Krepšelis tuščias
Pirkti

Šuns reikmenys. Nuo antkaklio iki kaspinų 0 Į sąrašą link_right

Svarbu įsigyti pagrindinius reikmenys šuns priežiūrai. Ne tokius reikalingus nupirksite vėliau.
Svarbu įsigyti pagrindinius reikmenys šuns priežiūrai. Ne tokius reikalingus nupirksite vėliau.

Prieš įsigyjant augintinį, reikėtų sužinoti, ko jam dar reikės be jūsų meilės ir šilumos.  Svarbiausi daiktai, kuriuos privalo turėti kiekvienas šeimininkas, labai paprasti: antkaklis, pavadėlis, guolis ir dubenėliai ėdalui bei vandeniui. Šį sąrašą galima pildyti daugybe žaisliukų mažyliams ir vyresniems šunims, narvais, įvairaus dydžio voljerais ir būdomis, statomomis prie namų.

Antkaklis – svarbiausias reikmuo šuniui

Už jo čiumpame ir laikome šunį. Metaliniame skydelyje išgraviruotas savininko adresas. Antkaklis gaminamas iš tvirtos odos ir pagal šuns dydį yra nuo 1 iki  3 cm pločio. Jis neturi būti atrišamas, nei nusmaukiamas per kaklą. Kas nori, kad antkaklis būtų puošmena, tas šunų reikmenų parduotuvėse ras didelį pasirinkimą. Nuo pintų iki įmantriausio žvangučių rinkinio. Už savo įprastinių valdų šuo visuomet privalo būti su antkakliu.

Pavadėlis

Pavadėlis gaminamas iš tvirtos odos, 1 – 2 cm pločio ir apie 120 cm ilgio. Viename pavadėlio gale įtaisytas kablys ar spaustukas metaliniam žiedui, kitame gale – tvirtai užsiūta kilpa. Ji turi būti tokio dydžio, kad būtų patogu prakišti ranką. Labai geri tie pavadėliai, kurių ilgį galima reguliuoti pagal šuns ūgį ir pagal tai, kiek toli nuo savęs šeimininkas jį nori vestis.

Vedant šunį pasivaikščioti reikia užsegti trumpą ir tvirtą pavadėlį. Dresuojant geriau naudoti ilgą pavadėlį, kad šuo galėtų vykdyti jam duodamas komandas.

Kai drauge su šuniu išeinate iš namų, sodo ar kiemo, būtinai imkite pavadėlį kartu su savimi. Visuomet gali susidaryti tokia situacija, kuomet šunį ne tik būtina, bet ir patartina pririšti prie už pavadėlio.

Antsnukis

Nors antsnukio šuo nemėgsta, tačiau jis yra būtinas. Vaikščiojant mieste, visada uždėkite savo šuniui antsnukį, sutaupysite ir nervų, ir pinigų. Netikėtai susierzinęs, net pats ramiausias šunelis gali kam nors kibti į koją.
Per galvą užmaunamas antsnukis puikiai tinka dideliam ir stipriam šuniui. Šuniukams trumpomis kojomis tokio antsnukio geriau nemauti, nes palenkusio galvą augintinio snukutis atsidurs per arti žemės.
Antsnukis gaminamas iš minkštos odos, jis neturi nei spausti, nei trinti, o svarbiausia - neleidžia jam kąsti.

Guolis

Šuns guolis turi būti toks, kad jame šuo galėtų išsitiesti ir gerai jaustis. Guolio dydis: šuns ilgis, padaugintas iš dvigubo šuns kojų ilgio.

Guolis – didžiausia šuns nuosavybė, ramybės uostas, kur jis jaučiasi saugiai ir patikimai.  Guolio paklotas neturi būti pernelyg minkštas, tai kenkia šuns kailiui. Tad jokių plunksnų ar pūkų. Patartina, kad šuns užvalkalas būtų užsegamas. Prireikus jį nuimsite ir išskalbsite.

Mažesniųjų veislių šuniukams vietoje guolių, reikėtų parūpinti kilnojamą pintinę, kambarinę šuns būdą ar šuns „urvą“. Nešiojama pintinė su dviem rankenom ir grotuotomis durelėmis labai praverčia kelionėse, šunų parodose ir panašiomis aplinkybėmis. Kambarinė pinta šuns būda – didesnė ir masyvesnė. Mažų veislių šuniukams patinka pintas „urvas“ su didele apvalia anga.

Dideliems tarnybiniams ar medžiokliniams šunims, kurie dėl kokių nors priežasčių negali būti laikomi bute, sode arba kieme, įrengiamas šuns aptvaras su būda. Aptvare turi būti pakankamai daug vietos šuniui lakstyti. Aptvaras tveriamas iš vielinio tinklo, kurio apačia taip giliai įleidžiama į žemę, kad šuo negalėtų po juo pasikasti ir toks aukštas, kad negalėtų peršokti. Aptvaras turėtų būti ne vėjuotoje vietoje, tačiau ir ne tokioje, kur svilina saulė. Pusė saulės spindulių turėtų patekti, bet ne daugiau.

Dubenėlis

Šuo turi turėti savo dubenėlį, iš kurio ėda tik jis. Visi kiti mūsų virtuvės indai turėtų būti tabu. Dubenėlis apvalus ir stabilus, kad šuo jo negalėtų nei išversti, nei nešioti įsikandęs. Higienos sumetimais dubenėlį su maistu dedame ant švarios šluostės arba ant medinės lentelės. Šunims, kurių ausys ilgos, dubenėlis turi būti siauresnis ir aukštesnis. Didesniems ir dideliems šunims dubenėlį statome aukštėliau, pavyzdžiui, ant suolelio.

Keraminis dubenėlis sunkus, plieninis lengvas, tačiau jo apačia padengta guma, kad neslystų. Dubenėlį patartina išplauti kiekvieną kartą šuniui paėdus.

Dubenėlis vandeniui turi būti toks sunkus ir taip pastatytas, kad šuo negalėtų jo apversti. Augintinis privalo nuolatos turėti vandens. Ėdalo ir vandens dubenėliai stovi greta vienas kito.

Žaislai

Jų būna įvairiausių rūšių, formų ir pagaminti iš įvairių formų. Kietus ir tvirtus daiktus šuo galės gaudyti, mėtyti, ir kramtyti. Guminiai ir virviniai žaislai puikiai tinka žaisti namuose. Šunims patinka skraidančios lėkštės ir kiti žaislai, kuriuos galima mėtyti. Žaisdamas su jais lauke, šuo užuot nuobodžiavęs, smagiai pasimankštins.

„Prabangos“ prekės“

Krepšys

Dažnam ir pastoviam nedidelio šuns transportavimui, patartina turėti patogų krepšį. Paprastai toks krepšys turi dvi tvirtas odines rankenas. Jei krepšio šone nėra plastikinio langelio, užtrauktuką atitraukiame taip, kad šuo galėtų iškišti galvą.

Drabužiai

Jau tapo madinga savo mažuosius augintinius aprengti įvairiais drabužėliais. Tai įvairiausi megztiniai, liemenės, pižamos, plastikiniai apsiaustai bei kiti drabužėliai.

Bateliai

Bateliai kaip ir drabužiai neatsiejamas mados akcentas ir ne tik. Jei esame žiemą priversti šunį vedžioti druska pabarstytu ledu ar sniegu, nenorėdami, kad šis išsiterliotų, turėtume apauti odiniais „šuns bateliais“.

Kaspinai ir kiti papuošalai

Ypač mėgstami Jorkšyro terjerų šeimininkų. Pastariesiems kaspinai surišami virš galvos tam, kad nekristų į akis. Kitų, mažesnių, veislių šuniukams papuošalai yra segami dėl estetiško vaizdo.

Tačiau siūlome nepamiršti, kad ne pakabučiai ir papuošalai, o figūra, elgsena, įgūdžiai ir priežiūra teikia mūsų šuniui grožio bei savitumo.

Komentarų nėra