Krepšelis tuščias
Pirkti

Kokias klaidas darome maitindami gyvūnus? 0 Į sąrašą link_right

Kokybiškas ėdalas - kertinis, geros sveikatos, akmuo.
Kokybiškas ėdalas - kertinis, geros sveikatos, akmuo.

Gyvūnų maistas - vienas svarbiausių faktorių, lemiančių jūsų šuns ar katės sveikatą ir gerą savijautą. Deja, mes patys savo mityboje darome begalę klaidų, kurias dažnai „perduodame“ ir gyvūnams. Skirtumas tik tas, kad jūsų katytė negali pasakyti, kas jai negerai, o tai paaiškėja tik tada, kai augintinis sunegaluoja. Taigi, kokias klaidas dažniausiai darome maitindami savo augintinius?

Peršėrimas

Sakoma, kad nutukimas yra viena didžiausių šio amžių žmonių problemų, kuris gali sukelti sveikatai ir gyvybei pavojingas ligas, tačiau veterinarai vis dažniau pastebi, kad ši bėda paliečia ir mūsų augintinius. Šunys ar katės turinčios antsvorio gali susirgti širdies, šlapimo takų ligomis, cukriniu diabetu ir t.t. Kaip žinoti, kiek maisto duoti gyvūnui? Viskas priklauso nuo to kokios veislės, masės, amžiaus ir judrumo šunį ar katę auginate namuose. Katėms per dieną paprastai pakanka 50 - 70 kcal kiekvienam jos kilogramui, taigi, jei jūsų katė sveria 3 kg, ji turėtų suvartoti 1500 - 2100 kcal per dieną. Tuo tarpu, dideliam šuniui, pavyzdžiui, vokiečių aviganiui, per dieną reikia suvartoti apie 2500 kcal per dieną. Jei nenorite skaičiuoti gyvūno suvartojamų kalorijų, visada atkreipkite dėmesį į gyvūnų ėdalo gamintojo rekomendacijas, pavyzdžiui, ant Royal Canin gyvūnų ėdalo pakuočių yra visada nurodyta, kokiomis porcijomis ir kiek maisto galima duoti jūsų keturkojui draugui.

Netinkamas maistas

Prekybos centrų ar veterinarijos vaistinės lentynos yra nukrauto naminių gyvūnų ėdalo pakuotėmis ne šiaip sau. Tokios įmonės kaip Royal Canin, Eukanuba, Pro Plan ir t.t. gamina kokybišką, gyvūnams subalansuotą maistą, kuris jų organizmą aprūpina visomis maistingosiomis medžiagomis, vitaminais ir mineralais. Iš tos didelės meilės maitindami savo augintinius žmonėms skirtu maistu, darome „meškos paslaugą“. Gyvūnų virškinimo sistema yra nepritaikyta tokiam maistui, todėl peršertas gyvūnas gali sunegaluoti, nutukti ar susirgti gyvybei pavojingomis ligomis. 

Vegetariškas maistas

Jei patys nevalgote mėsos, tai tikrai nereiškia, kad ir jūsų gyvūnas turi būti prisiekęs pacifistas. Gamta taip surėdė, kad šunys ir katės iš prigimties yra plėšrūnai, jiems mėsa ar subproduktai yra būtini kaip vanduo žuviai. Iš mėsos jie gauna baltymų, amino rūgščių, organizmui reikalingų riebalų ir kitas maistingąsias medžiagas, todėl auginant keturkojį draugą būtina atsižvelgti į jo poreikius, o ne savo įsitikinimus.

Per mažai vandens, per daug traškaus maisto

Jei žmogaus organizmui trūksta vandens, jis jaučiasi pavargęs, mieguistas, irzlus. Lygiai taip pat jaučiasi ir gyvūnai, todėl pasirūpinkite, kad jų dubenėlyje visada būtų vandens.  Be to, augintinio negalima šerti tik sausu maistu, ypač kačių, nes gali sukelti įvairiausius šlapimo takų susirgimus.

Veterinarai rekomenduoja Royal Canin ėdalą gyvūnams

Pirkdami maistą gyvūnams, daugelis iš mūsų susiduria su dilema, kokį ėdalą pasirinkti. Pasirinkimas toks platus, kad apsispręsti yra išties sudėtinga. Dažnais atvejais taupome laiką ir pinigus, todėl renkamės prekybos centruose ant lentynų gulintį, televizijos išreklamuotą maistelį, kuris neva patenkina visus augintinio poreikius. Taip, jis alkio jausmą nuramina, tačiau jo sudėtyje yra gausu dirbtinių priedų, kurie prie šuns ar katės gerovės tikrai neprisideda.

Veterinarai rekomenduoja rinktis Royal Canin produkciją, nes jis yra subalansuotas ir natūralus, aprūpina augintinio organizmą visomis reikalingomis maistingomis medžiagomis, vitaminais ir mineralais, kurie yra būtini kiekvieno augintinio gerai savijautai. Be to, Royal Canin ėdalą gyvūnams galima pasirinkti pagal jo gyvenimo būdą. Tarkim, aktyvių vokiečių aviganių, kurie didžiąją savo laiko dalį praleidžia lauke, ir mažųjų, naminių taksų poreikiai yra kitokie. Tad ir maistas turi būti skirtingas.

Tiesa, šis ėdalas yra šiek tiek brangesnis, tačiau šuo ar katė yra toks pats šeimos narys kaip ir jūs, todėl jis tikrai nusipelnė geriausios kokybės maisto, kuris užtikrintų jo sveikatą ir gerą nuotaiką.

ARDEN GRANGE Mini Adult Fresh Lamb & Rise
Maistas suaugusiems visų mažų veislių šunims su šviežia ėriena ir ryžiais
13.91 - 41.00 €
Peržiūrėti
EUKANUBA Daily Care Sensitive Digestion
Ėdalas suaugusiems visų veislių šunims su jautria virškinimo sistema
59.00 - 119.00 €
Peržiūrėti
EUKANUBA Adult German Shepherd
Ėdalas suaugusiems vokiečių aviganio veislės šunims
59.00 - 119.00 €
Peržiūrėti
ARDEN GRANGE Prestige Fresh Chicken
Pašaras maitinančioms kalėms ar mažai ėdantiems šunims
12.06 - 60.46 €
Peržiūrėti
HILL'S Adult Healthy Mobility Medium Chicken
Ėdalas suaugusiems vidutinių veislių šunims, turintiems jautrius sąnarius su vištiena
51.90 - 99.90 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Golden Retriever Junior
Ėdalas jauniems auksaspalvio retriverio veislės šunims
50.90 - 98.90 €
Peržiūrėti
-4% NATURE'S PROTECTION Mini Senior
Mažų veislių senstančių šunų maistas su vištiena
17.00 - 35.00 €
Peržiūrėti
PRO PLAN Adult Large Robust
Didelių veislių suaugusių šunų maistas su vištiena ir ryžiais
65.90 - 110.90 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra