Krepšelis tuščias
Pirkti

Ką daryti? Mano šuo ėda išmatas! 0 Į sąrašą link_right

Šuo ėda išmatas? Atpratinti nuo tokio elgesio prireiks daug kantrybės.
Šuo ėda išmatas? Atpratinti nuo tokio elgesio prireiks daug kantrybės.

Vedžiodami savo šunis, žmonės dažnai sutrinka ir nežino ką daryti, kai pamato, kad jų augintiniai puola ėsti išmatas. Juk šuo sočiai pamaitintas, be to ekskrementai kelia šleikštulį. Bet pasirodo, šunys yra kitokios nuomonės. Taigi, kodėl šunys taip elgiasi?

Koprofagija (išmatų ėdimas) yra viena iš pagrindinių šuns elgesio problemų, kuri dažniau pasireiškia kalėms, nei patinams. Tačiau tai savaime suprantamas šunų elgesys, pvz., kalės ėda savo vaikų išmatas. Tačiau tai netinkamas pavyzdys šuniukams, kadangi vėliau jie atkartos tuos pačius mamos veiksmus. Kai kurie zoopsichologai mano, kad išmatos jaunam šuniui primena pirmąjį jo maistą, kurį ėdė: šiltas, pusiau kietas ir pusiau apdorotas. Koprofagija gali reikšti, jog jūsų šuns organizmas reikalauja virškinimo fermentų arba maitinate savo augintinį nekokybišku maistu. Todėl šuns racione trūksta baltymų, B grupės vitaminų, vitamino K ir mineralinių medžiagų. Būtent dėl šių priežasčių, šuo ir ėda savo išmatas, kuriose yra nuo 10 iki 20% proteino, 5% riebalų, 40% ląstelienos, 35% tirpių angliavandenių, nuo 35 iki 55% kūno masės sudaro mikroorganizmai. Todėl, bausdami savo šunį, prieš tai pagalvokite, ar tikrai teisingai jį maitinate.

Dar vienas svarbus momentas - jei grįžę į namus rasite ant grindų šiltą krūvelę ir dėl to nubausite šunį, jis supras, kad norint atsikratyti nusikaltimo pėdsakų, juos reikia sunaikinti, o tai reiškia - suėsti. Norint išvengti panašių situacijų, patartina:

  • šunį parodyti veterinarui;
  • pašalinti ligas, kurios sukelia tokį elgesį;
  • patikrinti ar šuo neturi kirmėlių;
  • pakeisti keturkojo numylėtinio mitybą ir dažniau šerti;
  • į racioną įtraukti produktus: juodą duoną iš nesijotų miltų, raugintus kopūstus, gyvulių inkstus, žarnokus, mineralinius papildus, B grupės vitaminus, polivitaminus ir žuvį.

Šunį reikia ne tik tinkamai maitinti, bet ir jį dresuoti. Jei pastebėjote, kad šuo ėda ekskrementus, pradėkite jį vedžioti su pavadėliu. Atminkite, kad norint išspręsti šią problemą, reikės daug kantrybės. Jei reikia, uždėkite šuniui antsnukį. Užsiimkite su savo šuniu, žaiskite, treniruokite jį, kad tik nekiltų noras paskanauti mažomis krūvelėmis. Galite šuniui įduoti į nasrus kokį žaisliuką ir paliepti, kad nepaleistų jo visą pasivaikščiojimo laikotarpį. Darykite viską, kad jūsų augintinis visą laiką būtų užsiėmęs. Galite išbandyti dar kelis variantus:

  • Apeikite tas pačias vietas, kur visada vaikščiojate su šuniu, tik vieni, ir apibarstykite išmatas raudonuoju pipiru, apipilkite padažu arba actu.
  • Jei vedžiojate šunį su pavadėliu, jam pribėgus prie išmatų krūvelės, stipriai truktelėkite pavadėlį ir griežtai ištarkite komandą "Negalima", "Fu" ir pan. Po viso šito, būtinai pagirkite savo augintinį.
  • Taip pat, norėdami pakoreguoti tokį šuns elgesį, galite jam uždėti ultragarso arba elektrošoko antkaklį.
  • Užsienio kinologai pataria, į šuns maistą įdėti, pvz., mononatrio glutamato arba kasos fermentų, kurie šunims suteikia nemalonų išmatų skonį.

Šunys dažnai ėda kačių ekskrementus, todėl, kad jie, kaip ir kačių maistas, savo sudėtyje turi daug proteino, o šunų maiste jo beveik nėra. Kadangi proteino perteklius jiems gali būti labai pavojingas. Šunys gali susirgti inkstų ligomis, nes inkstai perdirbdami kenksmingus organizmui mikroelementus, labai greitai pavargsta. Todėl šeimininkai turėtų būti labai atidūs, ypač, jei jų namuose gyvena ir šuo, ir katė. Katės tualetą laikykite taip, kad galėtumėte matyti, kada jį reikia išvalyti. Arba padėkite jį šuniui nepasiekiamoje vietoje, pvz., už spintos, o katė galėtų lengvai prie jo prieiti. Jei įmanoma, įtaisykite katės tualetą tokiame aukštyje, kad ji jį pasiektų, o šuo ne. Nes šuo ėsdamas katės išmatas, kartu prisiėda ir kraiko, kuris yra kenksmingas jų organizmui. Todėl jūsų augintiniui gali atsirasti žarnų nepraeinamumas, kurį išgydyti galima bus tik operacijos pagalba.

Jei jums rūpi jūsų augintinio sveikata, pasistenkite padaryti viską, kad jis nepasiektų katės tualeto. Juk išmatų ėdimas liudija ne tik apie blogą šunelio elgesį, bet ir apie greičiausią kelią susirgti pavojingomis ligomis.

KARLIE Luxus kelnaitės rujojančiai kalei
Naudinga priemonė kalių rujojimo laikotarpiu
4.40 - 7.70 €
Peržiūrėti
OROPHARMA Stop Indoor
Atbaidanti priemonė šunims, nuo nepageidaujamo teritorijos žymėjimo
9.90 €
Peržiūrėti
KARLIE Puppy Trainer
Priemonė šuniukams pripratinti atlikti gamtinius reikalus tam skirtoje vietoje
4.60 €
Peržiūrėti
Happy Pet vienkartinės palos šunims
Vienkartinės palutės šunims
2.20 - 12.90 €
Peržiūrėti
SAVIC Puppy Trainer Starter Kit
Rinkinys jauniems šuniukams: plastmasinis padas - tualetas ir palutės
34.90 - 64.90 €
Peržiūrėti
GILL'S atbaidymo priemonė
Atbaidymo priemonė šunims
6.28 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Super Nappy palos
Higieninės palos skirtos pripratinti šunis daryti į vieną vietą
5.35 - 7.09 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Doggy Pants kelnaitės kalėms
Kelnaitės, skirtos kalių rujojimo laikotarpiui
2.15 - 4.67 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra