Krepšelis tuščias
Pirkti

Ką daryti jei katė labai šeriasi? Priežastis gali būti netinkamas maistas 0 Į sąrašą link_right

Kačių šėrimasis yra normali jų gyvenimo ciklo dalis, kuri gali pasireikšti bet kuriuo metu. Natūraliai katės šeriasi rudenį ir pavasarį, katės amžius taip pat gali turėti įtakos stipresniam kailio metimui. Tačiau jei jūsų katė pernelyg daug šeriasi, tai gali būti įspėjimas apie katės sveikatos problemas: vitaminų trūkumą, stresą, hormonų disbalansą, alergijas ar netgi netinkamą mitybą.

Norėdami užtikrinti savo katės saugumą ir gerovę pirmiausia turite įvertinti jos priežiūrą, mitybą ir laikymo sąlygas. Jei reguliari kailio priežiūra, kokybiškas ir subalansuotas maistas bei katei draugiška aplinka nepagerina situacijos, verta kreiptis į veterinarijos gydytoją, kuris padės su šia problema susitvarkyti.

Skirkite dėmesio katės kailio priežiūrai

Yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad sumažintumėte savo katės šėrimąsi. Reguliarus šukavimas yra viena svarbiausių priemonių, kad katės kailis būtų sveikas ir plaukai neslinktų ar slinktų mažiau. Reguliariai šukuokite savo katę šepečiu, kad pašalintumėte išsišėrusius plaukus ir susipainiojusius kuokštus, taip pat palaikykite jos kailį švarų. Katės kailį prauskite tik gyvūnams skirtu šampūnu. Visos šios praktikos ir priemonės gali padėti stimuliuoti kraujotaką ir skatinti sveiką plaukų augimą. Svarbiausia nenaudokite namų gamybos kosmetinių priemonių ar žmogaus plaukams skirtų aliejų, losjonų ir šukų. Gyvūnėlių parduotuvėje galite įsigyti katės kailio priežiūrai skirtus aksesuarus: šukas, šepečius, furminatorius ir šampūnus bei papildus, pavyzdžiui, lašišų aliejų.

Pakeiskite katės maistą

Veterinarijos gydytojas gali rekomenduoti ne tik reguliariai prižiūrėti augintinio kailį, bet ir pakeisti jo maistą. Kai kurie kačių maisto mišiniai gali neužtikrinti tinkamo maistinių medžiagų bei vitaminų balanso jūsų katei, o tai gali lemti jos kailio šėrimąsį. Veterinarijos gydytojas gali padėti išsirinkti maistą, kuris specialiai sukurtas sveikai katės odai ir kailiui palaikyti. Toks kačių maistas turėtų turėti aukštos kokybės baltymų, nepakeičiamųjų riebalų rūgščių, vitaminų ir mineralų bei subalansuotų maistinių medžiagų, palaikančių bendrą katės sveikatą. Svarbu šerti katę jos veislę, amžių, dydį ir gyvenimo būdą atitinkančiu maistu. Jei nesate tikri, kokį kačių maistą pasirinkti, patartina pasitarti su veterinarijos gydytoju ar gyvūnėlių parduotuvės konsultantu.

Jei niekas kitas nepadeda

Galiausiai, jei jūsų katė pernelyg daug šeriasi, tai gali būti dėl kokios nors medicininės priežasties. Tokiu atveju veterinarijos gydytojas galės diagnozuoti problemą ir rekomenduoti tinkamą gydymą. Tai gali būti medikamentai ar kitas gydymas, skirtas pagrindinei kačių šėrimosi priežasčiai šalinti.

Geriausia, ką galite padaryti, kad sumažintumėte savo katės šėrimąsį – reguliariai šukuoti katės kailį ir užtikrinti pilnavertę jos mitybą. Jei šios priemonės nepasiteisina, pasitarti su veterinarijos gydytoju ir laikytis jo rekomenduojamo gydymo plano. Tai padės užtikrinti, kad jūsų katė būtų sveika ir laiminga, o jos kailis išliktų puikios būklės.