Krepšelis tuščias
Pirkti

Skaiva Jasevičiūtė su bendramintėmis įkūrė asociaciją „Už laimingus šunis“ 0 Į sąrašą link_right

Skaiva
Skaiva

Prieš savo vestuves Skaiva Jasevičiūtė su bendramintėmis įkūrė asociaciją „Už laimingus šunis“.

Geriems darbams daryti nėra netinkamo laiko. Todėl visai nenuostabu, kad vestuvių rūpesčiais gyvenanti ir laisvas minutes skaičiuojanti populiari radijo laidų vedėja, taksų veislyno „Marselio kompanija“ šeimininkė Skaiva Jasevičiūtė spėjo su bendramintėmis įsteigti asociaciją „Už laimingus šunis“, kuri skatins atsakingą šunų auginimą. Fakto, kad visuomeniniams darbams ryžosi prieš pat vestuves, Skaiva nesureikšmina. „Didysis mano gyvenimo įvykis net nebūtų nutikęs, jei ne mano šunys. Mūsų pirmas pasimatymas su mano būsimu vyru vyko kartu važiuojant į šunų parodą“, - šypsosi Skaiva, pristatanti savo naują visuomeninę veiklą.

Žinoma moteris asociaciją „Už laimingus šunis“ įkūrė kartu su natūralios šunų mitybos šalininke, žalio šunų maisto įmonės „Rafus“ steigėja Inga Andrulevičiene ir kūrybininke Agne Taurinskaite. Asociacijos „Už laimingus šunis“ tikslas - skatinti prisiimti atsakomybę už augintinį, juo rūpintis, užtikrinti jam kokybišką gyvenimą bei garantuoti, kad jis nekels pavojaus aplinkiniams. Asociacija savo būsimus darbus akcentuoja šiose svarbiausiose srityse: auklėjimas ir dresūra, sveika mityba,  aktyvi veikla, atsakingas šuns veislės pasirinkimas.

„Savo ateitį sieju su šunimis. Bendraudama su kolegomis iš šunų pasaulio pastebėjau, kad labai trūksta asociacijos, kuri šviestų žmones apie šunų teisingą auginimą, vienytų veisėjus, kurie veisia šunis siekdami gerinti ir populiarindami savo mylimą veislę. Tiesa, žmonės sunkiai atskiria daugintojus nuo tikrų veisėjų ir palaiko jų, sakyčiau, nusikalstamą veiklą, pirkdami iš jų šunelius ir taip skatindami toliau veisti nesilaikant taisyklių, nedarant sveikatos tyrimų, neatsižvelgiant į veisiamų šunų gerovę“, - sako Skaiva.

Laidų vedėja akcentuoja ir teisingą veislės pasirinkimą. „Dažniausios žmonių klaidos - per jauno šuniuko įsigijimas, nemokėjimas parinkti tinkamo maisto, šuns rinkimasis pagal grožį, o ne pagal veislės savybes. Labai dažnai žmonės nusiperka šuniuką, kuris yra gražus, tačiau jiems visai netinka jo temperamentas“, - sako Skaiva.

Inga  Andrulevičienė, „Rafus“ steigėja, asociacijos veikloje akcentuoja ir sveiką mitybą. „Norime šeimininkus šviesti apie natūralią šunų mitybą, paremtą šunų prigimtimi ir anatomija. Atliekos nuo mūsų stalo, konservantais, kvapikliais paskanintas bevertės sudėties ėdalas žaloja šuns sveikatą, prastina savijautą. Netinkamo ėdalo pasirinkimą veterinarai sieja su padažnėjusiais vėžio, piktybinių auglių atvejais. Prastai ir netinkamai šeriamas šuo niekada nebus laimingas“, - sako natūralios šunų mitybos šalininkė Inga Andrulevičienė.

Trečioji asociacijos steigėja, kūrybinį darbą dirbanti Agnė Taurinskaitė mėgsta išvėdinti galvą vaikščiodama su savo šunimi. „Vaikštau dažnai ir daug, tad sutinku visokiausių žmonių, tarp jų ir tėvus su mažais vaikais. Vieni mažieji bėga link šuns norėdami prie jo prisiglausti, pamyluoti. Kitus skuba stabdyti suaugusieji. Nei vieni iš jų nesielgia teisingai. Reikia mokyti vaikus, kad net prie gražiausio ir nekalčiausios išvaizdos šuns reikia prieiti atsargiai, prieš tai būtina paklausti šeimininko, ar galima tai daryti. Jokiu būdu negalima daryti staigių ar grubių judesių. Tai gali išgąsdinti ir patį švelniausią šunį. Labai svarbu išmokti atskirti šuns elgesį, suprasti, kada jis nenori būti glostomas, o kada džiaugiasi žmogaus dėmesiu. Juk tik pažindami tuos, kurių tiek daug gyvena šalia mūsų, galėsime jaustis saugiai ir džiaugtis jų šiluma ir begaline meile žmogui“, - sako Agnė.

Asociacijos „Už laimingus šunis“ moterys Inga, Skaiva ir Agnė reziumuoja, kad laimingas šuo bus tas, kuris gyvens pas šeimininkus, kuriems tiks jo temperamentas, bus tinkamai auklėjamas, išdresiruotas, šeriamas sveiku maistu ir užsiims aktyvia veikla,  stiprindamas ryšį su savo žmogumi. „Jei laimingas šuo, bus laimingas ir jo šeimininkas“, - šypsosi Pasaulinę gyvūnų globos dieną su nauja asociacija pasitinkančios Skaiva Jasevičiūtė, Inga Adrulevičienė ir Agnė Taurinskaitė.

Daugiau informacijos: Inga Andrulevičienė, Asociacijos „Už laimingus šunis“ prezidentė, „Rafus“ įkūrėja, [email protected], mob. tel. +37065925639, Facebook.