Krepšelis tuščias
Pirkti

Šuns kailio priežiūra 0 Į sąrašą link_right

Rinkdamiesi šuniuką atkreipkite dėmesį į kailio priežiūros ypatumus.
Rinkdamiesi šuniuką atkreipkite dėmesį į kailio priežiūros ypatumus.

Kailio ir plauko struktūra

Beveik visas šuns kūnas padengtas kailiu (išskyrus nosies galiuką ir letenų pirštų pagalvėles). Kailis reguliuoja šilumą organizme ir apsaugo šunį nuo sušalimo arba perkaitimo. Riebalų liaukos gamina odos riebalus, kurie padengia šuns odą ir kailį. Šis riebalų sluoksnis naudingas ne tik kaip odos ir kailio drėgmės reguliatorius, bet ir turi antibakterinių savybių. Kai plaukas atauga iki reikiamo ilgio, jis miršta ir iškrenta iš folikulo pakeisdamas jį nauju plauku. Tai nenutrūkstamas procesas, todėl sveiko šuns kailis atrodo tolygiai gražus. Šunys šeriasi, iškrentant dideliam plaukų kiekiui, du kartus per metus - vasarą ir rudenį.

Šunų kailio valymas

Kailį valyti būtina, kadangi taip pašalinamos pleiskanas nuo odos (negyvas viršutinio odos sluoksnio ląsteles, nulūžusius plaukus), o taip pat, dulkės, purvas, parazitiniai vabzdžiai. Kailio valymas apsaugo gyvūnus nuo įvairių odos ligų. Valant šuns kailį kartu lengvai masažuojamas jo kūnas, kuris gerina kraujotaką ir stimuliuoja medžiagų apykaitą. Šunį reikia valyti kasdien, geriausia, ryte prieš pusryčius. Jei po pasivaikščiojimo šuo išsipurvino, tada būtina papildomai jį nuvalyti.

Šuns valymui jums reikės šepečio, specialių, šunims skirtų, šukų ir švaraus skudurėlio. Valymui galima naudoti ir siurblį. Prieš valymą šunį reikia kruopščiai apžiūrėti, patikrinti ar nėra žaizdų, įbrėžimų ir vabzdžių (blusų, erkių ir kitų odos parazitų). Valyti šunį reikia ne gyvenamose patalpose. Jei šuo labai išsipurvinęs, jį reikia valyti šiaudo arba šieno pluoštu (kraštutiniu atveju galima naudoti ir suglamžytą popierių). Tai reikėtų daryti atsargiai, kad šuniui neskaudėtų.

Valyti pradedama šukuojant kailį nuo galvos, kaklo, liemens link uodegos, pabaigiant kojomis. Tada, ta pačia tvarka reikia valyti šepečiu, laikant jį dešinėje rankoje, o šukas kairėje. Kiekvieną kartą šepetį lengvu spustelėjimu braukti prieš plauką, o po to, spaudžiant stipriau palei plauką. Šukos pritaikytos išvalyti tik šepečiui, jomis negalima šukuoti šunų, kadangi tai gali pažeisti odą, sukelti sudirginimą ir netgi ligas. Nuvalius kailį šepečiu, tokia pačia tvarka reikia jį valyti drėgnu skudurėliu. Pagal nešvarumų kiekį skudurėlį reikia perplauti vandenyje ir gerai išgręžti. Šuns akis ir ausis reikia atsargiai nuvalyti drėgnu skudurėliu. Po valymo vietą būtina išvalyti nuo šuns plaukų ir purvo, taip pat išplauti visus naudotus instrumentus.

Beveik visų veislių šunų valymas praktiškai vyksta vienodai (išskyrus kai kurias egzotiškas veisles). Tačiau kitos procedūros kaip kailio priežiūra (šukavimas, maudymas, kirpimas, trimingas) priklauso nuo veislės, todėl reikėtų pasidomėti kokios išskiriamos veislių grupės atsižvelgiant į kailio struktūrą.

Kailio tipai

Vidutinio ilgio ir storio kailis. Tokį kailį turi pvz., labradorai, laikos, vokiečių aviganiai, špicai. Tokio tipo kailį reikia valyti šepečiu, šukuoti šukomis, maudyti du kartus per metus po šėrimosi.

Ilgas kailis. Tokį gražų kailio tipą turi afganų skalikai, koliai, spanieliai, seteriai ir kitos veislės šunys. Šį kailį reikia šukuoti kasdien retomis šukomis. Kiekviena ilgaplaukių veislė reikalauja specialios kailio priežiūros.

Lygus kailis. Lygiaplaukių šunų (dobermanai, taksai) poplaukis minimalus, todėl juos reikia šukuoti šeriniu arba masažiniu šepečiu. Klystate manydami, jog lygiaplaukiai šunys nesišeria. Jei nešukuosite tokio tipo kailio, jo plaukų kuokštų rasite visur: ant kilimo, baldų ir rūbų. Dažnai maudyti nerekomenduojama.

Garbanotas kailis. Tokiam kailiui (pudeliai, bedlingtono terjerai) reikia specialaus kirpimo. Maudyti juos reikia du-tris kartus per mėnesį. Garbanotą kailį būtina kruopščiai prižiūrėti, kitaip jis neatsinaujins ir susivels į kaltūnus.

Kietas kailis. Šis kailio tipas laikomas pačiu sudėtingiausiu, kadangi jį sunku prižiūrėti. Tokį kailį turi daugelis terjerų ir šnaucerių. Šį kailį reikia arba pešioti arba kirpti specialia mašinėle. Plaukų pešiojimo procedūra vadinama trimingu, jai reikia daug laiko, šeimininko įgūdžių ir šuns kantrumo.

Netipiškas kailis. Tokį kailį turi kai kurie egzotinės veislės šunys, pvz., puliai arba komandorai. Dėl tokio kailio priežiūros būtina pasitarti su specialistu.

Šukavimas

Tai pati paprasčiausia procedūra iš visų kailio priežiūrų. Šukuoti reikia beveik visų veislių šunis, išskyrus egzotines veisles. Šukuoti reikia kasdien maždaug po 10-15 min. Taip kailis atrodys gražus, sveikas, švarus, nesusivels ir mažiau šersis. Atsargiai iššukavus kailį šukomis, jį galima perbraukti dar kartą šepečiu nuo galvos link uodegos, pabaigiant kojomis.

Kirpimas

Nereikalingi šuns plaukai pašalinami žirklėmis arba specialia mašinėle. Dažniausiai šeimininkai patys kerpa šunį namuose, tačiau dalyvaujant konkursuose šunys vedami pas specialistus. Jei šuo turi kažkokių odos ligų, tada juos kerpa veterinarai.

Prieš kirpimą pirma reikia iššukuoti šuns kailį, pašalinti visus kaltūnus, po to jį išmaudyti ir išdžiovinti. Šunų kirpimas taip pat turi savo taisykles, standartus, madas, ypač ruošiant juos į grožio konkursus.

Maudymas

Maudyti ar nemaudyti? Vieni tvirtina, kad šunų iš viso nereikia maudyti, kadangi jiems užtenka išsimaudyti upėje, o žiemą - sniege, ir to visai pakanka. Kiti teigia, jog šunį reikia maudyti reguliariai, kad namie būtų švara. Vieno atsakymo nėra, tai priklaus nuo kiekvienos veislės, kailio tipo ir šuns savininko.

Šunys su pavilne maudomi rečiau, nei lygiaplaukiai. Prieš maudymą kailį reikia iššukuoti, pašalinti kaltūnus, vandens temperatūra turi būti šiek tiek aukštesnė nei šuns kūno temperatūra (maždaug 39o C). Patogiausia šunį maudyti vonioje, vandens aukštis neturi viršyti šuns liemens. Šampūną reikia parinkti pagal jūsų augintinio kailio tipą ir būtina kruopščiai jį nuplauti po dušu. Po maudynių kailį reikia nusausinti švariu rankšluosčiu, jei šuo nori pats išsivalyti kailį, leiskite jam tai padaryti.

Kol šuns kailis džiūsta, rekomenduojama pastoviai šukuoti kailį, naudojant plaukų džiovintuvą, jei žinoma, šuo yra prie jo pripratintas. Po maudynių šuns negalima vesti į lauką, nes jis gali peršalti. Jei šuo gyvena lauke, maudykite jį tik šiltu sezono metu. Po maudymo pavedžiokite šunį už pavadėlio, kad jis nesivoliotų ant žemės ir vėl neišsipurvintų. Po kiekvieno maudymosi kailis šiek tiek pasišeria, tai labiau pastebima pas šunis, turinčius pavilnę.

Trimingas

Trimingas - tai negyvo kailio pešiojimas. Ši procedūra atliekama šunims, turintiems šiurkštų kailį 2-3 kartus į metus, priklausomai nuo kailio augimo. Pirmą kartą triminguojama, kai šuniui yra vos 4-7 mėnesiai, atsižvelgiant į oro sąlygas, siekiant išvengti susirgimų. Trimingas yra neskausminga procedūra, nes pašalinamas tik negyvas plaukas, kurio vietoje užauga naujas.

TRIXIE medinis šepetys šiurkščiaplaukiams šunims
Puikus šepetys šiurkščio plauko šunims
2.40 €
Peržiūrėti
DOGGYMAN Honey Smile dvipusis guminis šepetys
Patogus dvipusis guminis šepetys šunims
5.27 €
Peržiūrėti
CHRIS CHRISTENSEN ovalus šepetys
Ovalus šepetys šunims su variniais dantukais
53.76 - 59.03 €
Peržiūrėti
TRIXIE šepetys su valymo tinkleliu
Plastmasinis šepetys šunims su valymo tinkleliu
5.93 €
Peržiūrėti
TRIXIE metalinės šukos
Metalinės dvipusės šukos šunims
2.56 €
Peržiūrėti
CANIAMICI Vanity žirklės nagų karpymui
Žirklės šunų nagams karpyti
6.03 €
Peržiūrėti
TRIXIE masažuojantis guminis šepetys
Ovalus masažuojantis šepetys šunims
4.43 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra