Pinčeriai, šnauceriai, molosai

Anglų buldogas
Manoma, kad buldogai išvesti kryptingai atrenkant mastifus, siekiant sumažinti jų dydį, padidinti judrumą, sustiprinti ir prailginti sukandimą. Trumpesnis viršutinis žandikaulis leidžia šunims laisviau kvėpuoti sugriebus auką. Pradžioje buldogai buvo naudojami medžioklėje kaip varovai, vėliau - kaip piemenų šunys.
Berno zenenhundas
Berno zenenhundai yra nuostabūs šeimos šunys, vertinami dėl savo atsidavimo šeimai ir natūralaus grožio. Šie šunys turi nuostabią uoslę, yra protingi ir ištvermingi, todėl dažnai pasirenkami kaip tarnybiniai šunys, dalyvauja gelbėjimo operacijose kalnuose.
Bokseris
Bokseris (vokiečių bokseris) atsirado XIX a. pabaigoje, vedant kryptingą selekcinį darbą. Bokserių veislės pagrindu tapo bulenbeiceriai, senovės asirų kovinių šunų palikuonys, kuriuos atvežė finikiečių jūreiviai. Bokseriai buvo kresni, stiprūs šunys, visiškai bebaimiai ir mažai jautrūs sužeidimams.
Bulmastifas
Bulmastifas išvestas Jungtinėje Karalystėje, kryžminant mastifus su buldogais. XIX amžiuje miškuose klestėjo brakonieriavimas. Tais laikais brakonieriavimas buvo baudžiamas mirtimi, o brakonieriai dažnai žudydavo gamtos saugotojus, kad nebūtų sugauti. "Reindžerių" pagalbai ir buvo veisiami specialūs šunys, patruliavimui naktį.
Burbulis
Burbulis – tai kolonistų iš Vokietijos ir Nyderlandų į Afriką atvežtas bulenbeiserio palikuonis. Po anglų - būrų karo ši veislė buvo kryžminama su iš Anglijos atvežtais bulmastifais ir XIX a. pabaigoje įgavo savo dabartinę išvaizdą. Burbulių veislė Pietų Afrikos Respublikoje oficialiai buvo pripažinta 1983 metais.
Dobermanas
Dobermanas - gana jauna veislė, išvesta XIX a. pabaigoje, Apoldo mieste, Tiuringijoje (Vokietija). Šios šunų veislės įkūrėjas Karl Friedrich Louis Dobermann, mokesčių rinkėjas, kurio vardu veislė vadinama iki šiol. Darbe jam buvo reikalingas geras "apsauginis", ir jis nusprendė sujungti į vieną šunį ištikimo draugo ir bebaimio gynėjo sugebėjimus.
Kaukazo aviganis
Kaukazo aviganio kilmės šaknys tolimoje praeityje ir tiksliai nėra žinoma jo atsiradimo vieta. Jis plačiai paplitęs Azerbaidžano, Armėnijos, Gruzijos ir Rusijos teritorijoje. Kaukazo aviganio protėviai galėjo kilti iš šunų, kurie gyveno senovės Urartijos, Midijos, Iberijos ir kitose Kaukazo regiono karalystėse.
Mastifas (anglų mastifas) - šiuo metu didžiausia šunų veislė pasaulyje, priklauso molosinių šunų grupei, kurios istorija siekia daugiau nei du tūkstančius metų. Tiksli mastifo gimtinė nėra žinoma. Pasak kai kurių, mastifas - grynakraujis anglų šuo, tuo tarpu kiti mano, kad mastifo protėviai yra Tibeto mastifai ir molosų šunys.
1907 m. buvo įkurtas Bavarijos šnaucerių klubas. Tačiau grynaveislių šunų veisimas sunkiai sekėsi, kadangi veisėjai ilgą laiką negalėjo suderinti veislės tipo ir spalvos. Iki XIX a. pabaigos specialistai bandė išlaikyti primityvių pinčerių išvaizdą. Pageidaujamos buvo "pipirai ir druska" bei juoda spalvos.
Niūfaundlendas
Niūfaundlendo kilmė - neaiški. Daugelis ekspertų laikosi nuomonės, kad niūfaundlendas kilęs iš Tibeto mastifo, kuris savo laiku per Beringo sąsiaurį ir Aliaską papuolė į šiuolaikinės Kanados teritoriją, kur kryžminosi su aleutų ir eskimų šunimis.
Nykštukinis pinčeris
Nykštukinis pinčeris – apsukrus ir įžūlus gyvūnas, reikalaujantis iš šeimininko didelio dėmesio, kantrybės, greitos reakcijos, tvirtos rankos ir gero temperamento. Cvergpinčeris gali visą dieną lakstyti vaikydamasis balandžius arba triušius, geras pėdsekys ir puikus bendrojo paklusnumo varžybų laureatas.
Rotveileris
Tikros informacijos iš ko kilo rotveileris nėra, tačiau pagal įvairius istorinius šaltinius labiausiai tikėtina, kad rotveileris kilęs iš senovės romėnų galvijų piemenų šunų. Šios šunų veislės vystymas prasidėjo Vokietijos pietuose, Nekaro upės slėnyje Rotveilo miesto apylinkėse, kuris ir davė veislei pavadinimą.
Šarpėjus
Šarpėjus - viena seniausių šunų veislių. Dabartinių šarpėjų protėviai egzistavo maždaug prieš dvidešimt šimtmečių, apie kuriuos liudija šunų skulptūros, panašios į šarpėjus, randamos senovės kapuose. Vieni tyrinėtojai mano, kad šarpėjaus tėvynė yra prie Pietų Kinijos jūros, Kwun Tong provincija, kiti - Šiaurės Kinija, Tibetas.
Senbernaras
Senbernaras - tai gražus, galingas, įspūdingas, turintis ramų, nuovokų, truputį flegmatišką charakterį, besąlygiškai mylintis ir prieraišus šuo. Taigi, jei jūsų neišgąsdino sunkumai, susiję su šio šuns auginimu ir auklėjimu, kurie akimirksniu pranyksta esant šio mielo padarėlio draugijoje, tada šis šuo jums kaip tik!