią vietą pailsėti.Prieš renkant guolį savo augintiniui, reikia surasti tinkamą vietą namuose, kur jis ilsėsis ir miegos. Rekomenduojama stebėti, kokią vietą šuo pats sau išsirinks. Svarbiausia, kad šuns vieta būtų jauki, šilta ir komfortiška.

Maudyti šunį - būtina.

Šuns maudynės

Veterinarai pataria suaugusį šunį maudyti vieną - du kartus per metus. Kruopštus sausas valymas, šepečiu iššukuojant kailį, užtikrina pageidaujamą švarą ir padeda išvengti įprastų maudynių. Tačiau kai kuriais atvejais maudynės būtinos. Šuo gali išsivolioti purve, nuo jo gali sklisti nemalonus kvapas.

Viena iš apsaugos priemonių nuo parazitų - maudynės.

Kova su parazitais

Šunys dažnai kenčia nuo įvairių parazitų. Vidinių - apvaliųjų kirmėlių ir kaspinuočių, išorinių - blakių, utėlių, erkių ir niežinių erkių.

Net ir namuose šuniukui gali grėsti pavojus!

Pavojai, tykantys šuns namie

Įsigydami šuniuką, žmonės turėtų žinoti, kad perka ne žaisliuką, o gyvą padarėlį, kuriuo reikės rūpintis. Naujuose namuose šunelio laukia ne tik gražus gyvenimas, bet ir daug pavojų.

Antsnukis reikalingas ne tik agresyviam šuniui.

Antsnukis šuniui

Šunys nemėgsta antsnukių, tačiau juos privalo nešioti visų veislių šunys. Dėl šuns elgesio niekas negali būti garantuotas, todėl tik antsnukio pagalba galima užtikrinti saugumą aplinkiniams. Iš tiesų, parinkti šuniui antsnukį nėra sudėtinga, tačiau reikia žinoti, kokių rūšių jie būna, kokiam tikslui naudojami ir t.t.

Daugumoje atvejų šuo ir vaikas tampa geriausi draugai.

Šuo ir vaikas

Šuns atsiradimas namuose - didžiausias džiaugsmas, ypač vaikams. Tačiau keturkojui augintiniui reikia ne tik meilės, bet ir tinkamos priežiūros. Kas juo rūpinsis - tėvai ar mažasis šeimininkas?

Šuo kaip ir žmogus, kalba ne tik balsu, bet ir kūno kalba.

Ką rodo šuns balsas ir kūno kalba

Šuo su žmogumi gali bendrauti keliais būdais: balsu, ženklais ir gestais. Kai kurie šių ženklų būdingi visiems šunims, taip pat vilkams, šakalams, kitus naudoja tik tam tikros veislės šunys. Pasak tyrinėtojų, šuns bendravimas turi tris pagrindines funkcijas.

Svarbu įsigyti pagrindinius reikmenys šuns priežiūrai. Ne tokius reikalingus nupirksite vėliau.

Šuns reikmenys. Nuo antkaklio iki kaspinų

Prieš įsigyjant augintinį, reikėtų sužinoti, ko jam dar reikės be jūsų meilės ir šilumos. Svarbiausi daiktai, kuriuos privalo turėti kiekvienas šeimininkas, labai paprasti.

Šunų vardai suteikiami pagal tam tikras taisykles.

Kaip parinkti vardą augintiniui?

Suteikiami šunų vardai turi tam tikras taisykles. Perskaičius kinologų klubo suteiktą vardą galima sužinoti šuns gimimo metus, serijos numerį, motinos ir tėvo vardus (ir netgi senelių), veislyno pavadinimą, kuriame gimė šuo. Parinkti vardą šuniukui kartais labai sunku, kadangi jis suteikiamas visam gyvenimui.

Taip norisi pagaląsti dantukus ir nagučius. Ir ką gi čia toliau sugraužti?

Kaip atpratinti šunį graužti

Suaugusiems šunims, kartais išlieka šuniuko įprotis kol nėra šeimininko naikinti viską, kas aplink: šuo graužia daiktus, kartais net baldus, nuplėšo tapetus, naikina viską, ką galima užkabinti šuns dantimis.

Norint apsisaugoti nuo pikto šuns, reikia laikytis tam tikrų taisyklių.

Kaip elgtis kai užpuola šuo (vaikams)

Nuo šuns užpuolimo nesame nei vienas apsaugoti. Šios, žemiau išvardintos taisyklės, padės apsisaugoti nuo pikto šuns, ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Šunys, palikti vieni namuose, labai liūdi.

Šuo vienas namuose

Daugeliui šunų šeimininkų yra žinomas skausmingas jausmas prie buto durų - ką šį kartą augintinis suplėšė ar sugraužė, paliktas vienas namuose? Kai kurie, puolę į neviltį, galiausiai atsikrato šuns. Kiti, sukandę dantis, kenčia. Tačiau, tik nedaugelis sugeba pakeisti padėtį - juk dėlto būtina pašalinti tokio gyvūno elgesio priežastis.

Jokiu būdu negalima šuniui leisti kandžiotis, kadangi jis gali pridaryti didelės žalos.

Šuo kanda!

Negalima leisti, kad šuo kandžiotųsi - jis gali padaryti rimtų sužalojimų. Dauguma šunų šeimininkų nesuvokia pasekmių, nes jie įsitikinę, kad jų šuo, kuris kartais sugriebia juos už kojos ar šiek tiek įbrėžia, didesnės žalos nepadarys.

Netgi prastai išaugintus šuniukus galima išmokyti gerų elgesio manierų.

Maži šunys: mokome elgesio taisyklių namuose

Maži šunys turi savo privalumų ir trūkumų. Jie yra žavingi, paprastai ilgai gyvena, su jais lengva keliauti. Kita vertus, kartais atrodo, kad juos sunku išmokyti elgesio taisyklių namuose.

Lavinant komandą `Fu` patartina laikytis esminių taisyklių.

Komanda `Fu`

Augantis šuniukas, kaip ir suaugęs šuo, turi iš karto ir nepriekaištingai vykdyti komandą `Fu`. Jaunas šuniukas (maždaug keturių mėnesių) pradės daryti labai daug nepageidaujamų veiksmų - nuo energingo kojinių plėšimo iki atliekų rankiojimo gatvėje ir nepažįstamų žmonių aplojimo, įskaitant vaikus, kuriuos gali labai išgąsdinti.

Kas beauklėtų šuniuką, visi privalo taikyti tas pačias taisykles.

Šunų dresūra: pradedančiojo dresuotojo atmintinė

Bet kuris šuo (net jei jam daug metų), kurį nusprendėte dresuoti yra pradedantysis. Kas beauklėtų šuniuką, visi privalo taikyti tas pačias taisykles.

Norint įvertinti savo augintinio IQ, daug kas priklauso ne tik nuo individualių jo savybių , bet ir nuo fizinės būklės.

Šunų IQ testas

Žymus amerikiečių psichologijos profesorius, daugelio knygų apie šunų psichologiją autorius Stanley Coren sukūrė žaidimų sistemą, pagal kurią galima įvertinti šunų intelektą (IQ). Žinoma, daug kas priklauso nuo individualių augintinio savybių, ir net nuo jo fizinės būklės.

Kalei ir šuniukams reikalinga ypatinga priežiūra.

Šunų nėštumas

Kalės nėštumas yra labai svarbus momentas jos gyvenime. Todėl šeimininkas privalo būti dėmesingas ir švelnus savo augintiniui. Nėštumas nustatomas pagal būdingus požymius, išvardintus nėščios kalės kalendoriuje.

Net jei nesiruošiate poruoti šuns, reikia turėti bent bendrą supratimą apie šio proceso fiziologiją.

Šunų ruja

Kiekvienas šeimininkas, nepriklausomai nuo savo šuns lyties, vienaip ar kitaip susiduria su ruja arba estrusu: patelių šeimininkai - tiesiogiai, patinų šeimininkai - netiesiogiai. Šunų pasivaikščiojimų vietos, kaip taisyklė, yra bendros. Net jei nesiruošiate poruoti šuns, reikia turėti bent bendrą supratimą apie šio proceso fiziologiją, siekiant išvengti įvairių nemalonių netikėtumų.

Sergantis šuo elgiasi kitaip nei sveikas. Kartais iš karto pastebimi įvairūs išoriniai ligos požymiai.

Kaip nustatyti, kad šuo negaluoja?

Yra bendrų simptomų, pagal kuriuos galima atskirti sergančius gyvūnus nuo sveikų. Sergantis šuo elgiasi kitaip nei sveikas. Tai - sutrikimų poveikio rezultatas, kurį sukelia ligos. Kartais iš karto pastebimi įvairūs išoriniai ligos požymiai.

Mieliau sukrimsčiau sultingą mėsos gabalėlį...

Ar šunims reikalinga dieta?

Lengviausias būdas diagnozuoti šuns nutukimą - pabandyti pajausti šuns šonkaulius. Jei jūsų pirštai paskęsta minkštame riebalų sluoksnyje, o šonkaulių užčiuopti nepavyksta - nutukimas akivaizdus. Antsvorio turintis šuo tampa vangus, mieguistas, kamuoja dusulys. Atėjo laikas mesti svorį! Kaip pradėti kovoti su šuns antsvoriu?

Kas yra skiepai ir kam jie reikalingi?

Skiepai šunims: 10 atsakymų į paprastus klausimus apie vakcinas

Tai privalo žinoti kiekvienas šeimininkas besirūpinantis savo augintinio sveikata. Taigi kas yra skiepai ir kam jie reikalingi: