Krepšelis tuščias
Pirkti

Ar reikia duoti šunims kaulų 0 Į sąrašą link_right

Kaulai gali sutrikdyti šuns žarnyno funkcijas.
Kaulai gali sutrikdyti šuns žarnyno funkcijas.

Mityba - vienas iš svarbiausių dalykų, ne tik žmonių, bet ir šunų gyvenime. Turbūt visi iš vaikystės prisimena paveikslėlius, kuriuose vaizduojamas šuniukas su kaulu dantyse. Bet ar visi žino kam iš tiesų reikalingi kaulai šunims? Daugelis šunų veisėjų mano, kad šunims reikia duoti kaulų, kadangi taip jie pasigalanda savo dantis. Tačiau, ar tai tiesa?

Pasak, šunų specialistų, dantis galanda tik graužikai, kadangi jie pas juos auga visą gyvenimą. O šunims galąsti dantų nereikia. Atvirkščiai, grauždami kaulus, jie gali nudilinti savo dantis arba nusilaužti, taip pat pažeisti jo emalį.

Pieniniai šuniukų dantys išauga į nuolatinius per 3,5 iki 6,5 mėnesius, kurie lieka visam gyvenimui. O, kiek laiko jie išliks sveiki ir nepažeisti, priklauso ne tik nuo paveldimumo, bet ir nuo mitybos. Jei duosite savo augintiniui kaulų, tai 6 - 8 metų šuo, vietoj dantų teturės mažas "šakneles".

Plačiasnukių šunų veislių (pitbulių, rotveilerių ir t.t.) mylėtojai mano, kad kaulai padeda išlavinti šuns kramtomuosius raumenis. Tačiau reikia atkreipti dėmesį į šuns paveldimumą ir bendrą fizinį pasiruošimą. Taigi, jeigu norite, kad jūsų šuo ką nors kramtytų, geriau nupirkite jam specialų kramtalą arba rūkytą kiaulės ausį. Jei jums patinka kruvini vaizdeliai, galite duoti savo augintiniui veršiuko kaulą su žalia mėsa. Šuo nuės mėsą, o kaulo negrauš.

Tačiau graužiant kaulus yra didelis pavojus, jog jo atplaišos pažeis šuns pilvą ir žarnyną.  Veterinarai primena, kad suėdus daug kaulų, šunims pasireiškia viduriavimas ar jų užkietėjimas. Priežastis - sutrikusi žarnyno funkcija. Dažnai šunys praryja aštrias kaulų atplaišas, kurios gali sukelti rimtus susirgimus:

  • Kaulas gali užstrigti gerklėje. Jį ištraukti galima tik pritaikius narkozę, o kartais prireikia ir operacijos. Tačiau tokių atvejų pasitaiko retai.
  • Kaulas nepatenka iš pilvo į žarnyną. O tai sukelia nuolatinį vėmimą. Šunį gali išgydyti tik operacija.
  • Kaulas užstringa žarnyne, sukeldamas jo nepraeinamumą (pažeidžiamas organas, kuris sukelia sunkius virškinimo trakto pokyčius). Tai pati pavojingiausia liga, šeriant šunį kaulais. Jį išgydyti galima tik chirurginiu būdu. Atliekama gana sudėtinga operacija - žarnyno rezekcija. Po operacijos šuniui turi būti taikoma griežta dieta, o į normalų gyvenimą, deja, jis grįš negreitai.
  • Kaulų skeveldros patenka į storąją žarną, joje jos susipresuoja ir šuo negali normaliai ištuštinti žarnyno. Augintinis inkščia, atsiranda kraujo lašų. Tokiais atvejais, reikia naudoti klizmą su riebalais. Po to, reikalinga griežta, kelių dienų, dieta.

Štai trumpa istorija, kuri šunų mylėtojams padės kitaip pažvelgti į jų mitybą.

Viena moteris laikė du skirtingų veislių šunis. Jie buvo stori, nors su nutukimu susijusių ligų neturėjo. Tiesiog šunelių savininkė juos blogai maitino. Neduodavo šunims skirto sauso maisto, o šerdavo juos įvairiais skanėstais. Pagaliau veterinarams pavyko ją įkalbėti, kad  išbandytų specialų šunų maistą.

Tačiau po mėnesio tokios mitybos, šunys vis tiek liko stori. Taip, šeimininkė rytais duodavo sauso maisto, bet gailėdama šunų, papildomai šerdavo juos visokiomis gėrybėmis: riebiomis salotomis, višta majonezo padaže ir t.t. Ir tokių atvejų pasitaiko dažnai. Kažkodėl žmonės mano, kad šuo gyvenime bus laimingas tik tada, kai jis bus šeriamas visas 24 valandas per parą. Bet šuo juk yra visavertis jūsų šeimos narys. Jam reikia dėmesio, meilės, priežiūros ir bendravimo, o šito tikrai nepakeisite maistu. Šuo nebus sveikas, jei jį maitinsite du kartus per dieną nepilnaverčiu maistu. Gyvūnų parduotuvėse yra gausybė įvairių firmų maisto, pagal šunų veisles, metus ir gyvenimo būdą, pvz., Eagle, Eukanuba, Pro Plan, Royal Canin, Pedigree Advance Formula ir t.t.

Galima maitinti ne tik sausu, bet įprastu maistu. Tai gali būti:

  • Jautiena, aviena, arkliena.
  • Višta (tik termiškai apdorota).
  • Košės (grikių, ryžių, avižų, kukurūzų, kviečių).  Iš kruopų negalima duoti manų, perlinių kruopų ir sorų.

Taip pat negalima šunų šerti kombinuotais pašarais, skirtais kiaulėms, karvėms ir paukščiams. Tai ne tas pats, kaip sausas maistas šunims! Jų racione būtinai turi būti pieno produktų: varškės, kildyto pieno, acidofilinio pieno ir pan. Galima duoti vaisių ir daržovių, tačiau tik mažomis porcijomis. Visur daug rašoma, jog šunims negalima duoti šokolado ir kitų saldumynų, tačiau šeimininkai to nesupranta, - "Juk mažas kąsnelis nepakenks", - sako jie. Tačiau saldumynams griežtas ne! Tas pats galioja ir rūkytoms dešroms, nugarinėms ir pan. Skrandžio, žarnyno, kepenų ligos, antsvoris, egzemos ir dermatitai - visa tai, netinkamos mitybos priežastys.

BRIT Care Junior Large Breed Lamb & Rice
Lengvai virškinamas ėdalas su ėriena didelių veislių jauniems šunims
42.90 - 79.90 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Mini Dermacomfort
Ėdalas suaugusiems mažų veislių šunims, turintiems jautrią odą
54.90 - 106.90 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Mini Light
Ėdalas suaugusiems mažų veislių šunims linkusiems į nutukimą
39.90 - 76.90 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Mini Adult
Ėdalas suaugusiems mažų veislių šunims su paukštiena
39.90 - 76.90 €
Peržiūrėti
EUKANUBA Adult Salmon
Ėdalas suaugusiems visų veislių šunims su lašiša
59.00 - 119.00 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Maxi Junior
Ėdalas jauniems didelių veislių šunims su paukštiena
54.90 - 106.90 €
Peržiūrėti
-4% NATURE'S PROTECTION Active
Visų veislių aktyvių šunų pašaras
19.10 - 89.18 €
Peržiūrėti
TRAINER NATURAL Adult Mini Chicken-Rice-Aloe Vera
Pašaras mažų veislių šunims su šviežia vištiena, ryžiais ir alijošiumi
5.20 - 35.85 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra