Krepšelis tuščias
Pirkti

Lietuvoje uždrausta butuose laikyti kovinius šunis 0 Į sąrašą link_right

Lietuvoje uždrausta butuose laikyti kovinius šunis

Nesenai Lietuvos seimas priėmė įstatymą, kad butuose draudžiama laikyti kovinių veislių šunis ir jų mišrūnus. Už Žemės ūkio ministerijos inicijuotą Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymą balsavo 54 Seimo nariai, susilaikė 20 parlamentarų. Įstatymas įsigalios nuo 2013 metų sausio 1 dienos. Iki įstatymo įsigaliojimo tokius šunis bus galima laikyti, tačiau juos reikės kastruoti, jie negalės būti toliau veisiami, įgyjami ar parduodami.

Įstatyme numatoma, kad katės, šunys ir šeškai turės būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre. Ši įstatymo nuostata įsigalios nuo 2016 metų sausio.

Norint į Lietuvą įvežti, veisti, parduoti, laikyti pavojingus šunis, reikės turėti atitinkamą savivaldybės administracijos direktoriaus leidimą. Leidimai nebus išduodami įrašytiems į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos ar psichinės ligos, teistiems už tyčinius smurtinius nusikaltimus, jeigu teistumas neišnykęs arba nepanaikintas, taip pat kartu gyvenantiems jų šeimos nariams.

Pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės nuostatas kovinėms veislėms priskiriamas ne tik mums žinomas amerikiečių Stafordšyro terjeras, bet ir gana flegmatiškas amerikiečių buldogas, Kaukazo ir Pietų Rusijos aviganis, Argentinos dogas ir brazilų mastifas. Veisti tokius šunis, pagal įstatymą taip pat draudžiama. Kaip nekeista, į sąrašą neįtraukti rotveileriai, pitbuliai ir kiti šunys, visame pasaulyje pripažinti koviniais. Be to, į draudžiamų šunų sąrašą papuola ir įvairūs mišrūnai. Dabar bet koks šuo, kurio veislė kelia įtarimų, o ūgis viršija taksą, papuls į įtariamųjų akiratį.

Įstatyme taip pat paaiškinama, koks yra žiaurus elgesys su gyvūnais, ir tokie veiksmai draudžiami. Žiauriu elgesiu būtų laikomas sąmoningas gyvūno atsisakymas išmetant jį į gatvę, būtinos veterinarinės pagalbos nesuteikimas, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas, nužudymas, treniravimas kovoms ir jų organizavimas, netinkama priežiūra, kiti veiksmai.

Taip pat įstatymas numato, kad kiekvienas gyvūnas privalo būti laikomas ir prižiūrimas pagal jo rūšį, amžių, fiziologiją ir elgseną atitinkančiomis sąlygomis, užtikrinant, kad nebūtų varžoma gyvūno judėjimo laisvė ir jam nebūtų keliamas nepatogumo jausmas, skausmas ar kančia.

Kinologai prieštarauja tokiam įstatymui, kadangi tokių veislių šeimininkai ir taip moka mėnesinį mokestį už gyvūną. Kinologų manymu įstatymas turės atvirkštinį poveikį, nes šeimininkai tiesiog nustos registruoti kovinių veislių šunis, kadangi išsiskirti su savo numylėtiniais arba pakeisti gyvenamąją vietą galės tik vienetai.

Komentarų nėra