Krepšelis tuščias
Pirkti

Kaip išsirinkti šuniuką 0 Į sąrašą link_right

Išsirinkti šuniuką - nelengva, visi panašūs ir tuo pačiu skirtingi.
Išsirinkti šuniuką - nelengva, visi panašūs ir tuo pačiu skirtingi.

Kaip išsirinkti šunį? Klausimas sudėtingas, tačiau pabandysime padėti. Taigi, svajoji apie keturkojį augintinį... Tavo noras suprantamas ir pagirtinas. Tačiau, ar esi tikras, kad rimtai apgalvojai? Šuo - ne daiktas, kurį galima nusipirkti parduotuvėje ir jei nepatiko, po kelių dienų grąžinti.

Šuo - ne žaislas, ir reikia suprasti, kad šios jautrios ir meilios būtybės gerovė visiškai priklausys nuo tavęs, tavo įpročių ir nuotaikos. Šuniui nuolatos reikalinga globa. Ar pasiruošęs tapti jo šeimininku, prisiimdamas daug pareigų? Trumpai tariant, prieš pirkdamas šunį, pagalvok ar turi tam teisę.

Ką reikia turėti omenyje renkantis šunų veislę? Prieš pasirinkdamas šuns veislę, dar kartą kruopščiai pagalvok apie pokyčius, kurie atsiras tavo gyvenime, ir problemas, kurias spręsti turėsi tu, kai nauja būtybė įžengs į tavo namus.

Koks tavo gyvenimo būdas? Kas rūpinsis augintiniu, kai tavęs nebus? Ar yra kam palikti, kai išvyksi atostogauti? Nepamiršk, kad šuo, tam tikromis valandomis turi būti šeriamas  ir jei gyveni mieste, keturis ar penkis kartus per dieną (ypač pradžioje), turi būti vedamas į lauką - geras oras ar blogas.

Ar erdvus tavo būstas? Nuo to priklauso, kokio dydžio šunį gali įsigyti. Jei, pavyzdžiui, gyveni nedideliame bute ketvirtajame aukšte, geriau atsisakyti senbernarų, vokiečių aviganių ar seterių, apsistok ties pudeliais, taksais ar foksterjerais. Taip pasirinkęs laimėsi ne tik tu, bet ir šuo. Dideliems šunims reikia daug erdvės judėti. Net jei turite sodą ar gyvenate už miesto, su mažo ar vidutinio dydžio šunimi bus lengviau.

Kai kurie mano, kad bute šuo nelaimingas. Tai labai dviprasmiška. Žinoma, jei šuo didelis ir jam trūksta erdvės, jis jaučia tam tikrą diskomfortą. Tuo pačiu metu, didžiausią laimė šuniui praleisti kuo daugiau laiko su savo šeimininku, jam svarbu kad su juo kalbėtųsi, atkreiptų į jį dėmesį ir duotu suprasti, kad jis pilnateisis šeimos narys. Vokiečių aviganis, gyvenantis bute šalia šeimininko ir praleidžiantis didžiąją dalį laiko kartu, be abejo laimingesnis nei šuo pririštas lauke ilga grandine ir saugodamas sodą, nors pastarasis ir turi daug daugiau laisvės, tačiau beveik nebendrauja su šeimininku ir tiesa sakant yra jam abejingas.

Šuns atsiradimas šeimoje - didelis džiaugsmas vaikams, kuriuos kaip taisyklė traukia viskas kas gyva. Šuo, savo ruožtu, rodo nuostabų gerumą ir kantrybę vaikui. Tačiau,  norint kad šeimoje būtų ramybė, būtina nuo pat pradžių nustatyti šias taisykles:

  • vaikas niekada neturi mušti šuns ar kitaip smurtauti prieš jį;
  • jis neturi su šuniu elgtis, kaip su žaislu;
  • vaikas neturėtų artintis prie šuns, kada jis ėda;
  • jis neturi trukdyti šuniui miegoti;
  • neleiskite šuniui laižyti vaiko veido ir rankų;
  • vaikas neturėtų maitinti šunį saldumynais;
  • reikia vengti situacijų, kuriose gali pasireikšti vaiko pavydas šuns atžvilgiu.

Sunku rekomenduoti konkrečią šunų veislę šeimai, kurioje yra vaikų. Bet kokios veislės šuo, linkęs būti labai švelnus namiškiams, jei pastarieji elgiasi taip pat.

Toliau reiktų įvertinti savo šeimos biudžetą. Išlaidos susijusios su šuns išlaikymu šeimoms, turinčioms nedideles pajamas, bus labai jaučiamos. Išlaidos, be abejo, nėra milžiniškos, tačiau, atsižvelgti į jas būtina. Laikai, kai šuo buvo patenkintas lėkšte sriubos ar koše su mėsa likusia nuo mūsų stalo, lieka praeityje. Žmogaus ir šuns valgiaraštis gerokai pasikeitė. Reikėtų pažymėti, kad šuns dienos raciono pagrindą sudaro mėsa arba ją pakeičiantys specialūs aukštos kokybės konservuoti maisto produktai. Šie gaminiai kaip žinia ne pigūs, o didžiųjų šunų veislių atstovams reikia daugiau nei 1,5 kg mėsos per dieną. Pridėkime prie mėsos išlaidų - veterinarijos priežiūrą, kuri yra ypač reikalinga šunims pirmaisiais gyvenimo metais, išlaidos įvairioms priežiūros priemonėms, išlaidos "kirpėjui" ir kitiems poreikiams, ir jūs suprasite ar išgalėsite sau tai leisti. Galbūt, suskaičiavęs šias išlaidas padarysi išvadą, kad šuns įsigijimą reikia atidėti geresniems laikams.

Tad kokį šunį išsirinkti? Tiems, kurie rimtai užsiima šunų veisimu, dalyvauja įvairių klubų veikloje ir lanko su savo augintiniais parodas, šis klausimas nekyla. Tačiau jei tu niekada neturėjai šuns, iš esmės reikėtų nuspręsti - ar yra svarbus kilmingumas ir ar reikalinga teisė dalyvauti parodose.

Gal tu būsi patenkintas ir mišrūnu, kuris tau taps unikalus ir nepakartojamas? Jei nusprendei įsigyti ne grynaveislį šuniuką, niekada nežinosi, kokio dydžio gali jis išaugti, todėl geriausia būtų pasirinkti jau ūgtelėjusį šuniuką, bent jau bus aiškiau, kokio ūgio bus tavo augintinis. Jei šunį priglaudėte iš gatvės, pirmiausia parodykite veterinarijos gydytojui. Tuo pačiu metu turi suprasti, kad pabėgęs šuo gali turėti šeimininką, kuriam augintinio dingimas - didelis liūdesys, todėl įdėkite skelbimą į vietos laikraštį ar internetinę svetainę. Pabandykite rasti jo šeimininkus, taip jūsų sąžinė liks švari.

Atsargiai vertinkite padovanotą šuniuką. Gal pradžioje ši žavinga būtybė džiugins, bet po keletą mėnesių šuniukas išaugs ir gali tapti jums našta. Pasilikite dovanotą šuniuką jei esate tikri, kad jis bus didelis džiaugsmas visiems šeimos nariams, o kylantys sunkumai - maloni pareiga. Šuo, kuris jaučiasi nereikalingas namuose gali tapti piktas, agresyvus, gadinti daiktus ir pridaryti daug bėdų šeimininkams. Šuo atneša džiaugsmą tik tiems, kuriems jis tikrai reikalingas.

Jei nuspręsite pirkti brangų grynaveislį šunį, įsitikinkite kokiomis sąlygomis šuniukai augo, ar tikri kilmės dokumentai, kokia šuniukų motinos savijauta ir sveikata. Nepirkite šuniuko iš atsitiktinių žmonių, kad ateityje ne reikėtų nusivilti.

Jei yra galimybė pasitarkite su neutraliu veislės ekspertu. Nepamirškite, kad gerai augintas šuniukas su puikiais kilmės dokumentais - tik grynaveislis šuo, kuris gali ir ne tapti rungčių laimėtoju ar parodos čempionu.

Perkant šuniuką įsitikinkite, jog jis yra sveikas. Organizmo temperatūra neturi viršyti 39′C (normali temperatūra yra 38,2 - 38,6′C). Taip pat būtina išsiaiškinti nuo kokių ligų jis paskiepytas ir kokie skiepai dar reikalingi.

Komentarų nėra