Į sąrašą

Vakarų Škotijos baltasis terjeras


Vakarų Škotijos baltasis terjeras
Vakarų Škotijos baltasis terjeras - linksmas ir draugiškas.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras arba Vestas (angl. West Highland White Terrier arba Westie) - plačios Škotijos terjerų šeimos palikuonis. Maži terjerai trumpomis kojomis, buvo naudojami medžioti ūdroms, barsukams ir lapėms. Šunys, paprastai, dirbo bandoje, lojimu pranešdami apie laimikį ir varydami jį į paviršių. Tuo laiku veislės spalva svyravo nuo rudos iki rausvos ir gelsvos. Baltus šuniukus, kurie buvo vadose, augintojai atmesdavo, kaip netinkamus medžioklei. Tikslingas baltos spalvos šunų veisimas pradėtas Vakarų Škotijos regionuose, atskirų augintojų, kurie matė baltos spalvos privalumą - balti šunys gerai išsiskyrė iš uolėto reljefo ir medžiotojas galėjo lengvai pamatyti savo šunį. Žymiausias baltų šunų šeimininkas, XX amžiaus pradžioje, buvo pulkininkas Edward Donald Malcolm, kurio šeimos nuosavybė buvo Poltalloch. Malcolm šunys tapo žinomi kaip "baltieji poltalloch". Baltuosius terjerus augino ir hercogas Argyll. Įvairių tipų baltieji terjerai buvo pademonstruoti parodoje, o ši šunų veislė įgijo oficialų statusą. Laikui bėgant "poltalloch" tipas tapo pageidautinu. 1904 m. buvo įkurtas Vakarų Škotijos baltųjų terjerų klubas. Po kelerių metų šios veislės šunys pateko į Jungtines Amerikos Valstijas.

Vakarų Škotijos baltasis terjeras - aktyvus, judrus, ištvermingas terjeras turintis didelį orumo jausmą. Tai puikus medžiotojas ir draugas. Linksmas, drąsus, pasitikintis ir draugiškas. Gerai sutaria su vaikais. Sugyvena su kitais šunimis, bet ne visada gerai - su kitais gyvūnais. Šie terjerai labai protingi ir mokosi labai greitai. Puikiai jaučiasi mieste ir kaimo vietovėse. Turi puikią sveikatą, priežiūra nedidelė ir lengva. Baltas terjero kailis tankus ir kietas, tačiau skiriant nedaug priežiūros visada yra švarus. 2 - 3 kartus per metus reikalingas trimingas. Šie šunys gyvena 16 - 18 metų.

Išvaizda. Mažas, kompaktiškas, gerai subalansuotas, tvirtas terjeras. Pasižymi puikiu jėgos ir judrumo deriniu.

Dydis. Ūgis ties ketera apie 28 cm.

Galva. Kaukolė šiek tiek siaurėja nuo ausų link akių. Atstumas nuo pakaušio iki akių, šiek tiek didesnis nei snukio ilgis. Galva tankiai padengta plaukais. Snukis palaipsniui siaurėja nuo akių link nosies. Perėjimas nuo kaktos link snukio aiškiai matomas. Žandikauliai stiprūs. Nosis juoda ir gana didelė. Akys toli viena nuo kitos, vidutinio dydžio, ne iškilios, tamsios. Ausys mažos, stačios, aštrios galuose, vidutiniškai nutolusios viena nuo kitos. Dantys dideli, žirklinis sukandimas.

Uodega. 12,5 - 15 cm ilgio, tiesi, padengta standžiu kailiu. Neužversta ant nugaros.

Kailis. Plaukų ilgis apie 5 cm, kietas. Pavilnė gana švelni, trumpa, minkšta ir prigludusi.

Spalva. Balta.

Jūsų augintiniui patiks

-20%
Ypač lengvai virškinamas ėdalas suaugusiems didelių veislių šunims
56.90 €
(196.46 Lt)
-14%
Reguliuojamo aukščio stovas su dviem metaliniais dubenėliais
27.37 €
(94.50 Lt)
-14%
Reguliuojamo aukščio stovas su dviem metaliniais dubenėliais
22.56 - 29.22 €
(77.90 - 100.89 Lt)
-22%
Suaugusių šunų su ypač jautria virškinimo sistema pašaras su ėriena
55.30 €
(190.94 Lt)
-20%
Ypač lengvai virškinamas ėdalas suaugusiems vidutinių veislių šunims
54.60 €
(188.52 Lt)
-25%
Maišeliai plastikiniai šuns fekalijų surinkimui - 20 vnt
0.46 €
(1.59 Lt)
-18%
Didelių veislių atletiškų suaugusių šunų kasdienis maistas su ėriena ir ryžiais
49.50 €
(170.91 Lt)
-18%
Didelių veislių suaugusių šunų maistas su vištiena ir ryžiais
49.50 €
(170.91 Lt)

Komentarai

Komentarų nėra