Krepšelis tuščias
Pirkti

Taisyklinga šunų dantų ir nagų priežiūra 0 Į sąrašą link_right

Jei norite, kad jūsų augintinio dantys būtų sveiki, juos turite kruopščiai valyti su specialiu dantų šepetėliu.

Dantų valymas susideda iš eilės įprastų elementų, kuriuos lengva įsiminti. Yra daug įvairių dantų valymo metodų, kurie tarpusavyje skiriasi judesiais, jų seka ir dantų paviršių valymo tvarka. Standartinė dantų valymo metodika - tai paprasti judesiai šepetėliu, kurie nuvalo įvairius dantų paviršius. Prieš valydami šuns dantis būtinai nusiplaukite rankas. Dantų šepetėlį kruopščiai nuplaukite vandeniu. Prieš dantų valymą duokite savo šuniui nuo piršto paragauti dantų pastos. Pastą reikia užtepti per visą dantų šepetuko ilgį. Norėdami pasiekti gerą rezultatą, valyti turite pagal tam tikrą schemą. Dabartinės dantų pastos yra geros tuo, kad po valymo šuniui nereikia praskalauti burnos. Svarbu tik po valymo gerai išplauti dantų šepetėlį ir pastatyti į stiklinę.

Pats sunkiausias elementas - betarpiškas dantų valymas. Šis valymas gali būti padalintas į kelis tipiškus judesius šepetėliu valant vienus ar kitus dantų paviršius. Išskiriami gramdomieji, sukamieji, maišomieji ir grįžtamieji judesiai. Gramdomieji judesiai susidaro stumiant šerinį šepetėlį palei jos ašį spaudžiant galvutę. Grįžtamieji judesiai veikia taip pat kaip ir gramdomieji, tik iš abiejų pusių (pirmyn ir atgal), palaipsniui valant sekančius dantis. Maišomieji judesiai daromi trumpais atstumais nukreipiant dantų šepetėlį nuo dantenų link kramtomųjų dantų paviršiaus. Tokiu būdu spaudžiant šepetėlį atliekama dantų paviršiaus ir dantenų srities diferenciacija. Sukamieji judesiai palaipsniui pereina link kitų dantų. Kramtomųjų dantų paviršių, gomurį ir liežuvį reikia valyti gramdomaisiais ir grįžtamaisiais judesiais.

Kramtomųjų dantų vestibulinius paviršius, gomurį ir liežuvį pirmiausia reikia valyti maišomaisiais judesiais, vėliau grįžtamaisiais ir užbaigti sukamaisiais. Frontalinių dantų lūpų paviršių reikia valyti maišomaisiais ir gramdomaisiais judesiais. Valant dantis dažnai daroma klaida, valyti skirtingais judesiais - grįžtamaisiais, gramdomaisiais, skersai dantų ašies. Tokiu lengvu būdu apnašos perduodamos nuo vienos dantų eilės link kitos. Abiejų žandikaulių dantis būtina valyti pagal tam tikrą schemą. Pavyzdžiui, kiekvieną žandikaulį padalinti į šešis fragmentus - po du frontalinius (kaplius ir iltinius dantis), premoliariniu ir moliariniu iš dešinės ir kairės. Valyti galima pradėti nuo viršutinio žandikaulio vestibulinės moliarų dešinės ir kairės pusės ir tęsti link priešingos pusės, po to reikia išvalyti kramtomuosius dantų paviršius ir gomurį. Paskui tokia pačia seka išvalyti apatinio žandikaulio dantis.

Parduotuvėse galite įsigyti masažuojamus dantų šepetėlius, skirtus dantenoms valyti. Po dantų valymo reikia iš karto masažuoti dantenas grįžtamaisiais ir užbaigti sukamaisiais judesiais. Dantenų masažas sustiprina kraujotaką ir limfos tekėjimą, kas skatina medžiagų apykaitos pagerėjimą. Dantis šunims patartina valyti du kartus per savaitę.

Dantų valymo elementai iš pradžių atrodo sudėtingi ir reikalaujantys daug pastangų. Tačiau tai vienintelė galimybė išlaikyti sveikus jūsų augintinio dantis (ypač smulkių veislių, tokių kaip jorkšyro, žaislinių terjerų, pudelių, foksterjerų ir kt.), kurių dantys dažnai linkę į apnašas, netgi būdami sveikos būsenos.

Nagų priežiūra

Vasarą šunys dažnai bėgioja, todėl jų nagai pakankamai gerai nusišlifuoja į asfaltą. Bet jei jūs gyvenate sode arba vedžiojate šunį po pievelę, nagus būtina prižiūrėti. Specialistai rekomenduoja nagus apžiūrėti ne rečiau nei vieną kartą per savaitę. Atminkite, kad šuo eidamas primina ant visos letenos ir jei nagai ilgi, tai gali ją deformuoti ir suvaržyti judesius. Be to, šuo su ilgais nagais dažnai šlubuoja, šalia nago esantis velenėlis ištinsta ir dėl to gali atsirasti uždegimas.
Būtina žinoti!

Kai kurių šunų nagai yra tamsūs ir nustatyti ribą ar jie gyvi ar mirę gana sudėtinga, todėl jei jūs savo augintiniui pirmą kartą kerpate nagus, pasikonsultuokite su specialistu. Nagų kirpimui jums reikės specialių žirklių, dildės su maža įpjova ir įdubimu. Jei jūsų augintinio nagai lūžinėja ir skilinėja, greičiausiai jam trūksta vitamino A. Nagų priežiūrai skirtų vitaminų kompleksų ir specialių priemonių galite įsigyti visose gyvūnų parduotuvėse.

Komentarų nėra