Krepšelis tuščias
Pirkti

Kurį pasirinkti: ekonominės ar aukštesnės klasės ėdalą šunims? 0 Į sąrašą link_right

Kurį pasirinkti: ekonominės ar aukštesnės klasės ėdalą šunims?
Kurį pasirinkti: ekonominės ar aukštesnės klasės ėdalą šunims?

Apie šunų mitybos ypatumus, sauso ir šlapio ėdalo privalumus bei trūkumus gausu straipsnių tiek spaudoje, tiek ir internete. Dažnas šunų augintojas turi savo poziciją apie tai, kokiu ėdalu jis šeria savo keturkojį ir kodėl jo augintiniui toks ėdalas tinka labiausiai. Tiesa, ne visada aišku, kuo skiriasi prekybos centruose, veterinarijos vaistinėse ir specializuotose parduotuvėse pardavinėjamo ėdalo rūšys ir tokio ėdalo savybės.

Rinkdamiesi, kokiu maistu šerti savo šunį, turite įvertinti jo amžių, kūno proporcijas, lytį, veislę, charakterį ir aktyvumo lygį. Tam, kad jūsų šuns mityba būtų subalansuota, jis turi gauti šešių pagrindinių maistinių medžiagų: baltymų, riebalų ir nesočiųjų riebiųjų rūgščių, tokių kaip, Omega-3 ir Omega-6, mineralų, vitaminų, angliavandenių ir vandens. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kokį apykaitinės energijos kiekį, šuo gauna ėsdamas vieną ar kitą ėdalą

Šunų ėdalo klasės

Sausą šunų ėdalą galima suskirstyti į 4 klases: „eko“, „eko +“, „premium“ ir „super premium“. Ekonominės klasės ėdalas yra plačiai prieinamas, kurį galima įsigyti beveik visuose prekybos tinkluose, jis patenkina būtiniausią fiziologinį šuns poreikį – paėsti. Ėdalas yra žemos energetinės vertės, jo negalima pasirinkti pagal šuns amžių, dydį, veislę ar aktyvumo lygį. Ekonominės plius (kitaip dar vadinamas „eko +“) klasės ėdalas yra vidutinės energetinės vertės, jį galima rinktis pagal šuns amžių, dydį, kartais net pagal funkcionalumą. Šios klasės ėdalas taip pat plačiai prieinamas, tačiau jis ne tik patenkina būtiniausią poreikį paėsti, bet ir kiekvieną dieną aprūpina šuns organizmą optimaliu maistinių medžiagų, vitaminų ir mineralų kiekiu. „Premium“ ir „super premium“ klasės ėdalai yra dar aukštesnės energetinės vertės, tačiau gerokai brangesni, jie turi daugiau baltymų ir riebalų. „Premium“ klasės ėdalas pasižymi išskirtine produkto sudėtimi, tam tikrais funkcionalumais, parduodamas specializuotose gyvūnų prekių parduotuvės. „Super premium“ klasės ėdalas yra išskirtinės sudėties, dažniausiai turintis tam tikrų gydomųjų savybių ir parduodamas tik specializuotose veterinarijos klinikose bei vaistinėse.

Kokį ėdalą savo augintiniams perka jų šeimininkai?

Stafordšyro terjerą auginanti Dalia teigia, kad tinkančio savo šuniui ėdalo galima rasti tiek veterinarijos, zooprekių parduotuvėse, tiek prekybos centruose. „Svarbu atidžiai skaityti pakuotes ir turėti šiek tiek žinių apie ėdalo sudėtines dalis bei žinoti, kurios iš jų naudingiausios augintiniui. Būtina atkreipti dėmesį į baltymų, riebalų ir apykaitinės energijos, taip vadinamųjų kilokalorijų kiekį, esantį ėdale, ir ėdalo šėrimo normas pagal šuns dydį, amžių. Tokia informacija paprastai būna nurodyta ant pakuočių“, - sakė Dalia. Daugelį metų šunis auginanti moteris aiškino, kad savo šuniui parinkę žemesnės energetinės vertės ėdalą, jo turėsite sušerti daugiau, kad šuo gautų reikiamą dienos apykaitinės energijos kiekį, o pasirinkus aukštos energetinės vertės ėdalą - jo dienos norma bus mažesnė. Nesvarbu, kokiu ėdalu šersite savo šunį, svarbu, kad jis gautų reikiamą maisto medžiagų, vitaminų, mikroelementų kiekį, kurie užtikrina puikią šuns savijautą, augimą ir vystymąsi. Pasak šešerius metus auksaspalvį retriverį auginančio Mariaus, jis rinkdamas ėdalą savo keturkojui vadovaujasi principu „rinkis prekę, kurios kainos ir kokybės santykis geriausias“. „Nesu šunų mitybos specialistas ar koks veterinarijos gydytojas, tad nelabai man kartais aiškūs tie sudėčių aprašymai ant pakuočių. Pasitikiu tais gamintojais, kurių gaminamame ėdale daug natūralių ingredientų, paaiškinama, kuo kiekvienas iš jų naudingas šuniui“, - poziciją išsakė ėdalą „Quattro Delicatezza“ savo šuniui perkantis Marius.

Ėdalo savo mylimam augintiniui parinkimas – visada diskusijų susilaukianti tema ir argumentų, kodėl verta rinktis vieną ar kitą, iš tikrųjų daug. Kokiais kriterijais remdamiesi Jūs parenkate ėdalą geriausiam savo keturkojui draugui?

ROYAL CANIN Chihuahua Junior
Ėdalas jauniems čihuahua veislės šunims
5.50 - 14.90 €
Peržiūrėti
BARKING HEADS Fusspot
Ėdalas su lašiša mažų ir vidutinių veislių išrankiems suaugusiems šunims
15.03 - 70.06 €
Peržiūrėti
ARATON Adult Salmon & Rice
Visavertis suaugusių šunų pašaras su lašiša ir ryžiais
9.50 - 38.00 €
Peržiūrėti
-4% NATURE'S PROTECTION Senior
Vyresnių šunų rinktinis pašaras
3.36 - 55.00 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Golden Retriever Junior
Ėdalas jauniems auksaspalvio retriverio veislės šunims
50.90 - 98.90 €
Peržiūrėti
EUKANUBA Daily Care Overweight, Sterilized
Ėdalas suaugusiems visų veislių, sterilizuotiems ar linkusiems tukti, šunims
59.00 - 119.00 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Maxi Junior
Ėdalas jauniems didelių veislių šunims su paukštiena
54.90 - 106.90 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Golden Retriever Adult
Ėdalas suaugusiems auksaspalvių retriverių veislės šunims
49.90 - 96.90 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra