Krepšelis tuščias
Pirkti

12 mitų apie šunis 0 Į sąrašą link_right

Geriau kreiptis į veterinarą, nei klausyti `bobutės` patarimo.
Geriau kreiptis į veterinarą, nei klausyti `bobutės` patarimo.

Iš šunų šeimininkų ir naujai iškeptų "instruktorių" galima išgirsti daug mitų apie šunis. Šios "tiesos" neturi jokio pagrindo, tačiau nepaisant to, daugelis jomis tiki.

1 mitas

Jei šilta šuns nosis - jis susirgo.

Tai labiausiai paplitusi klaidinga nuomonė, kuri sukelia daug problemų veterinarams. Jei augintinio nosis šilta, nesiimkite jokių veiksmų. Gal jis tiesiog miegojo. Kai šuo miega, pakyla nosies temperatūra. Jei šuns nosis yra ne tik sausa, bet ir pasidengė plutele, pasikeitė elgesys (nežaidžia, neėda) - kreipkitės į veterinarą.

2 mitas

Šunys mato tik juodai - baltą vaizdą.

Ilgą laiką buvo manoma (įskaitant mokslininkus), kad šuo neskiria spalvų. Tačiau neseniai JAV specialistai nustatė, kad šunys gali atskirti spalvas, nors ir ne tokį spektrą kaip žmonės.

3 mitas

Šuniukų gimimas - kalės sveikatos garantija.

Manoma, kad šuo turi būti kergiamas "dėl sveikatos". Šis mitas nėra taip plačiai paplitęs kaip kiti, tačiau dalis šeimininkų apsunkina gyvenimą šuniui ir sau. Šuniukų gimimas negarantuoja geros kalės sveikatos, be to, didina netikro nėštumo riziką. Specialistai pataria kalę kergti reguliariai, arba apskritai to nedaryti.

4 mitas

Jei šuns burna juoda - jis piktas.

Spalva rodo burnos gleivinės pigmentacija. Kuo ji intensyvesnė, tuo stipresnis gyvūno dantų emalis. Kai kurių šunų veislių juoda burnos spalva rodo, įgimtas ir pageidautinas savybes, būdingas iš prigimties.

5 mitas

Siekiant išugdyti piktą šunį - kerpamos ausys.

Kai kurioms šunų veislėms apkarpomos(kupiravimas) ausys. Vyrauja nuomonė, kad tai daroma siekiant įskiepyti pyktį. Iš tiesų tokia operacija tik sumažina pažeidžiamas vietas, šuniui kovojant su laukiniais gyvūnais.

6 mitas

Šuo turėtų būti šeriamas paskutinis, kad jis nepasijaustų "lyderiu" namų "bandoje".

Ši idėja, kad šuns negalima leisti pirmą praeiti pro duris, pirmo maitinti ir t. t. neturi pagrindo. Gyvūno charakteris formuojamas auklėjant ir dresuojant, o ne praleidžiant pirmą ar paskutinį tarpduryje.

7 mitas

Šuo neturi būti verčiamas vykdyti komandą, jei jis nenori.

Mokymas nuo to ir prasideda, kad šuo nesupranta, ko iš jo reikalaujama ir nenori to daryti. Dresavimas baigiamas, kai šuo pilnai vykdo komandą. Jei apie tai, kad šuns negalima mušti - tai kita istorija. Šiuolaikiniai mokymo metodai efektyvesni už "kietuosius" ir nenumato šuns auklėjimo diržu. Šie metodai taikomi net ir kovinėms šunų veislėms.

8 mitas

Sterilizavimas - nusikaltimas prieš šunį.

Jei pas kalę dažnas ir ryškus netikras nėštumas, geriausia ką galite jei padaryti - sterilizaciją. Kergimas šuniui ne tas pats, kas seksas žmonėms. Jei kalbame apie patinus, tai gamtoje susiporuoja tik pats stipriausias, o silpnesni gali nugyventi gyvenimą "be sekso". Todėl patinams poravimas - tikrai nėra gyvybiškai svarbi būtinybė.

9 mitas

Grynaveislis šuniukas - ir gynėjas, ir būsimas čempionas.

Šunų veislės turi tam tikrus charakterio bruožus ir išvaizdą. Visas savybes, kurias norite matyti pas savo augintinį reikia jam įskiepyti. Bet kokios veislės šuniukas turi būti dresuojamas, lavinant įgimtus įgūdžius. Net grynaveisliai šuniukai negimsta vedliais ar gelbėtojais.

10 mitas

Su amžiumi, šuns charakteris tampa geresnis.

Kai šuo neklauso dažnai galima išgirsti paprastą paaiškinimą: neva, jis dar jaunas, štai bus 2 metai ir pradės suprasti. O koks paslaptingas įvykis įvyksta dviejų metų amžiaus, paprastai nutylima. Dauguma veislių galima pradėti dresuoti nuo 2 mėnesių! Laukti nėra ko: kuo vėliau, tuo sunkiau išauklėti šunį.

11 mitas

Šuns auklėjimas - kankynė.

Šio mito esmė iki skausmo paprasta: šunys kilę iš vilkų ir "geros manieros" jiems nenatūralios. Mokyti šunį elgtis gatvėje, susitikus su nepažįstamais žmonėmis, pietų metu, svečiuose, mokyti jį paklusti ir vykdyti komandas - pasityčiojimas iš gyvūno, psichikos laužymas. Taip yra, jei kalbame apie šuns mušimą, o ne apie auklėjimą.

Pabandykime į tai pažiūrėti blaiviai: šuo gyvena su šeimininku, ir vienas iš svarbiausių jo tikslų - suprasti šeimoje priimtas taisykles, turėti gerą tarpusavio supratimą su šeimininku. Visą tai suteikia dresūra ir auklėjimas, taip pat vysto šuns intelektą. Dresuojant turėsite protingą, supratingą šunį, ir jam tai patiks ne mažiau už jus.

12 mitas

Jei šuo šoka ant šeimininko su letenomis, jis nori parodyti savo pranašumą.

Šokti su letenomis ant žmonių - nėra geras įprotis. Nuo to šunį reikia atpratinti. Bet tik todėl, kad tai nepatinka daugeliui žmonių, antra, taip galima išpurvinti drabužius.

Šių šuolių priežastis - pasimatymo džiaugsmas. Jeigu šuo šokinėja ant jūsų letenomis, tai tiesiog jam malonu jus matyti.

Komentarų nėra