Krepšelis tuščias
Pirkti

Patarimai įsigyjant šuniuką 0 Į sąrašą link_right

Šuniukas - ne žaislas.
Šuniukas - ne žaislas.

"Apie žmogaus širdį galime spręsti iš to, kaip jis elgiasi su gyvūnais" I. Kant

Kam patartina įsigyti šunį?

Kam reikėtų geriausio žmogaus draugo? Jeigu šiuose teiginiuose atpažinsite save arba draugą, gal pats metas pagalvoti apie tai, kad galite jį arba save pradžiuginti įsigydami mielą, mažą keturkojį.

Meilė gyvam padarui, negali likti be atsako - įsigykite šunį! Joks kitas gyvūnas nesugeba taip atsiliepti į žmogaus jausmus kaip šuo. Jis puikiai jaučia mūsų globą ir atsilygina ištikimybe, prieraišumu, o kartais, esant reikalui, net paaukoja gyvybę.

Jeigu norite, kad jūsų butas, namai ar kiemas būtų saugus - įsigykite šunį!

Butas, namai, kiemas šuniui yra jo šventos valdos, kurias jis saugo ir gina nuo bet kokio priešo. Dresuotas sarginis šuo sugebės sulaikyti bet kokį įsiveržėlį. Netgi visai mažas šunelis savo piktu lojimu atkreipia mūsų dėmesį ir perspėja apie pavojų.

Jeigu gydytojas pataria jums daugiau judėti, būti gryname ore - įsigykite šunį!

Geranoriškai nusiteikę gydytojai be galo mėgsta patarinėti - mes viską išklausome, tačiau retai kada vykdome. Retai paklūstame ir išgirdę patarimą būti gryname ore. Bet ko neįstengia pasiekti gydytojas, dažnai pasiekia šuo. Norim, nenorim, tačiau tenka vaikščioti vien dėl šuns. Tokie pasivaikščiojimai niekada neprailgsta, nes keturkojis bičiulis verčia žingsniuoti, judėti ir kelia vis didesnius reikalavimus.

Jei esate vienišas - įsigykite šunį!

Joks kitas gyvūnas taip neprisiriša prie žmogaus kaip šuo. Jei tarp šeimininko ir šuns užsimezga vidinis ryšys, šuo junta mūsų nuotaikų kaitą, atsiliepia į skausmą ir džiaugsmą.

Jeigu vaikai išvyksta mokytis į kitą miestą ir jūs liekate dviese - įsigykite šunį!

Sutuoktinių porai, šuo gali tapti itin mielu namų bičiuliu. Šuo nori būti maitinamas, globojamas, glostomas, lepinamas, tačiau jam būtinas ir griežtas vyresniųjų auklėjimas. Tam reikia darbo ir pastangų, bet už visa tai šuo atsilygina meile, ištikimybe, prieraišumu.

Kam nepatartina įsigyti šuns?

Jeigu žmogų gyvūnai erzina, jis nemoka ir nenori meiliai su jais elgtis, mato juose tik instinktų ir potraukių pilną sutvėrimą, - tokiam žmogui įsigyti neverta.

Žmogaus ir šuns santykiai privalo remtis abipuse pagarba ir meile.Jeigu žmogui tai pernelyg sunku ir jis negali ar nesugeba susigyventi su šunimi, jis niekad nebus nei geras, nei pakenčiamas šeimininkas.

Jeigu gyvenate vienas, tačiau visą dieną būnate darbe, reikėtų gerai pagalvoti, ar verta turėti augintinį.

Dažnai vienišiems žmonėms ištikimas šuo gali tapti geidžiamu draugu. Bet jei šeimininkas išeina ryte, o sugrįžta tik vakare, auginamas šuo ne tik, kad pats jausis vienišas, tačiau bus ir kankinamas. Šunį kasdien būtina išvesti į lauką bent 3 - 4 kartus, kad jis nusilengvintų. Priverstinis susilaikymas gali pakenkti šuns sveikatai.

Gerai apgalvokite, tada įsigykite

Įsigyjant šunį reikia labai gerai apgalvoti tikslus ir pasekmes. Šuo neturi kliudyti namuose susiklosčiusiems santykiams ir buitinėms sąlygoms. Šunys, kuriuos laikysite namuose, yra mieli keturkojai draugai. Sarginiai ir tarnybiniai šunys reikalauja tam tikro vadovavimo ir nuolatinės priežiūros. Medžioklinius šunis turi laikyti tik medžiotojai.

Įsigydami šunį, turėtumėte atsižvelgti į savo namų aplinką. Gyvenant kaime, jums nereikės rūpintis, kad šuo garsiai loja, tokių problemų nekils ir nuosavame name, gyvenant mieste. Jeigu gyvenate bute, tada reikės atsižvelgti į kaimynus, tačiau tinkamai auklėjant, šunį galima laikyti net ir mažame bute.

Jeigu butą, kuriame ketinate laikyti augintinį, nuomojate, reikės pasirūpinti savininko sutikimu. Toks sutikimas į nuomos sutartį neįrašomas, tačiau reikia gauti raštišką sutikimą. Esant ypatingoms sąlygoms, nuomotojas gali atsisakyti jį duoti, tačiau tai atsitinka retais atvejais.

Gyvenant nuosavame name ir turint kiemą, reikėtų pasirūpinti, kad šuo būtų aptvare arba bėgiotų uždarame kieme, nes negalime būti tikri, ar mūsų augintinis ko nors neiškrės.

Šuns dydis ir buto erdvumas turi atitikti vienas kitą. Ankštose patalpose arba gausiai apstatytuose butuose dideliam šuniui bus per mažai vietos. Jis jausis suvaržytas. "Verčiau mažesnis nei per didelis" toks turėtų būti jūsų šūkis renkantis šunį. Esama galybė veislių, kurios net mažiausiame bute suranda savo "karalystę". Dera atsižvelgti ir į skirtingus mūsų įnamių temperamentus.

Kiekvienas šuo privalo gauti kasdien bent kiek laisvės. Tai priklauso nuo šuns dydžio ir veislės. Mieste, kur eismas intensyvesnis, kur parkuose šunis leidžiama vedžioti tik su pavadėliu, šitokia "laisvė" kelia nemenkų sunkumų. Tad kasdienis, mažiausiai pusvalandį trunkantis pasivaikščiojimas su šuniu, mums patiems tampa sveika būtinybe.

Pagrindiniai sveiko šuns požymiai

Sveikam šuniukui būdingi šie pagrindiniai išorės požymiai.

Požymis Charakteristika
Kailis Blizgantis. Pirmą kartą šeriantis šuniukui, ant nugaros aiškiai matomas blizgus kailis. Šonuose kailis nors ir neryškus, bet švarus.
Išangės sritis Švari, nėra paraudimų ir sulipusio ar šlapio kailio.
Pilvo oda Rausva, be pūlingų ir drėgnų pūslelių. Iki dviejų mėnesių šuniukų akys gali būti drumzlinos melsvos, pas vyresnius - rudos spalvos. Marmurinio atspalvio šunų viena akis gali būti žydra, Sibiro haskio ir Aliaskos malamuto veislių šunų abi akys žydros arba žalios.
Nosis Drėgna, juoda. Raibo ar dėmėto atspalvio šuniukų nosies krašteliai spalvos gali neturėti. Svarbu, kad nosies vidurys turėtų spalvą, 6 - 8 mėnesių amžiaus šuniukų nosis įgauna spalvą. Nėra pūlingų ar gleivingų išskyrų iš šnervių, nosies sparneliai neturi plutelės.
Judesiai Šuniukas juda lengvai ir su malonumu; pakyla be dejonių ir aimanų; sėdi ant vienos šlaunies arba tiesiai - kaip suaugęs šuo. Svarbu, kad nesikūprintų, nesėdėtų panarinęs galvą.

Šuniuko elgesio patikrinimas

Jei turite galimybę pasirinkti, leiskite šuniukams priprasti prie jūsų buvimo ir juos stebėkite.

Patikrinkite reakciją į didelį garsą (plojimai). Šuolis vietoje, trumpas sumišimas, po kurio šuniukas grįžta prie pertraukto užsiėmimo, liudija apie jo sveiką psichiką.

Jei pasirinkote flegmatiško ar sangviniško temperamento šunų veislę - rinkitės aktyvų, jei choleriško - ramų ir saikingai smalsų šuniuką.

Šuniukas, kuris pirmasis priėjo ir paprašė su juo pažaisti, pats pasirinko jus - bendravimas ir begalinė meilė garantuota.

Ir pagaliau svarbiausias patarimas: klausykite širdies balso!

Komentarų nėra