Krepšelis tuščias
Pirkti

Triušinis taksas 0 Į sąrašą link_right

Triušinis taksas - linksmas, smalsus, sargus ir nuostabus kompanionas jūsų šeimai!
Triušinis taksas - linksmas, smalsus, sargus ir nuostabus kompanionas jūsų šeimai!

Triušinis taksas (angl. Rabbit Dachshund) yra pats mažiausias iš taksų. Triušinius, kaip ir nykštukinius taksus išvedė selekcininkai. Šios veislės šunys buvo naudojami triušių medžioklei. Tačiau laikui bėgant tapo idealiu naminiu gyvūnėliu. Šis šunelis turi unikalią savybę: savo buvimu šalia jis visiems pakelia nuotaiką, kad ir kokia ji bebūtų.

Kaip ir kiti taksai, triušinis taksas labai protingas, supratingas, neperneša grubaus ir nepagarbaus elgesio. Jei netinkamai jį auklėsite, šuo gali pasidaryti nepaklusnus, užsispyręs ir netgi krėsti nedidelės išdaigas. Taksai smalsūs, labai mėgsta pasivaikščiojimus. Medžioklė - jų gyvenimo tikslas. Šios veislės šunys neišrankūs, gyvybingi, ištvermingi, jiems nereikia išskirtinės priežiūros. Triušiniai taksai sugeba suteikti džiaugsmo net tiems žmonėms, kurie niekada nelaikė ir nelaiko šuns. 

Triušinis taksas skiriasi nuo nykštukinio takso tik svoriu ir krūtinės apimtimi. Kūno sudėjimas, charakteris, temperamentas ir elgesys jokių skirtumų neturi.

Charakteris ir savybės. Nežiūrint į trumpas kojas, taksas yra greitas ir vikrus šuo. Jis juda laisvai ir su didingai iškelta galva. Tai judrus, drąsus, aktyvus, tačiau kartu ir santūrus šunelis. Gali būti puikiu sargu, kadangi turi skardų balsą. Jei nenorite, kad nykštukinis taksas pasidarytų nepaklusnus, dresuoti pradėkite iš anksto.

Galva. Prailginta ir tolygiai smailėja link nosies galiuko. Viršugalvis šiek tiek išgaubtas, perėjimas nuo kaktos link snukio vos pastebimas. Snukis siauras, su nedidele kuprele. Nosies galiukas juodos arba rudos spalvos, priklausomai nuo kailio atspalvio. Žandikauliai labai gerai išsivystę, lūpos glotniai prigludusios.

Akys. Vidutinio dydžio, ovalios, kiek įstrižos. Tamsiai rudos spalvos.

Ausys. Aukštai išaugusios, kabančios, galuose apvalėjančios.

Korpusas. Kresnas, ilgas, raumeningas. Sprandas sausas be klosčių. Krūtinkaulis galingas, pakankamai išsikišęs į priekį. Krūtinė gili, plati. Gogas aukštas, ilgas. Nugara tiesi, plati, tvirta. Kryžmuo platus, tvirtas ir šiek tiek išgaubtas. Sturplis ilgas, apvalus, ties uodegos pagrindu šiek tiek nuožulnus.

Galūnės. Tvirtos, trumpos. Letenos plačios, išlenktos, kompaktiškos. Priekinės didesnės už užpakalines.

Uodega. Stora, į galą palaipsniui siaurėja. Šuo ją laiko ties nugaros linija.

Kailis. Trumpaplaukis tipas: kailis glotniai prigludęs, trumpas. Šiurkščiaplaukis tipas: kailis tankus, glotniai priglundantis, su poplaukiu. Ūsai, tankūs antakiai, nedidelė barzda. Ant viršugalvio ir ausų kailis trumpas. Ilgaplaukis tipas: kailis minkštas, glotniai prigludęs, šiek tiek banguotas. Ant sprando, liemens, ausų, užpakalinių galūnių ir uodegos - ilgesnis.

Kailio spalva. Trumpaplaukis tipas: vienspalvis - raudonas (nuo geltono iki raudono medžio atspalvio), elnio, sabalo atspalviai; dvispalvis - juodas, šokoladinis, pilkas (melsvas) su baltomis dėmelėmis ant galūnių, gelsvai rudas su šviesiomis dėmėmis ant akių, iš abiejų snukio pusių, ant krūtinės, viršutinės galūnių dalies, ant letenų ir t.t.; arlekino arba marmuro spalvos - šviesiai ruda, šviesiai pilka arba baltas atspalvis su tamsiai rudomis, rusvomis, raudonomis arba juodomis netaisyklingų formų dėmėmis. Šiurkščiaplaukis tipas: galimas bet koks atspalvis. Ilgaplaukis tipas: tokie patys atspalviai kaip ir trumpaplaukio tipo.

Priežiūra. Tai naminis šuo. Jam reikalingi reguliarūs ir aktyvūs pasivaikščiojimai. Taksų negalima peršerti. Būtinai stebėkite savo augintinį, kad kuo mažiau šokinėtų į viršų ar žemyn, kadangi gali pasislinkti slanksteliai. 

Šios veislės kailio priežiūra priklauso nuo jų kailio tipo. Trumpaplaukių taksų kailį pakanka valyti šepečiu kartą į savaitę. Šiurkščiaplaukius šunis be šukavimo reikia dar ir triminguoti du kartus per metus. Kad ilgaplaukių nykštukinių taksų kailis nesiraitytų, jį reikia šukuoti šukomis kiekvieną dieną. Bet kokio kailio tipo taksus maudyti reikia kuo rečiau.

Dresūra. Nykštukiniai taksai gana užsispyrę. Jiems reikia pravesti paklusnumo ir socializacijos kursus. Šios veislės šunys labai jautrūs dresuotojo balsui, ant jų negalima rėkti, kitaip jie pasidarys niūrūs. Kai tik taksas gerai atlieka užduotį, būtinai jį pagirkite ir duokite skanėstą.

Duomenys

Kilmės šalis: Vokietija
Veislė išvesta: XVI a. m.
Paskirtis: Medžioklinis šuo, kompanionas
Svoris: iki 3,5 kg, krūtinės apimtis iki 30 cm
Ūgis: 10 - 15 cm
Gyv. trukmė: 12 - 15 metų
Vados dydis: 4 - 8

Privalumai

Trūkumai

Antsnukis odinis bokserio kalei
Bokserių kalių juodas odinis antsnukis
6.63 €
Peržiūrėti
OK PASSION Dog Adult Complete Beef & Rice
Pašaras visų dydžių suaugusiems šunims su jautiena ir ryžiais
9.28 - 24.56 €
Peržiūrėti
ARDEN GRANGE Premium Fresh Chicken & Rise
Maistas šunims su šviežia vištiena ir ryžiais be kukurūzų
11.21 - 55.91 €
Peržiūrėti
TRIXIE kilpos formos antsnukis
Nailoninis antsnukis šuniui
4.53 - 5.13 €
Peržiūrėti
CROCI Red Velvet
Paminkštinta dygsniuota striukė su šilta vilna viduje
22.90 - 36.90 €
Peržiūrėti
EUKANUBA Adult Golden Retriever
Ėdalas suaugusiems auksaspalvio retriverio veislės šunims
59.00 - 119.00 €
Peržiūrėti
ROGZ Fancy Dress Scooter pavadėlis
Nailoninis pavadėlis šunims su dekoratyvine juostele (M)
4.92 €
Peržiūrėti
ROGZ Alpinist Kilimanjaro pavadėlis
Minkštas nailoninis pavadėlis šunims (S)
4.74 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra