Krepšelis tuščias
Pirkti

Kaip pasirinkti šuns veislę 1 Į sąrašą link_right

Kiekvienas žmogus ras sau tinkamą šunų veislę.
Kiekvienas žmogus ras sau tinkamą šunų veislę.

Kaip pasirinkti šuns veislę? Mes pabandysime padėti…

Šiuo metu yra daugiau nei 500 šunų veislių. Todėl sau tinkamą šunį, gali pasirinkti, beveik kiekvienas. Reikalinga suformuluoti ko norite, o veislė atsiras. Tam reikia užduoti sau keletą klausimų ir labai sąžiningai į juos atsakyti.

1. Kam jums reikalingas šuo? Ką tiksliai jūs ketinate su juo daryti?

Aišku, jei planuojate lankyti vakarėlius su šunimi rankose - rotveileris ar dobermanas jums netiks (nepanešite). Vėlgi - privačių namų apsaugai neverta rinktis toiterjero ar Jorkšyro terjero (žinoma, jie bandys apsaugoti, tačiau nebus daug nusikaltėlių, kurie jų bijos). Apskritai, kiekviena veikla turi savo šunų veislių grupę - nuspręskite, kam jums šuo - veislių ratas labai susiaurės.

2. Jūsų fizinės galimybės. Jei esate stiprus ir galingas vyras - galite rinktis bet kokį šunį, nesvarbu didelį ar mažą. O jei ne? Be to, suaugę, stiprūs vyrai dažnai neturi pakankamai laiko šuns priežiūrai. Įvertinkite ir savo šeimos narių fizines jėgas (trapių moterų ir mažų vaikų). Kartą nutiko toks dalykas… Į kliniką paskambino moteris ir paprašė priglausti jos šunį. Metų amžiaus veislinį airių seterį. Puikūs tos moters anūkai, sugebėjo savo močiutei jubiliejaus proga - 80 metų, padovanoti tokį šunį! "Aš jo net savo akimis nespėju sekti!" - verkė šeimininkė. Ir nesitikėkite, kad pas jus šuo bus išauklėtas - jie tokiais negimsta, o tampa. Ir tol, kol jūsų šuo taps išauklėtu, gali įvykti daug įvairių nutikimų, įskaitant ir gana pavojingus… Taigi, fiziškai silpniems žmonėms didelių šunų (ir kai kurių vidutinių) auginti nerekomenduojama. Tai netaikoma profesionaliems kinologams - tačiau jie ir neturi jokių abejonių, dėl veislės pasirinkimo.

3. Šuns dydis. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie maži šunys užima daug daugiau vietos, nei didieji. Tai liudija vienas nutikimas parodoje, kurioje įvyko toks pokalbis tarp spanielio ir bulmastifo šeimininkų:

- Mes gyvename kartu su vyru, plius šuo (anglų kokerspanielis). Pas mus keturi kambariai, bet mums maža vietos. Atrodo, kad jis visose vietose tuo pačiu metu, sukasi, bėga, inkščia… Jei bandai sėstis ant kėdės - atsisėsi ant šuns. Jei bandai uždaryti duris - būtinai jį priversi… Aš galiu įsivaizduoti, kokio buto reikėtų tokiam šuniui kaip jūsų!

- Ką jūs… Mes turime turime tris vaikus, plius šuo. Įprastas dviejų kambarių butas. Ir mums visai neankšta - todėl, kad Daira (bulmastifas) grįžus iš pasivaikščiojimo, palenda po stalu ir išeina tik tada kai reikia valgyti. Namuose šuo beveik nematomas.

Atkreipkite dėmesį, kad nors maži šunys ėda mažiau, bet labiau kaprizingi. Bet, žinoma, jei esate mažiau pasiturintis - geriau rinkitės mažą ar vidutinį šunį.

4. Kailio kokybė. Jei norite daugiau laiko skirti kailio priežiūrai (gal jūs profesionalus kirpėjas) - rinkitės ilgaplaukių šunų veisles. Plaukai visame bute ir ilgaplaukių ir trumpaplaukių veislių pasiskirsto vienodai, tiesiog surinkti mažus, trumpus plaukus sunkiau, nei ilgus. Nėra plaukų tik nuo plikų šunų (tačiau juos reikia tepti grietinėle ir apskritai rūpintis oda) ir nuo šiurkščiaplaukių (terjerai, šnauceriai) - tačiau juos reikia kirpti kas 2 - 3 mėnesius. Sąlyginai nedaug plaukų nuo pudelių ir kitų garbanotų veislių šunų (keri bliu terjerai, bedlingtonai). T.y. jie taip pat šeriasi, bet viskas, kas patenka ant žemės tėra susuktas, tvarkingas, mažas kamuoliukas - paėmei, išmetei ir vėl namai švarūs. Be to, juos reikia nuolatos šukuoti ir kirpti. Spalva taip pat turi reikšmę - pavyzdžiui, jums patinka baltas šuo. Mūsų klimato juostoje toks augintinis jau po pirmo pasivaikščiojimo tampa nebe baltas - šaligatvių su šampūnu niekas neplauna, o po kiekvieno pasivaikščiojimo šuns prausti tikrai nebus galimybių (gal aš klystu…) arba nekreipti dėmesio, kad šuo nebe baltas (tada tiesiog geriau iš karto rinktis kitą spalvą).

5. Ir pagaliau, temperamentas. Jūsų ir šuns. Jis tikrai paskutinis kriterijus, nes negalima kalbėti aplamai apie VISŲ vienos veislės šunų temperamentą. Kiekvienoje veislėje yra gerų ir piktų šunų, aktyvių ir ramių, dominuojančių ir pavaldžių, lengvai dresuojamų ir nelinkusių paklusti. Galima kalbėti tik apie daugumą tos pačios veislės šunų, kurie linkę elgtis taip ar taip, tačiau bet kurioje veislėje yra išimčių, ir nėra jokių garantijų, kad jums ji nepapuls.

Kai atsakysite į visus šiuos klausimus - jums liks 2 - 5 tinkamos šunų veislės. Pasirinkti šuns veislę bus žymiai paprasčiau, nei rinktis iš 500 veislių. Tada nueikite į šunų parodą ir pasikalbėkite su tais šunų šeimininkais, kurie augina jūsų pasirinktos šunų veislės atstovą… Ir, pagaliau, nuspręsite kuri iš jų - tikrai jūsų!

2014-02-15 10:59 vita
as pasirinkau pekinuka.Labai mielas