Krepšelis tuščias
Pirkti

Šuns dantų priežiūra 0 Į sąrašą link_right

Šuns dantų priežiūra - viena iš šeimininko pareigų.
Šuns dantų priežiūra - viena iš šeimininko pareigų.

Norint, kad šuo būtų sveikas ir aktyvus reikia įdėti nemažai pastangų: maitinti subalansuotų šunų maistu, reguliariai tikrinti sveikatą pas specialistus, aktyviai leisti laiką. Ir nepamiršti dantų priežiūros!

Šuns dantų priežiūra dažnai pamirštama arba neįvertinama. Tačiau nuo dantų priklauso gyvūno savijauta ir sveikata. Jeigu šuniukui skauda dantį ar dantenas, jis kenčia stresą ir ne iš karto pavyksta suprasti, kodėl staiga pasikeitė šuns elgsena. Negydant dantų, bakterijos kraujotakos pagalba pasklinda po visą organizmą ir gali sukelti širdies, kepenų ar inkstų pažeidimus. Kaip tam užkirsti kelią? Paprasčiausia profilaktika bei reguliarus dantų tikrinimas yra geriausias sprendimas.

Dantų priežiūra turi tapti kasdieniniu ritualu, lygiai taip pat kaip šukavimas ar pasivaikščiojimas lauke. Žinoma, kasdien valytis dantis būtų gan optimistiška, bet bent 3-4 kartai per savaitę būtų išties optimalu. Ko tam reikia?

  • Dantų šepetėlio. Specialūs dantų šepetėliai šunims yra maunami ant piršto kaip antpirščiai, todėl yra labai patogūs. Tačiau šunims tinka ir žmonių naudojami šepetėliai. Tereikia išrinkti minkštais šereliais bei dydžiu atitinkantį šuns burną, t.y. dideliems šunims tinka įprasto dydžio, o mažiems šunims reikia vaikiško dydžio šepetėlio.
  • Dantų pasta. Mažai tikėtina, jog pavyks šunį išmokyti išspjauti pastą, taigi jam reikalinga priemonė, kurią galima nuryti. Žmonių naudojama dantų pasta tam netinka dėl abrazyvinių dalelių ir priedų, kurių nevalia praryti.  Be to šuniui gali nepatikti ir skonis, jam ko gero labiau prie širdies vištienos ar jūros gėrybių skonio dantų pasta.
  • Servetėlės dantims. Kuomet nėra laiko valytis dantų, galima vieną kitą valymą pakeisti durnos ertmės išvalymą specialia burnos ertmės servetėle.
  • Purškiama priemonė nuo apnašų. Tai prevencinė priemonė nuo apnašų susidarymo, apsaugo dantų emalį. Naudojama kaip papildoma priemonė ir nepakeičia dantų pastos.

Kuomet visos priemonės po ranka ir yra ryžtas susitvarkyti dantukus, belieka... tuo įtikinti ir šunį. Šuo tikrai iš pradžių nesupras ko norite ir nesėdės ramiai išsižiojęs kaip paklusnus vaikas. Tad iki tol, kol vienu prisėdimu pavyks išvalyti visus dantis, gali praeiti ir keli mėnesiai darbo ir treniruočių. Geriausia šuniuką pratinti nuo mažų dienų, jis lengviau pripras ir tai mažiau kels streso. Pirmiausia tereikia pradėti nuo to, kad šuo prisileistų jūsų rankas prie burnos, leistų praskėsti žandikaulį ir liesti dantis. Jei šuniui nesukelia streso tai, kad kažką darote jo burnoje, tuomet visas procesas palengvės. Dantų valymo procesas panašus į žmonių – sukamaisiais judesiais nuvalomas dantų priekis, tuomet šuo pražiodomas ir išvaloma vidinė pusė. Didesnis dėmesys turėtų būti skiriamas būtent išorinei pusei, nes ji labiausiai pažeidžiama dantų ligų.

Profilaktika labai svarbi, tačiau pastebėjus, jog dantenos paraudusios, dantys apsineša ar liečiantis prie kažkurios žandikaulio dalies šuo sunerimsta, pasikeičia burnos kvapas – reikia kreiptis į veterinarą, tai padės išvengti greitai besiplėtojančių dantų ligų.

TRIXIE stambus trimingas
Stambus trimingas šuns pilvui ir nugarai
5.30 €
Peržiūrėti
TRIXIE  žirklės nagų karpymui
Žirklės su ribotuvu šunų nagams karpyti
4.11 - 5.41 €
Peržiūrėti
BEAPHAR Oftal priemonė akių valymui
Akių valymo priemonė šunims
5.38 €
Peržiūrėti
BEAPHAR dantų šepetėlis
Dantų šepetėlis visų dydžių šunims
2.11 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity trimingo grėbliukas
Trimingo grėbliukas šunims
14.59 €
Peržiūrėti
TRIXIE dantų šepetukai-antpirščiai
Šepetukai šunų dantims valyti ir masažuoti
1.14 €
Peržiūrėti
CANIAMICI guminis šepetys
Masažuojantis šepetys šunims
2.25 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra