Krepšelis tuščias
Pirkti

Šukavimo pagrindai 0 Į sąrašą link_right

Šukavimas yra skirtas ne vien tam, kad jūsų šuo atrodytų gerai. Reguliarus šukavimas padeda pašalinti negyvus plaukus, palaiko kailio ir odos sveikatą, be to, taip galite patikrinti bendrą šuns sveikatos būklę. Tai taip pat yra labai svarbus kartu praleistas laikas, padedantis įtvirtinti santykius ir stiprinti pasitikėjimą ir supratimą. Egzistuoja septyni moksliniai įrodymai, kad šukavimas mažina stresą ir kraujo spaudimą jums ir šuniui!


Šukuojant šunį pašalinami negyvi  plaukai, stimuliuojama odos kraujotaka. Teisingai šukuojant šunį gali net pagerėti nugaros ir galūnių raumenų tonusas.


Prieš šukuojant šunį, svarbu nepamiršti, kad kiekvienai veislei, kiekvienam šuniui ir kiekvienam kailio tipui reikia tam tikro šukų ir šepečių rinkinio. Paklauskite veterinaro, kaip šukuoti ir prižiūrėti šuns kailį, nes kai kurioms kūno vietoms reikia ypatingo dėmesio arba pozos, kuria šuo turi būti šukuojamas. Tradiciškai skiriamos trys vietos, kurias reikia šukuoti ir prižiūrėti: kūnas, letenos, snukutis.


Kada šukuoti
Jūsų šuns kailiui reikia priežiūros, nepaisant, ar kailis yra trumpas ar ilgas, garbanotas ar tiesių šerių. Dauguma veterinarų rekomenduoja kailį šukuoti kasdien, kad išvengtumėte susivėlimo. Tai taip pat sumažins nusišėrusių plaukų kiekį jūsų namuose.


Šukavimo reikmenys
Dvipusis ašutinis ir vielučių šepetys. Šepetys metaliniais dantukais susivėlusiam kailiui šukuoti. Dvipusės šukos su skirtingais tarpais tarp dantukų: retoji pusė ilgam plaukui, tankioji – trumpam. Guminės pirštinės negyviems plaukams pašalinti. Valomoji pudra nugaros kailio higienai. Plonos šukos ilgiems ir trumpiems plaukams. Šepetys šunims, kuriu kailis trumpas ir lygus. Žirklės nukirpti per ilgus ir neiššukuojamus plaukus.


Kaip šukuoti
Kūnas. Kūno dalį šukuokite geros kokybės šepečiu su metaliniais dantukais, jie neturi būti nei per šiurkštūs, nei per švelnūs. Šukuoti reikia švelniai, stengiantis nesužeisti augintinio odos. Jautrios kūno kailio vietos – priekinės kojos ir papilvė. Nepamirškite, kad šios vietos itin pažeidžiamos, todėl reikia atsargiai išpainioti nedidelius mazgelius. Iššukuotą kūno dalį galima pabarstyti valomąja pudra, kad ypač plonas ir švelnus kailis iš karto nesusiveltų.


Letenos. Letenoms reikia ypatingos priežiūros, ypač jei tarpupirščiuose yra ilgų plaukų arba tarp jų prisivėlė žolės ar kitų nešvarumų. Atidžiai apžiūrėkite letenų pagalvėles. Jos gali būti sveikos, sausos, suskilinėjuios arba nudaužytos. Jei pagalvėlės sausos ir suskilinėjusios, patepkite jas augaliniu aliejumi. Jeigu apdaužytos, užtepkite storą antiseptinio tepalo sluoksnį.


Snukutis. Baikite švarinti augintinį praplaudami akis ir šnerves. Kiekvieną akį ir šnervę valykite švariu vatos gabalėliu. Visada išvalykite ausis. Sierą ir dulkes išvalykite pagaliuku, apvyniotu sausa vata.


Kailio kirpimas
Kirpimas gali būti labai svarbus tada, kai veltinio neįmanoma pašalinti rankomis, nesukeliant šuniui nepatogumo. Vasaros karščių metu šuo jums tikrai jausis dėkingas. Jei nesate įsitikinęs, ar to reikia, pasikonsultuokite su profesionalu. Yra ir kitų priežasčių, kodėl gali reikėti kirpti kailį, pavyzdžiui, kad plaukai nelįstų į akis arba higienos sumetimais. Turėkite omenyje, kad kailio kirpimas ne visada yra gera išeitis, pavyzdžiui, kai šunys turi ilgus plaukus tarp pirštų.


Profesionali priežiūra
Itin dideli veltiniai arba kailio gumbai gali būti problema. Jei nekreipsite į tai dėmesio, veltinyje gali pradėti kauptis ir nešvarumai iš aplinkos. Jei šuns kailis yra probleminis, jei šuo mėgsta leisti laiką vandenyje, o jūs mieliau pasivaikščiotumėte nei šukuotumėte kailį, apsvarstykite galimybę reguliariai lankytis pas kailio priežiūros specialistus. Geras specialistas parūpins vonią, švelniai išdžiovins ir nuodugniai iššukuos plaukus. Jei klausite patarimų, nustebsite, kiek galima išmokti.


Kai kurių veislių šunys, pavyzdžiui, pudeliai ar bišonai, savaime nesišeria ir jiems reikia specialios kailio priežiūros.

Komentarų nėra