Krepšelis tuščias
Pirkti

Ar imti augintinį iš gyvūnų globos namų? 1 Į sąrašą link_right

Nepalikite augintinių likimo valiai - jie negali pasirūpinti savimi.
Nepalikite augintinių likimo valiai - jie negali pasirūpinti savimi.

Tikriausiai daugelį aplanko jausmas, kai norisi kažką globoti, prižiūrėti. Turėti mažą draugą, kuris praskaidrintų nuotaiką ir pasitiktų grįžtant iš darbų ar paskaitų. Todėl pradedame augintinio, kuriam galėtumėme skirti visą savo dėmesį, paieškas. Prieš įsigyjant augintinį visada iškyla nemažai klausimų:

  • Ar esu pasirengęs prižiūrėti gyvūną?
  • Ar jam bus suteiktos reikiamos sąlygos?
  • Ar aš jam turėsiu laiko?
  • Kokį augintinį rinksiuos?
  • Iš kur jį pasiimsiu?

Į visus juos atsakyti nėra lengva, bet šį kartą pakalbėsime apie paskutinįjį, dėl kurio daugelis suabejoja. Ar pirkti augintinį iš veislyno arba parduotuvės, ar pasiimti iš globos namų?

Perkant gyvūnus parduotuvėje arba veislyne, jūs namo parsivešite mažą augintinį, kurį pradėsite mokyti ir dresuoti nuo mažų dienų. Būtent dėl to, žmonės mieliau renkasi pirkti savo augintinius, nes galvoja, kad globos namuose gyvūnai yra seni. Tačiau smarkiai klysta. Šiuo metu gyvūnų globos namuose, daugiau negu pusė gyvenančių gyvūnų yra vos kelių mėnesių, kai kurie netgi gimsta šiose įstaigose ir laikomi tikrais tų namų gyventojais. Žinoma, yra ir vyresnių augintinių, kuriuos taip pat mielai pasiima globoti žmonės. Kai kuriems iš jų yra daugiau negu dešimt metų ir jie ilgus metus tarnavo ir teikė džiaugsmą savo šeimininkams. Dažnai pasitaiko, kad šeimininkai yra senoliai ir jau patys nebegali pasirūpinti savo augintiniais. Tokiais atvejais, gyvūnus priglaudžia gyvūnų globos organizacijos ir tikisi, kad jų globotiniai vėl atras naujus šeimininkus.

Baiminatės, kad augintinis iš globos namų gali turėti kokių nors ligų? Kiekvienas rastas gyvūnas yra stebimas dvi savaites, per kurias juos prižiūri kvalifikuoti veterinarai, jiems suleidžiami profilaktiniai vaistai nuo parazitų, jie būna paskiepijami. Ir tik praėjus 14-os dienų laikotarpiui, gyvūnai gali būti atiduodami naujiems šeimininkams. Jei tai suaugęs gyvūnas, jis yra kastruojamas ir sterilizuojamas. Todėl jums jokių papildomų išlaidų neturėtų kilti.

Globos namuose, gyvūnams yra stengiamasi suteikti pačias geriausias sąlygas, tačiau niekas neatstos vienų namų ir vieno šeimininko. Dauguma gyvūnų čia praleidžia ne vienerius mėnesius, o kai kurie metus ar daugiau.

Jeigu pasirinksite mažą augintinį, galite neabejoti, kad jums jokių bėdų su juo nekils, nes dažniausiai jaunikliai nespėja prisirišti prie savanorių ir su džiaugsmu sutinka kiekvieną, kuris paima jį ant rankų. Tačiau neskubėkite atmesti pasiūlymo paimti ir vyresnį globotinį, nes šie taip pat meilumu ir geru elgesiu niekuo nenusileidžia mažyliams. Minusas tas, kad senesnis augintinis nenorės krikštytis ir gauti naujo vardo, mieliau atsilieps šaukiamas savo senuoju vardu.

Manote, kad vyresnis globotinis gali būti agresyvus? Visur reikia laiko ir kantrybės, tačiau dažnu atveju agresyvūs gyvūnai yra užmigdomi. Be abejonės, nebūsite apsaugoti nuo šlepečių nešiojimo ar baldų graužimo, bet augintinio akys ir nuoširdus atsidavimas visa tai atpirks.

Dar vienas privalumas renkantis senesnį gyvūną yra tas, jog jie būna dresuoti ir moka komandas, kurias juos išmokino, jų senieji šeimininkai. Todėl jums nebereikės sukti galvos ir vargti, kaip išmokyti naująjį šeimos draugą tinkamai elgtis.

Jei nusprendėte padaryti gerą darbą ir priimti į savo namus naują augintinį, siūlome aplankyti kelias svetaines. Viena iš jų yra lese.lt, kuri rūpinasi ne tik beglobiais gyvūnais, bet ir gyvūnų sterilizavimu, taip pat gyvunugloba.lt , šioje svetainėje galėsite rasti namų ieškančių gyvūnų ne tik iš Lietuvos, bet taip pat ir iš Latvijos bei Estijos, pamatyti savo namus suradusius augintinius. Portalas labai geras tuo, kad čia galima išsirinkti augintinį ne tik iš globos namų, bet ir iš pačių žmonių. Klaipėdiečiai gali aplankyti 5pedutes.lt tinklapį. Jei ir nesate didžiųjų miestų gyventojas, tai šios organizacijos turi savo padalinius ir savanorius įvairiuose Lietuvos miestuose. Neturite galimybės atvažiuoti pasiimti išsirinkto globotinio? Jį jums mielai atveš į namus.

Jeigu patys važiuosite aplankyti ir apžiūrėti globos namuose gyvenančių gyvūnų, tai jums reikės pirmiau susisiekti su ta organizacija ir susitarti dėl laiko. Gyvūną gali pasiimti tik asmenys, sulaukę 18-os metų amžiaus. Prieš dovanojant gyvūną, jums bus suteikta visa reikalinga informacija apie gyvūnui tinkamas sąlygas pagal jo charakterį, sveikatos būklę, dydį, aktyvumą ir kitus bruožus. Taip pat savanoriai norės įsitikinti, ar tikrai būsite geras šeimininkas ir ar augintinis bus su jumis laimingas, tad nenustebkite, jog ne tik jūs rinksitės augintinį, bet ir augintinis rinksis jus, o savanoriai jus stebės.

Pasiimdamas gyvūną, naujasis šeimininkas turės pasirašyti gyvūno dovanojimo sutartį ir prižadėti informuoti darbuotojus apie tai, kaip sekasi naujajam augintiniui prisitaikyti prie naujų gyvenimo sąlygų. Gyvūnai dovanojami nemokamai, tačiau turėdami galimybę galite prisidėti prie kitų gyvūnų išlaikymo, nes šios organizacijos nesiekia jokio pelno ir veikia vien gerų žmonių dėka, kurie juos remia.

Žmonių, paimančių gyvūnus iš globos namų, skaičius nuolatos didėja. Vien per penkerius www.lese.lt portalo gyvavimo metus, naujus namus surado per 2500 beglobių gyvūnų. Tikimės, kad ir jūs į klausimą, ar verta rinktis gyvūną iš globos namų, atsakysite taip ir prisidėsite prie šių skaičių padidėjimo.

2013-12-20 20:05 Viktorija
Aš pati turiu šuniuką iš prieglaudos ir esu tikrai labai patenkinta. Beveisliai, nuskriausti šunys išmetami dėl to, kad yra mišrūnai. Tuo tarpu mes perkame ir žavimės tik grynaveisliais. Nesamonė...