Krepšelis tuščias
Pirkti

Antkakliai šunims 0 Į sąrašą link_right

Visi antkakliai šunims, turi savo paskirtį.
Visi antkakliai šunims, turi savo paskirtį.

Antkaklis - būtinas šuns atributas. Tačiau pasirinkti ne taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šunų antkakliai gali būti skirti ne tik kiekvienai veislių grupei, bet ir tam tikriems atvejams ar skirtingų tipų treniruotėms.

Susigaudyti tokioje antkaklių įvairovėje nėra paprasta. Mes padėsime pasirinkti teisingai. Antkakliai šunims visų pirma skirstomi pagal naudojimo paskirtį.

Klasikinis minkštas (antkakliai pasivaikščiojimams, apsaugai, sargybai). Šie antkakliai gaminami iš odos, plastiko arba jų derinio. Paprastai šie antkakliai turintys minkštą pagrindą (veltinis, plona oda su minkštu užpildu) suteikia šuniui maksimalų komfortą.

Antkakliai pasivaikščiojimams - labiausiai paplitęs tipas. Paprastai šie antkakliai turi žiedą prisegti pavadėliui, kuris įtaisytas netoli sagties. Arba priešingoje antkaklio pusėje - taip šeimininkui nereikia ieškoti žiedo, kad prisegtų šunį (sagtis - sunkiausia dalis, sukasi šuns kaklu žemyn).

Antkakliai apsaugos treniruotėms su rankena, kad būtų patogu prilaikyti šunį. Žiedas pavadėliui įtaisomas ant rankenos arba po ja.

Antkakliai sargybai - patikimiausias, laiko patikrintas tipas. Antkaklis skirtas laikyti pririštą šunį nuolat, todėl turi būti ypač patikimas. Jis turi išskirtinį bruožą: antkaklio diržas pirmiausia prakišamas pro pusiau apskritą žiedą ir tik tada susegamas sagtimi. Tokiu būdu pagrindinės apkrovos tenka ne sagčiai ir tvirtinimo skylėms, o patvariai medžiagai prakištai pro žiedą. Sagtis yra viršuje ir netrukdo šuniui.

Smaugiantys antkakliai arba kilpos (metalo grandinėlė, odos, sintetiniai). Šie antkakliai dažniausiai naudojami treniruotėse ar parodose. Tačiau jų lengvas svoris leidžia patogiai naudoti ir kasdieniame gyvenime. Smaugiančius antkaklius šunys suvokia kaip labiausiai artimus natūraliems: motina moko savo jauniklį šiek tiek jį smaugdama.

Tačiau, bet koks poveikis, ypač šuniukui, turi būti tikslus ir trumpas arba bus prarasta bet kokia auklėjamoji vertė. Patyręs instruktorius, prieš leidžiant naudoti tokį antkaklį naujokui turi išsamiai paaiškinti ir parodyti, kaip turėtų būti veikiamas šuo.

Visi metaliniai antkakliai turi būti pagaminti iš patvaraus lydinio, dalys sulituotos ar suvirintos, paviršius glotnus, kad nesužeistų šuns. Taip pat nepamirškite, kad nekokybiški gaminiai gali nudažyti šuns kailį. Todėl prieš dalyvaujant parodoje, būtinai išbandykite antkaklį iš anksto. Dar viena pastaba: kuo didesni grandinėlės žiedeliai, tuo mažiau nutrina kailį toje vietoje kur yra antkaklis. Tai ypač aktualu šeimininkams, kurių augintiniai dalyvauja parodose.

"Griežti" antkakliai. Šie antkakliai turi būti vertinami kaip ypatingi ir naudojami patyrusių instruktorių priežiūroje. Pagrindinis bruožas - spygliai, kurie traukiant sukelia šuniui nepatogumu. Šis antkaklis parenkamas griežtai pagal kaklo apimtį, turi būti tuoj pat už ausų, nekabėti ir nekristi. Viena iš labiausiai žinomų kokybiškų metalinių antkaklių gamintojų yra Vokietijos įmonė "Sprenger".

Negalima šuns nuolat laikyti su "griežtu" antkakliu - jis turi būti naudojamas tik treniruočių metu, ir tik tada, kai visos kitos galimybės pasiekti paklusnumo išbandytos. Nepamatuotas "griežtų" antkaklių naudojimas daro ypač žalingą poveikį, gyvūnas gali tapti nebekontroliuojamas.

Antkakliai parodai turi būti tokie, kad neatitrauktų dėmesio nuo šuns (paprastai pasirenkamas pagal kailio spalvą). Svarbu, kad jis vizualiai nedalintų gyvūno kaklo, būtų patogus, patikimas ir praktiškas. Dažniausiai plastikinės arba metalinės smaugiančios grandinėlės.

Kokie antkakliai patvaresni

Antkakliai šunims gaminami iš odos, plastiko, metalo ar jų derinių. Oda - maloniausia medžiaga kaip žmogui ir taip gyvūnui. Aukštos kokybės antkakliai iš odos visada madingi ir gražūs, tarnauja daugelį metų. Tačiau, kaip ir bet kuriam kitam produktui iš odos reikalingas atidus naudojimas ir priežiūra.

Plastikas - patvariausia medžiaga gaminant minkštuosius antkaklius. Jis atsparus išoriniams veiksniams, skirtingoms oro sąlygoms. Be to spalvą, plotį ir kokybę šeimininkas galės išsirinkti pagal savo skonį.

Labiausiai patvarūs ir patikimi antkakliai gaminami iš odos ir plastiko derinio. Aukšta gaminio kokybė ir patikimos jungiamos dalys - štai idealus pasirinkimas ieškantiems antkaklių sarginiui šuniui ar treniruoti didelį apsaugos šunį besiruošiančiam šeimininkui.

Žinoma, aukštos kokybės antkakliai iš metalo gali "pragyventi" ne vieną šunų kartą, tačiau naudojant juos šaltuoju metų laiku, atsiranda nušalimų pavojus.

Svarbu, kad antkaklis būtų patogus

Minkšti antkakliai pasirenkami taip, kad diržas būtų užsegtas vidurinėje skylutėje (t.y. paprastai dar po dvi skylutes į mažesnę ir į didesnę pusę) ir ne kabėtų ant šuns kaklo. Jei po antkakliu lenda didysis pirštas viskas tvarkoje: jei mažesnis - spaudžia, jei didesnis - gali nukristi arba suktis aplink kaklą.

Renkant antkaklį mažam šuniukui, turėkite omenyje, kad šuo augs. Taigi, antkaklio dydis turi būti toks: pirma, kad būtų galimybė antkaklį padidinti, antra - likęs dirželio galas nebūtų labai ilgas ir netrukdytų augintiniui. Jis turėtų būti susegamas tolimiausioje vidinėje skylutėje, o šuniukui augant visada bus galima padidinti antkaklį pagal poreikius.

Nelaikykite šuns su antkakliu nuolat - gali nusitrinti kailis, be to augintinis jaučia nepatogumus ir diskomfortą. Esant būtinybei šunį laikyti pririštą namuose, naudokite ploną odinį smaugiamą (kilpa) antkaklį.

Dydžio pasirinkimas priklauso nuo antkaklio tipo. Pavyzdžiui, minkšti ir "griežti" antkakliai turi gerai apimti kaklą, tačiau neteikti gyvūnui diskomforto. Šiuo atveju išmatuokite šuns kaklo apimtį ir pasirinkite tinkamą antkaklį. Tačiau taip, kad esant kūno pokyčiams galima būtų pakeisti ir antkaklio dydį.

Kilpos (kitaip smaugiami) uždedamos per šuns galvą, todėl pagrindinis dydis yra galvos apimtis plačiausioje vietoje - ties ausimis. Priešingu atveju, tiesiog negalėsite jo uždėti. Tačiau, per didelis antkaklis mokymo metu leidžia šuniui daryti laisvesnius judesius ir tampa sunkiau kontroliuoti augintinį. Optimalus antkaklio dydis yra 2 - 3 cm didesnis nei šuns kaklo apimtis.

Antkaklio pakeitimas

Dažnai šeimininkas turi kelių tipų antkaklius. Pakeisti antkaklį nesudėtinga ir augintinis beveik to nepastebi. Be to, daugumai šunų antkaklis yra susijęs su pasivaikščiojimais ir pramogomis. Tačiau gyvūnas gali pagal svorį atspėti kokį antkaklį dėvi. Ši problema aktuali šeimininkams kurie naudoja šoko ar "griežtus" antkaklius. Su šiais antkakliais šuo gali klausyti idealiai, o su įprastu antkakliu - tapti nekontroliuojamu. Tai pagrindinė problema su kuria susiduriama naudojant specialius įrankius treniruotėse.

Madingi šunų antkakliai

Renkantis "a la moda" antkaklį atidžiai stebėkite, kad papuošimai, pakabukai ar kniedės neturėtų aštrių kampų. Ypač antkaklio vidinėje pusėje. Atminkite, kad iškilimai ar aštrios briaunos išorinėje pusėje gali sužeisti ne tik jus, bet ir kitus šunis ar žmones. Todėl tokius antkaklius naudokite deramai. Be to antkakliai su tokiomis "grožybėmis" mažiau patvarūs ir neilgaamžiai.

Antkakliai su navigacinėmis sistemomis (GPS)

Technologijos nestovi vietoje ir antkakliai su navigacinėmis sistemomis tapo dideliu laimėjimu, ypač ieškant dingusių augintinių. Nors iš pradžių jie buvo skirti medžiotojams, kurių šunys bėga gyliai į mišką ieškoti grobio, tačiau dabar vis dažniau šie antkakliai naudojami ant paprastų naminių gyvūnėlių kaklų.

Navigacinė sistema susideda iš antkaklio, GPS signalo perdavimo įtaiso ant jo, taip pat nuotolinio valdymo imtuvo, kurį turi šeimininkas. Šių sistemų kaina priklauso nuo to, kaip imtuvas padeda šeimininkui rasti šunį: tai gali būti pyptelėjimas, kuris rodo, kuria kryptimi eiti, ar visas žemėlapis rodantis augintinio buvimo vietą. Šuns paieška iš palydovo - fantazija, kuri išsipildė. Beliko laukti kada tokie įrenginiai taps prieinami visiems.

ROGZ Fancy Dress Beach Bum smaugiamasis antkaklis
Smaugiamasis antkaklis šunims su dekoratyvine juostele (L)
6.89 €
Peržiūrėti
ROGZ Fancy Dress Beach Bum antkaklis
Nailoninis antkaklis šunims su dekoratyvine juostele (L)
6.18 €
Peržiūrėti
ROGZ Fancy Dress Scooter petnešos
Nailoninės petnešos šunims su dekoratyvine juostele (M)
8.03 €
Peržiūrėti
ROGZ Alpinist Kilimanjaro petnešos
Nailoninės minkštos petnešos šunims (S)
7.49 €
Peržiūrėti
TRIXIE This is the Boss antkaklis
Nailoninis antkaklis, pilkas
2.75 - 3.88 €
Peržiūrėti
ROGZ Utility Fanbelt smaugiamasis antkaklis
Smaugiamasis antkaklis šunims su grandinėlė ir atšvaitu (L)
6.76 €
Peržiūrėti
TRIXIE King of Dogs Elegance antkaklis
Nailoninis antkaklis, juodas
4.52 - 5.18 €
Peržiūrėti
ROGZ Fancy Dress Scooter smaugiamasis antkaklis
Smaugiamasis antkaklis šunims su dekoratyvine juostele (M)
4.42 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra