Krepšelis tuščias
Pirkti

Kokie skanėstai tinka mūsų augintiniams? 0 Į sąrašą link_right

Skanėstai šunims turi būti gardūs ir naudingi.
Skanėstai šunims turi būti gardūs ir naudingi.

Visi šunų šeimininkai myli savo keturkojus augintinius ir progai pasitaikius, visada juos palepina skanumynais. Tačiau šunelio sveikata priklauso tik nuo mūsų, todėl privalu žinoti, ar tikrai visi skanėstai yra naudingi bei kada ir kaip dažnai juos galima duoti.

Kam reikalingi skanėstai?

Šunų veisėjai išskiria tris skanumynų tipus pagal paskirtį:

 • Skanėstai kaip paskata. Juos šuo užsitarnauja kaip apdovanojimą už gerą elgesį. Dresuojant ar ruošiantis parodoms šeimininkai be skanumynų tikrai neapsieis, nes šuneliui jie padeda lengviau išmokti komandas.
 • Skanėstai su vitaminais ir mineralais. Jų sudėtyje yra visi šuniui reikalingi mikroelementai, kurie stiprina visą organizmą.
 • Skanėstai, skirti mažiems ir jauniems šunims, kurie mėgsta graužti viską iš eilės. Tai "cukriniai" kauliukai ir įvairūs skanėstai, kuriuos galima ilgai kramtyti ir graužti. Taip šuniukas turės užsiėmimą ir jo nedomins kiti daiktai.

Kokių rūšių būna skanėstai?

 • Traškūs ir tvirti: įvairių formų ir dydžių kauliukai; kamuoliukai ir žiedeliai iš vištienos; sausainiai - pagaliukai, krekeriai, kurie patenkina šunų poreikį vis kažką kramtyti.
 • Minkšti, kramtomi. Tai ančių ir vištų krūtinėlės, triušio filė, sumuštiniai ir daugelis kitų. Tokie delikatesai puikiai tinka senesniems šunims, kurie turi problemų su dantimis.
 • Džiovinti ir vytinti: veršiuko ir kiaulės ausys, subproduktai (kepenys, plaučiai), paukštiena, jūros produktai. Tokius skanėstus labai patogu pasiimti kartu į treniruotę ar kelionę. Be to, šie skanumynai labai skanūs ir aromatingi, todėl šunys juos labai mėgsta.
 • Dantų valymui ir dantenų tvirtinimui tinka tie patys traškūs kauliukai, sausainiai. Jie nuvalo dantų apnašas ir akmenis, naikina blogą kvapą.
 • Skanūs ir maistingi dietiniai skanėstai. Jie tinkamesni ne maitinimui, bet gydymui. Apie jų naudojimą būtina pasitarti su veterinaru.

Negalima šunims duoti gyvulių kaulų ir kanopų, taip pat skanėstų iš žaliaminės odos. Pirmiausia, jie sunkiai virškinami ir gali sukelti skrandžio skausmus bei kitus negalavimus. Antra, jie kenkia šunų dantims. Ir trečia, žali ir virti paukščių kaulai yra pavojingi, nes šuo gali jais užspringti.

Kuo pavojingas maistas nuo mūsų stalo?

Turbūt visi sutiks, kad sunku atsilaikyti savo augintinio žvilgsniui, kuris verte veria pietaujančius šeimininkus. Ir jie neatsilaiko. Juk taip norisi kartu su šuneliu pasidalinti dešrele, sumuštiniu ar pyragėliu. Taip ir užauga monstras, kuris pastoviai kaulyja iš šeimininkų maisto. Tačiau didžiausia problema - mūsų maistas (aštrus, riebus, saldus), kuris netinka šuns skrandžiui ir gali sukelti virškinimo sutrikimų.

Todėl jei norite, kad jūsų šuo būtų sveikas, geriau duokite jam vaisių ir daržovių. Daugelis keturkojų augintinių mielai ėda obuolius, morkas, moliūgus. Tik niekada neduokite vynuogių, razinų ar svogūnų, kadangi šuo gali jais apsinuodyti!

Kaip dažnai galima duoti šuniui skanėstų?

Žinoma, kad savo šunį norisi dažnai palepinti, tačiau čia ir slypi pavojus - nuo skanėstų jis gali priaugti daug svorio. Todėl stenkitės, kad įvairūs skanumynai sudarytų ne daugiau nei 10% viso šuns raciono. Taip pat svarbu, kad jūsų numylėtinis gautų sveiką ir subalansuotą maistą.
Skanėstus galima įsigyti ne tik gyvūnų parduotuvėse, bet ir pagaminti patiems. Štai naminis receptas, kuriam jūsų augintinis niekaip neatsispirs:

 • 200 - 250 jautienos faršo;
 • 2 arbatiniai šaukšteliai sutrinto sūrio;
 • 1 smulkiai sutarkuota morka;
 • 1 / 2 stiklinės džiūvėsėlių;
 • 1 šaukštas pomidorų padažo.

Įkaitinkite orkaitę iki 350°С. Sudėkite visus ingredientus ir gerai išmaišykite. Iš gautos masės padarykite nedidelius maltinius ir sudėję į kepimo skardą, kepkite 15-20 minučių. Tada atvėsinkite ir saugokite šaldymo kameroje.

Džiuginkite savo augintinį skaniais ir naudingais skanėstais. Šunelis visada bus sveikas, linksmas ir ištikimas jūsų draugas!

MACED jautienos trachėja
Kramtalas šunims - jautienos trachėja
1.30 €
Peržiūrėti
CANIAMICI sausgysliniai žiedai
Sausgysliniai žiedai-skanėstai šunims
3.23 - 3.37 €
Peržiūrėti
TRIXIE susukti pagaliukai
Jaučio odos pagaliukai šunims
1.04 €
Peržiūrėti
ANTOS Circles Gold skanėstai
Vištienos raumens ratukai šunims
3.56 €
Peržiūrėti
ANTOS Chicken D‘Light Sticks skanėstai
Vištienos filė lazdelės šunims
2.81 €
Peržiūrėti
ANTOS Duck Gold skanėstai
Natūralios antienos lazdelės šunims
3.99 €
Peržiūrėti
FARMFOOD skanėstas-spurga
Spurga-skanėstas šunims iš jaučio odos
1.45 - 5.50 €
Peržiūrėti
ARATON saliamio dešrelės
Mažos saliamio dešrelės šunims su vištų kepenėlėmis
24.41 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra