Krepšelis tuščias
Pirkti

Vipetas 0 Į sąrašą link_right

Vipetas - meilus ir draugiškas.
Vipetas - meilus ir draugiškas.

Vipetas (angl. Whippet) - kurtų veislės šuo, dar kitaip vadinamas anglų mažuoju kurtu. Tai gracingas, stiprus, narsus ir švelnus šuo, pasižymintis puikiomis medžioklinėmis savybėmis ir mokėjimu sutarti su žmonėmis.

Ilgą laiką buvo manoma, kad vipetų veislė buvo išvesta 19 amžiuje Didžiojoje Britanijoje. Tačiau mokslininkai šiandieną turi nemažai įrodymų, kad ši veislė atsirado kur kas anksčiau. Apie tai byloja senoviniai deivės Dianos paveikslai, kur šalia jos matomi šunys labai panašūs į dabartinius mažuosius anglų kurtus. O Luvre saugoma vipeto skulptūra, pagaminta 4 amžiuje p.m.e. Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad mažoji anglų kurtų veislė kilo nuo faraonų šuns ir į Britų salas papuolė 55 metais p.m.e.

20 amžiuje vipetais pradėjo domėtis anglų medžioklės mylėtojai. O 1903 metais buvo oficialiai įtvirtintas šios veislės standartas.

Charakteris ir savybės. Idealus kompanionas. Greitai adaptuojasi namų ir sporto aplinkoje. Švelnus, malonus, prieraišus ir santūrus charakteris. Šis šuo puikiai tinka ramybės ir tylos gerbėjams, kadangi loja labai retai. Vipetas savo balsą parodo tik esant reikalui.

Galva. Kaukolė ilga ir sausa, plokščia viršutinė dalis, smailėjanti link snukio, šiek tiek platoka tarp akių. Perėjimas nuo kaktos link snukio nežymus.

Snukis. Nosis juoda. Jei kailio atspalvis melsvas, nosis bus irgi melsva, jei kailis kepenų spalvos, nosis bus tokios pat spalvos. Kai kailio atspalvis kreminis arba kitokios spalvos, nosis gali būti bet kokios spalvos, išskyrus rožinę. Žandikauliai stiprūs, galingi. Žirklinis sukandimas.  

Akys. Ovalios ir labai išraiškingos.

Ausys. Rožės formos, mažos, minkštos.

Sprandas. Ilgas, raumeningas, elegantiškai išlenktas.

Korpusas. Viršutinė linija: Kryžmuo atrodo tarsi daili arka. Sudaro energijos ir jėgos įspūdį. Nugara plati, raumeninga, tvirta, gana ilga. Šuo neturi turėti kupros. Krūtinė labai gili. Šonkauliai stangrūs, nugara raumeninga.

Uodega. Ilga, smailėja link jos galiuko. Judėjimo metu pasikelia tarsi grakštus lankas į viršų, tačiau ne virš nugaros.

Galūnės. Priekinės letenos tiesios ir vertikalios. Pečiai kaulėti ir raumeningi. Alkūnės puikiai prigludusios prie korpuso. Plaštakos stiprios, lengvai spyruokliuojančios. Užpakalinės galūnės stiprios. Klubai viršutinėje dalyje platūs. Blauzdos gerai išsivysčiusios. Letenos labai tvarkingos, pirštai lenkti, pagalvėlės storos ir stiprios.

Eisena / judesiai. Idealiai laisvi. Šuo juda ilgu ir lengvu žingsniu, išlaikydamas tiesią viršutinę liniją. Žiūrint iš priekio ir užpakalio jo judesiai neturi atrodyti dirbtiniai, aukšti, trumpi arba tipenantys.

Kailis. Tankus, trumpas, glotniai prigludęs.

Kailio spalva. Bet kokios spalvos arba jų deriniai.

Priežiūra. Vipetas turi glotnų ir trumpą kailį, todėl jo priežiūra neturėtų sukelti sunkumų. Nors šios veislės šunų kailis ir yra trumpas, jis vis tiek šeriasi. Nebijokite, namuose nerasite besimėtančių plaukų kuokštų, tiesiog kaip ir bet koks šuo, taip ir vipetas šeriasi, ypač pavasarį ir rudenį.

Jei valysite vipeto kailį kartą arba du kartus per savaitę, gerokai sumažinsite plaukų kiekį namuose. Kad vipeto kailis būtų glotnus ir blizgantis patrinkite jį medžiagos atraižėle.

Laimei vipetai neturi šunims būdingo kvapo, todėl maudyti jį reikia tik esant reikalui. Maudynėms patartina naudoti šepetį šiurkščiais šeriais, o po to minkštą guminę pirštinę. Beje, maudydami vipetą užkimškite jam ausis, kad į jas nepribėgtų vanduo.

Kaip ir kitiems šunims, taip ir vipetui reikia įprastų kasdienių procedūrų, pavyzdžiui, nagų karpymas, ausų ir dantų valymas.
Vipeto alkūnių priežiūrai galima naudoti drėkinamą kremą.

Kai atliekate procedūras, gerai apžiūrėkite vipeto kūną. Nes turėdamas trumpą kailį jis gali įsipjauti, nusibrozdinti ar susitrenkti įvairias kūno vietas, kurios gali pareikalauti medicininio gydymo.

Vipetui kaip ir kitiems dideliems šunims reikalingos fizinės apkrovos. Jiems nereikia didelės teritorijos, jiems reikia tiek vietos, kad galėtų pabėgioti ir atsikratyti susikaupusios energijos. Šios veislės šunys tiesiog dievina šeimyninius pasivaikščiojimus.

Būdamas medžiokliniu šunimi, vipetas mėgsta persekioti ir gaudyti grobį tol, kol nepavargsta. Jo persekiojimo instinktai yra tokie stiprūs, o jis toks greitas, kad nepastebėsite kaip jis nuo jūsų pabėgs. Todėl įsidėmėkite, kad šio šuns negalima vedžioti be pavadėlio. 

Vipetai yra ramūs, meilūs, stabilūs, draugiški su vaikais ir kitais šunimis. Retai loja. Nemėgsta grubaus elgesio - kitaip jie gali užsidaryti savyje ir su niekuo nebendrauti. Bausmė gali būti pakeltas šeimininko balsas, kadangi vipetas labai jaučia savo šeimininko nuotaikas.

Vipetas - mielas, draugiškas, švelnus ir ištikimas draugas jūsų namuose. Jei rūpinsitės juo iš visos širdies, jis atsidėkos jums su kaupu.

Duomenys

Kilmės šalis: Anglija
Veislė išvesta: XIX a. m.
Paskirtis: Medžioklinis šuo, kompanionas
Svoris: 11 - 21 kg
Ūgis: 44 - 51 cm
Gyv. trukmė: 12 - 15 metų
Vados dydis: 2 - 5

Privalumai

Trūkumai

EUKANUBA Adult Large Breed
Ėdalas suaugusiems didelių veislių šunims su vištiena
59.00 - 119.00 €
Peržiūrėti
ROGZ Fancy Dress Armed Response smaugiamasis antkaklis
Smaugiamasis antkaklis šunims su dekoratyvine juostele (XL)
7.71 €
Peržiūrėti
ROGZ Fancy Dress JellyBean petnešos
Nailoninės petnešos šunims su dekoratyvine juostele (S)
7.01 €
Peržiūrėti
OK PASSION Dog Puppy & Junior Chicken & Rice
Pašaras visų veislių jaunikliams ir žindančioms kalėms su vištiena ir ryžiais
9.88 - 29.91 €
Peržiūrėti
BARKING HEADS Tiny Paws Bad Hair
Ėdalas su ėriena mažų ir labai mažų veislių suaugusiems šunims
14.74 - 29.51 €
Peržiūrėti
CANIAMICI metalinis dubenėlis
Metalinis dubenėlis su spalvotu apvadu ir atspaustu reljefiniu raštu šuniui
2.60 - 4.80 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN German Shepherd Adult
Ėdalas suaugusiems vokiečių aviganio veislės šunims
49.90 - 96.90 €
Peržiūrėti
TRAINER FITNESS3 Adult Mini Lamb Rice Oil
Pašaras mažų veislių suaugusiems šunims su ėriena
6.90 - 40.90 €
Peržiūrėti
Komentarų nėra