Krepšelis tuščias
Pirkti

Šuniukai: pirmieji žingsniai 0 Į sąrašą link_right

Išsirinkti augintinį - nelengva užduotis.
Išsirinkti augintinį - nelengva užduotis.

Visiems norintiems įsigyti šuniuką, Anglijoje siūloma keturiolikos klausimų anketa… "Ar yra kas nors namuose, kas visada galėtų prižiūrėti šunį (trumpo vizito pietų metu nepakanka)?", "Ar būsto dydis leidžia laikyti šunį?", "Ar jūs pasiruošę ilgiems pasivaikščiojimams?", "Ar galite sau leisti išlaidas veterinarui?", "Ar suprantate, kad šunys kaip ir žmonės sensta, ir gali būti reikalingos papildomos išlaidos?".

Pastaraisiais metais esame pripratę mąstyti analogijomis. Taigi, toks pastebėjimas: jei skaičiuoti, kad įranga, priežiūros reikmenys, vaistai, vitaminai, šampūnai, įvairus ekologiškas ir konservuotas maistas vakaruose yra labai brangus, tai tokį savo augintiniui skirtą biudžetą gali sau leisti ne visi vakarų šalių piliečiai.

Reiktų atkreipti dėmesį į savo būstą: jei gyvenate nedideliame bute, pirkti didelį ir stiprų šunį kaip terjeras, rotveileris ar dobermanas yra neracionalu, kita vertus, griežtas savininkas gali pakenkti "minkšto" šuns psichikai, pavyzdžiui, kolio, jeigu jam nėra suteikta reikiama erdvė.

Yra dar vienas gan dažnas pastaruoju metu faktorius:  šuniukai, auginami mados sumetimais. Jei visi praėjusią žiemą, apsirengė kiniškais drabužiais ir supanašėjo į vieną iš Pekino rajonų - tai skonio reikalas. Bet tai visai kas kita, kai šviesos greičiu šoktelėjo kovinės šunų veislės reitingas, ir šiuos labai ypatingus šunis pradėjo auginti net ir tie, kurie niekuo nenutuokia apie šunų priežiūrą ir auklėjimą.

Galiausiai kyla klausimas: kodėl? Kokiu tikslu laikysite šunį? Ko norėtumėte: sargo, medžiotojo, šeimos draugo ar žaislo?

Praktika rodo, kad kinologų bandymai paaiškinti visuomenei išsamią informaciją apie žmogaus ir šuns santykius ne visada duoda vaisių, o taikyti atsakomybės jausmą taip pat nėra pats saugiausias metodas. Žmonės nori auginti šunis net ir nesusipažinę su visais galimais sunkumais.

Reikia tiesiog tai suprasti kaip faktą. Asmeniui, kuris nori pamiršti nesėkmę gyvenime, atitolti nuo vienatvės, ar tiesiog turėti draugą visada šalia, uždrausti laikyti šunis būtų nuodėmė…

Trumpai tariant, nuspręsta. Jeigu turime pakankamai pinigų, einame išsirinkti ir nusipirkti šuniuką, o tada - kas bus, tas bus.

Kur pirkti? Specialistai sako, kad turguje tikrai nėra geriausia vieta pirkti keturkojį augintinį. Dalis tiesos tame yra: turgus yra turgus, viskas yra įmanoma: netikri kilmės dokumentai ir šimtai kitokių gudrybių.

Neduok Dieve mes metame akmenį į savo daržą - mes kalbame apie tai, kad per ilgą laiką turgus tapo civilizuota šunų prekybos vieta. Antroji galimybė - pirkti šuniuką per skelbimus laikraštyje. Tai geriau, nes: galima atvykti saugiai ir įsitikinti, kad jus nebūsite apgaudinėjamas. Taip pat galite tikrinti dokumentus, sudaryti ilgalaikius ryšius su savininku. Tačiau, remtis pavadinimais ir apdovanojimais žinoma, nėra verta, nes "kilmingumas" negarantuoja kokybės. Na, bent jau galime orientuotis pagal tokį paprastą faktą: šiandien yra daug klubų, šunų asociacijų - kiekvienas turi savo konkurentų ir kiekvienas nori, kad jo šunys būtų apdovanoti. Trečias būdas yra pats patikimiausias: kreipkitės į kinologą, jis jums padės pasirinkti šunų klubą ar tiesiog nusipirkti šuniuką.

Jei turite galimybę, patikrinkite ar šuniukas neturi ryškių defektų. Pasidomėkite, ar jis neturi išvaržos - tai lengva nustatyti apžiūrint bambą. Išvaržos buvimas - ne kokia didelė tragedija, tačiau vis vien. Įsitikinkite, kad teisingas šunelio sukandimas -  jis turėtų būti žirklinis: viršutiniai dantys glaudžiai prigludę prie apatinių. Yra veislių (pavyzdžiui pudeliai), kuriems pieninių dantų laikotarpyje pastebimas per didelis arba per daug atsikišęs sukandimas - laiku bėgant, jis grįžta į normalų. Taip pat reikėtų atsižvelgti į agresyvumą, protą, sumanumą.

Taigi, kurį rinktis? Pasirinkimas dažniausiai būna grynai psichologinis - bandote iš pirmo žvilgsnio nuspręsti, o tik vėliau paaiškės ar neklydote. Vėl gi, daug ką lemia žmogaus ir šuns santykiai. Žmogus įsigilina į sielą, klauso vidinio balso. Ima tą šuniuką, kuris patraukia akį, padaro didžiausią vizualinį įspūdį.

Bala ant švarių grindų. Jūs suprantate, kad tai šuniuko darbas, todėl būtų gerai prieš išeinant palikti namus parengtus naujam gyventojui. Visų pirma - vieta. Turime prisiminti, kad tai bus ilgalaikė vieta. Šuns erdvė neturėtų būti tarp daugybės praėjimų, durų. Parinkite ramų būsto kampelį, tolėliau nuo radiatorių ir kitų šilumos šaltinių. Nerekomenduojama šuns vietą įrengti virtuvėje, nes augintinis reaguos į pikantiškus kvapus maisto gaminimo metu, be to, atsižvelkite ir į higienos sąlygas - vargu ar jums patiks sriuba, kurioje galima rasti pluoštelį šuns kailio plaukų.

Vieta - patogus guolis ramioje vietoje, prie kurio nesunku prieiti ir išvalyti.

Reikėtų iš anksto paruošti ir šuns "stalą": maisto ir vandens dubenėlius. Indai turėtų būti šuns ūgio aukštyje, kad augintinis galėtų patogiai valgyti atsistojęs ir nesilenktu.

Jei augintinis yra ilgaplaukis, tuomet namuose turėtų būti bent elementari šunų "kirpykla". Šukavimas turėtų prasidėti šuneliui esant mėnesio amžiaus. Ir neverta nerimauti dėl to, kad "ant šukų nieko nėra": tegul šuo pripranta tiesiog būti liečiamas šukomis.

Komentarų nėra