Krepšelis tuščias
Pirkti

Klausk eksperto

Į Jūsų klausimus atsako "Begemotas - veterinarinės medicinos centras" specialistai.

"Begemotas - veterinarinės medicinos centras"
Aukštaičių g. 5, Vilnius
Tel. +37067795077
www.begevet.lt


Mieli gyvūnų mylėtojai,
kadangi gauname labai didelį kiekį klausimų - sunkiai spėjame atsakyti. Dažnai klausimai kartojasi, ir ne vieną kartą. Prašome gerai peržiūrėti jau atsakytus klausimus - didelė tikimybė, kad toks ar panašus klausimas jau buvo užduotas, o mes į jį jau atsakėme. Taip palengvės ir jums, ir mums. Naudokite "Paiešką" arba "Klausimų gaires" - taip lengviau rasite jus dominančius įrašus. Dėkojame už supratingumą.

Eksperto konsultacija

Gairė: stuburas
 • Klausimas: 2015-08-16 08:17

  Sveiki, prieš porą metų mano dalmatinas (5.5m),  pirmą kartą kelias dienas, mažai, pastebimai pašlubavo ir praėjo. Po metų  vėl pasikrtojo ir greitai praėjo, bet pagalvojau kad lakstydamas niktelėjo. Pernai lapkričio mėn. pradėjo stipriau šlubuot, nuvežiau pas vet. tai  gydė nuo sąnarių, tada kaip tyčia padėjo. Šiemet pavasario gale, vėl pradėjau gydyt nuo sąnarių, tik šį kartą (pašlubuoja-praeina, po kiek laiko vėl tas pats) viskas užsitęsė iki rugpjūčio vidurio. Prieš porą dienų nuvežiau pas kitą vet. , tas dabar nustatė stuburo išvaržą. Suleido dozę nuo uždegimo(veikimo laikas 2 sav.) ir B gr. vitaminų, žinoma be rentgenogramos. Visą laiką šlubavo priekine-kaire koja ir tik prieš kokias 2 sav. pradėjo ir priekine-dešine koja šlubuot. P.S. veiksmas Alytuje, gal patartumėt kaip toliau gydyt.

 • Atsakymas:

  Kreipkitės į Veterinarijos akademijos docentą Valdą Vaitkų, kad patikslintų diagnozę. Stuburo išvaržos gydomos intensyviai vaistais, o jiems nepadėjus - operuojamos. Tikslią diagnozę galima nustatyti tomografu, bet pirmiausia reikia atlikti neurologinę apžiūrą ir ištirti ortopediškai, kad atskirti sąnarių ar stuburo tai problema. Skaityti toliau

 • Klausimas: 2015-08-10 22:06

  Sveiki, 7 metų kalė (toiterjeras), neturėjusi palikuoniu, vis sunkiau vaikšto. Buvo padaryti kraujo tyrimai, gimda šviesta echoskopu, viskas gerai. Išrašyti hormoniniai vaistai, nuo kurių pagerėjo, bet nustojus duoti, po keliu savaičių ir vėl atsikelia kaip sustingusi. Ėda normaliai sausą maistą ir košes. Kas galėtų būti? Nesinori pastoviai duoti hormoninius preparatus. Ačiū.

 • Atsakymas:

  Hormoniniais preparatais nederėtų gydyti, ypač, kai nėra nustatyta diagnozė. Kreipkitės į patikimą veterinarijos gydytoją, kad nustatytų diagnozę ir tada skirtų gydymą. Gali būti stuburo, sąnarių problemos, kiti vidaus organų pažeidimai. Skaityti toliau