Krepšelis tuščias
Pirkti

Eksperto konsultacija: Šuniukų tualetas su mokomuoju stulpeliu Į sąrašą link_right

Klausimas:

Sveiki. Nupirkome šuniukui (jorkšyras 1 metų ir 3 mėn amžiaus) tualetą su mokomuoju stulpeliu. Bandome jau ketvirtą savaitę išmokyti gamtinius reikalus atlikti su viliojimo lašeliais. Palašiname aplink stulpelį ir ant jo, atnešame šunelį prie jo, kelias sekundes pauosto ir nueina nuo tualeto. Taip atrodo, jog tie lašeliai jo neviliotų. Bet dabar bandome kitą būdą. Palašiname ir po grotelėmis prie pat stulpelio pakišame gabalėlį dešros ar kumpio ar pan. ir tada jis jau prieina, laižo tą vietą, krapšto su nagais norėdamas paimti ir suvalgyti tą gabalėlį. Bet vistiek šlapinasi, tuštinasi kambaryje. Dažniausiai net gi iš po pavedžiojimo lauke, grįžęs atlieka reikalus kambaryje. Šeimos nariai vedžioja jį bet kada ir daug kartų. Ar tai normalu? Ir ką reikėtų daryti, kad šuo išmoktų atlikti gamtinius reikalus savo tualete?

Atsakymas:

Negalima šuns maistu vilioti šlapintis. Jis niekada nesišlapins ten kur ėda. Šuns amžius jau yra toks, kad šlapinimosi įpročiai jau yra susiformavę, jei nekastruotas, gal ižymėti ir namie ant baldų ar kitur kambariuose. Tokiu atveju gali padėti kastracija. Jei šuo visą šitą laiką iki metų nebuvo pratintas prie tualeto, gali nebepavykti to daryti tualete, bet vedžioti į lauką galite dar išmokyti. Stenkitės išvesti kuo greičiau ryte prabudus, po valgio praėjus pusvalandžiui, vakare kuo vėliau.
Vedžiokite ne bet kada, o pasidarytike vedžiojimo režimą, kad šuo išmoktų išlaukti būtent tos valandos kada šuo yra vedamas į lauką. Maitinkite taip pat reguliariai.

TRIXIE veltinių pjaustytojas
Šunų veltinių pjaustytuvas
4.43 €
Peržiūrėti
LARS Zeewier
Avies taukai su jūros dumbliais. Tinka visoms šunų veislėms
6.90 €
Peržiūrėti
Antsnukis odinis rotveilerio patinui
Rotveilerių patinų juodas odinis antsnukis
6.63 €
Peržiūrėti
ROYAL CANIN Maxi Dermacomfort
Ėdalas suagusiems didelių veislių šunims, turintiems jautrią odą
46.90 - 91.90 €
Peržiūrėti
ROGZ Bubble Bowl Purple Chrome
Šiuolaikinės formos dubenėlis melamino korpusu
10.50 - 17.90 €
Peržiūrėti
ANTOS Mini Lamb dešrelės
Dešrelės su ėriena šunims
1.56 €
Peržiūrėti
TRIXIE šampūnas-kondicionierius
Šampūnas minkštinantis šuns kailį
2.62 - 6.82 €
Peržiūrėti
ANTOS Slices Gold vištienos lazdelės
Vištienos filė skanėstai šunims
3.56 €
Peržiūrėti